Problem z termometrem

Moderator: ModTeam

technicspl

Problem z termometrem

Post autor: technicspl » 2011-02-25, 22:05

Witam was.
Miałem dziwną sytuację i nadal jest ponieważ w akwarium 54 litry mam AQUAEL 50 wat i ustawiłem na niej 25 a na termometrze jest 2 stopnie więcej czyli 27 stopni ;/
W drugim zbiorniku 25 litrowym mam ELITE 50 wat ustawionego na 26 stopni i na tym samym termometrze (za 6.50 zł) jest też 2 stopnie więcej niż na termostacie grzałkowym elite ;/ Komu wierzyć ? Aquael i Elite czy termometrowi za 6.50zł ?? ;/ a nie mam czym innym tego zbadać ? szkoda kasy żeby znowu kupić drugi taki szajs żeby potestować, a nie wiem czy sprzedawca mi go odkupi czy zamieni

Obrazek

termometr leży na półce i jest na nim 17 stopni akurat, a na cyfrowym termometrze pokojowym jest 15 stopni. Więc 3 przykład tego że termometr o 2 stopnie więcej pokazuje ;/ przez ten termometr moje ryby na termostacie miały ustawione 23 stopnie tylko z powodu kierowania się termometrem ;/

Awatar użytkownika
aqwa
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-07-20, 14:17
Pojemność akwarium: 112
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Problem z termometrem

Post autor: aqwa » 2011-02-26, 17:37

To nie jest termometr laboratoryjny tylko poglądowy odchyły mogą się zdarzać posiadam taki termometr przekłamuje mi o 1 st C. Mam do mierzenia temperatury precyzyjnie termometr z laboratorium. Ten mały termometr ma zdolność do "auto kalibracji" jak z małej wysokości spadnie skala się przesunie. Mi spadł jak podmieniałem wodę w terrarium z żółwiami wodnymi puściła przyssawka i skala spadła na sam dół i nie dało się jej "cofnąć"
Stosuj CHEMIĘ ŚMIAŁO !! Przecież to naturalne środowisko ryb!Obrazek

Bydgoski Akwarysta <=kliknij

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z termometrem

Post autor: maol » 2011-02-26, 18:41

Kieruj się termometrem. Termostat to tylko bardzo, bardzo zgrubna metoda określenia wartości temperatury i absolutnie nie może być podstawą do "kalibracji" termometru. A pokazany na zdjęciu termometr ma dokładność naprawdę wystarczającą do celów akwarystycznych.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

technicspl

Re: Problem z termometrem

Post autor: technicspl » 2011-02-26, 19:48

Termometr leży spakowany do gwarancji i jest na nim 20 stopni leży na półce od godziny a obok niego cyfrowy budzik z temperaturą taką samą jak na termometrze. Więc ustawie termostaty grzałkowe według termometru czyli 23 stopnie na termostacie.

ODPOWIEDZ