CO2 reaktor: soda + ocet

Moderator: ModTeam

ESOX
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-09-23, 13:03
Pojemność akwarium: 200
Imię: Darek
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: ESOX » 2010-10-01, 15:50

pełno jest tego typu tematów ("bimbrownia co2, soda+ocet itp.) ale nie widziałem takiego co by wyjaśniał jak "krowie na granicy" jak to zrobić. troche poczytałem i zrobiłem sam takie cudo. szkoda tylko że nie robiłem zdjęć od początku to by było jeszcze jaśniej. no ale zobaczcie co z tego mi wyszło.
po pierwsze trzeba kupić aparat do kroplówki(jak czytałem o tym to troche inaczej sobie to wyobrażałem :) ) potem sode oczyszczoną ja kupiłem 3 paczki, następnie pół litra octu w plastikowej butelce, no i potrzebna będzie butla 5L (w sumie nie wiem po co taka duża ale wszedzie gdzie czytałem każdy taką lub większą dawał)-może być po wodzie mineralnej
ja umieściłem na rurce do akwarium dwa zaworki przeciwzwrotne. ale proponuje dać przynajmniej jeden ze względu na to że gdyby nam sie coś rozszczelniło mamy zabezpieczenie że nie zalejemy chałupy :szok: . u mnie jeden jest na rurce z 30cm od filtra a drugi spełnia dwie funkcje zabespieczającą i uszczekniająca( po przepchnięciu rurki przez wywiercony otwór w nakrece butli dałem od wewnątrz jeszcze zaworek który docisnął wężyk do nakrętki) nie potrafie lepiej tego wytłumaczyć :zawstydzony: . rurke doprowadzającą ocet do roztworu sody zamocowałem w nakrętce butli za pomocy takiego plastikowego "czegoś" było przy igle od aparatu kroplówki (mam nadzieje że widać to na fotce)
jeżeli uważacie że coś spierdzieliłem to przosze o info dzieki. Pozdrawiam Darek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: Suja » 2010-10-01, 17:47

Butelka z octem Ci się zapowietrzy.
Musisz zainstalować w wężyk łączący butelkę gdzie zachodzi reakcja i butelkę z octem, aby ciśnienie było wyrównane.
Dodam jeszcze, że na occie słabo idzie lepiej to lata na kwasie solnym.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

ESOX
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-09-23, 13:03
Pojemność akwarium: 200
Imię: Darek
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: ESOX » 2010-10-01, 17:55

Suja pisze:Musisz zainstalować w wężyk łączący butelkę gdzie zachodzi reakcja i butelkę z octem, aby ciśnienie było wyrównane.
nie zapowietrzy sie tylko ew. może wytworzyć sie podciśnienie i nie będzie ocet schodzić. ale nie wtym przypadku :P wszystko działa jak należy i nie potrzeba nic już kombinować bo przy butli z octem jest aparat od kroplówki i jest tam odpowietrznik (ten czerwony pierdolnik :hyhy: )
Suja pisze:Dodam jeszcze, że na occie słabo idzie lepiej to lata na kwasie solnym
też tak słyszałem. u mnie nieźle chodzi na occie a i na kwasku cytrynowym też nieźle śmiga ponoć. (pewnie niedługo to wypróbuje)

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: siwus9222 » 2010-12-30, 19:42

w butelece roztwor sody ile tego ma byc dokladniej kwasku cytrynowego i sody??

matek313
Stały bywalec
Posty: 249
Rejestracja: 2010-11-03, 11:57
Pojemność akwarium: 98
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bristol
Kontakt:

Re: CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: matek313 » 2010-12-31, 00:37

no wlasnie,w jednaj butelce tylko ocet ?????i co ma byc w duzej??????tylko woda?????czy jak????

niesmiejciesie
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 2010-05-31, 19:04
Pojemność akwarium: 390
Imię: Oskar
Lokalizacja: włocławek

Re: CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: niesmiejciesie » 2011-01-02, 13:12

na ile to mniej więcej starcza?
Mam kulę, wiem, że nie nadaje się do ryb ..............


dlatego trzymam w niej kwiaty

Smolas69
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-12-08, 22:03
Pojemność akwarium: 95
Imię: Adrian
Nazwisko: O
Lokalizacja: Zbrosławice
Kontakt:

Re: CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: Smolas69 » 2011-02-14, 20:40

Mam pytanie odnoście Twojego dzieła. Na jaki litraż masz te składniki? Chce zrobić własną na 95l i nie jestem pewien ile czego dać.

Robił ktoś to na kwasku cytrynowym? Czytałem o tym gdzieś. Są jakieś widoczne różnice między tymi substratami?

ESOX
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-09-23, 13:03
Pojemność akwarium: 200
Imię: Darek
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: CO2 reaktor: soda + ocet

Post autor: ESOX » 2011-02-17, 01:19

ja mam 200l i juz dawno zaniechałem bimbrowni reaktorów a i butli od paitballa xD . kupiłem normalna butle 5kg co2 i reduktor - to sie najlepiej opłaca w dłuższym okresie czasu (takie moje zdanie po wielu eksperymentach z bimbrowniami reaktorami itp)

ODPOWIEDZ