Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Moderator: ModTeam

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-08, 23:04

DO USUNIĘCIA.
Ostatnio zmieniony 2012-05-15, 21:49 przez Ernest, łącznie zmieniany 1 raz.
Ernesto;)

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-09, 00:39

,H
Ostatnio zmieniony 2012-05-15, 21:50 przez Ernest, łącznie zmieniany 1 raz.
Ernesto;)

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-09, 01:08

PLPLLP
Ostatnio zmieniony 2012-05-15, 21:51 przez Ernest, łącznie zmieniany 1 raz.
Ernesto;)

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-09, 01:29

...
Ostatnio zmieniony 2012-05-15, 21:52 przez Ernest, łącznie zmieniany 1 raz.
Ernesto;)

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-09, 01:32

I jak się podoba akwarium?
co dodać co ująć?
A te kamienie muszą tam być, bo inaczej by ten korzeń wypłynął na powierzchnię;/
Ernesto;)

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Łoren » 2012-04-09, 08:57

Piszę tego posta nie dlatego żeby Cię pogrążyć ale żeby Ci uświadomić że z tego co masz można zrobić naprawdę piękne akwarium.Nie poczytuj tego jako moje złośliwości ale chęć pomocy bo szkoda tak pięknego zbiornika na coś takiego jak zrobiłeś.Myślę że dobrze się stało że trafiłeś tutaj bo tym samym są duże szanse na to aby ten zbiornik stał się pięknym akwarium.
Ernest pisze:I jak się podoba akwarium?
Mnie nie podoba się wcale - chyba ze mówimy o szafce i samym szkle - tu jest super.
Ernest pisze:co dodać co ująć?
No cóż ujmę to tak - na chwilę obecną totalna porażka.Wszystko do zmiany począwszy od obsady - skalary i welonki! horror! do tego cała reszta bez ładu i składu - totalna zupa rybna - cała obsada do zaplanowania według kryteriów które należy ustalić.
Zamki i inne ozdoby można położyć na półkę - wyglądają jarmarcznie i nie mają nic wspólnego z poważną akwarystyką. Muszle do wyjęcia - zatwardzają wodę i psują dodatkowo nietęgi obraz tego co masz. Podłoże - pomieszany żwir różnych frakcji nie wygląda zbyt dobrze - do tego zapewne nic pod nim nie ma więc chcąc mieć może jakieś rośliny szanse na powodzenie są żadne. Dużo pracy przed Tobą ale jeśli pozwolisz sobie pomóc to będziesz mógł mieć piękny zbiornik ze świetna obsadą i wielką satysfakcję ze swojej pracy.
Napisz jeszcze - jakie masz oświetlenie i tak naprawdę co chciałbyś w tym akwarium mieć. Przeczytaj także to http://e-akwarystyka.pl/topics29/18201.htm#149198 są tu zawarte bardzo skrótowe informacje o zakładaniu akwarium. Myślę że pomimo tego że na dzień dzisiejszy jest marnie - relatywnie niewielkim nakładem sił i środków uda się zrobić super baniak. Pytaj - a na pewno pomożemy :)
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-09, 12:20

dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Niestety też myślę, że wygląda brzydko. Ale moim rodzicom się niestety podoba i nie chcą abym coś zmieniał. Choć już powoli mi się udaje ich przekonać co do zmiany aranżacji.
A to akwarium+filtr+grzałka+korzeń+gryz+ kamienie+napowietrzacz kupiłem od ciotki mojego kolegi za 100zł więc dlatego tak to wygląda.I to nie moja wina;). A za szafkę dałem 400zł. Jest z dębu;). I szkoda mi 500zł na takie akwarium które może wyglądać znacznie lepiej;)

hymm. co bym chciał dodać, na pewno kilka roślin i mech widziałem kilka aukcji na allegro. I myślę nad zamówieniem siatki do mocowania mchów. I jakiś zestawik roślin na I,II i III plan.

co do obsady to:
na pewno kilka krewetek (red cherry?)
Raczka (takiego aby nie niszczył roślin)
10 neonów czerwonych?

no i jak posadzę ładne roślinki i mech to myślę nad bocją wspaniałą i ślimakami jakimiś łatwymi w rozmnażaniu;)
Ernesto;)

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Łoren » 2012-04-09, 13:54

Ernest, Bez urazy - z tego co piszesz widzę ze nie masz nawet bladego pojęcia o prowadzeniu akwarium , nie wiesz nic o obsadzie , o rybach ich wymaganiach , warunkach hodowli roślin . Może zacznij od czytania i zdobywania wiedzy - znajdziesz i tu i na innych forach masę informacji od ludzi którzy nie sa wyłącznie teoretykami -gawędziarzami ale to co piszą mogą poprzeć swoim doświadczeniem i można zobaczyć ich akwaria. Ja pomimo ze akwarystyką się param lat blisko 20 to relatywnie nie dawno moje akwaria zaczęły wyglądać sensownie - wcześniej podobnie jak Twoi rodzice byłem przekonany co do słuszności tego co w nich robiłem - tak to wygladało jak u Ciebie - do bani - mówiąc szczerze. Dopiero kiedy zacząłem szukać wiedzy jak to zrobić - uświadomiłem sobie jak bardzo daleko jestem za "cywilizacją" i zacząłem się jak najszybciej starać nadrabiać straty. Ostatnich kilka lat to całkiem inny etap w mojej akwarystyce. Zacząłem się uczyć. I taką edukację dziś proponuję Tobie - oby Ci się chciało.Akwarium i sprzęt masz (podstawowy) teraz jest potrzebna wiedza - trzeba czytać
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-09, 14:39

Staram się dużo czytać codziennie na temat akwarystyki.

A po to zrobiłem nowy temat, żeby się coś dowiedzieć i żeby mi ktoś ewentualnie wytłumaczył co i jak. A nie ty mi proponujesz jakieś inne fora... Więc czekam na jakieś konkretne rady np. czy może gryz wymienić na piasek czy całe dno posadzić mchem, jakie rybki usunąć, itd.
Ernesto;)

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

nic

Post autor: Ernest » 2012-04-11, 22:21

I jak odpowie ktoś? pomoże rozwiązać mój problem?

ps. zrobiłem tak jak mówiłeś, usunąłem wszystkie muszle i ozdoby i jeszcze dodałem takie coś podobne do korzenia;)
Ernesto;)

marekpro2
Stały bywalec
Posty: 225
Rejestracja: 2011-08-03, 20:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: marekpro2 » 2012-04-12, 18:54

Po pierwsze to polecam restart zbiornika bo z takim podłożem nic nie poradzisz spuść całą wode odłów rybki i wyczyść całe akwarium czyli żeby było puste wode radze ci spuścić w jakieś wiaderka itp. żebyś mógł potem ją z powrotem wlać do akwa chyba że masz inne akwarium gdzie wpuścisz rybki i poczekasz pare tygodni aż nowa woda dojrzeje.

Po drugie kup podłoże pod rośliny które rozsypiesz jako pierwszą warstwę na dnie akwarium jakieś minimum 5 cm.Potem przysyp całość warstwą żwirku jaki ci sie podoba.

Po trzecie kup rośliny mało wymagające i je posadź w to podłoże do takiego wielkiego zbiornika będziesz musiał kupić ich bardzo dużo...

Po czwarte zakup albo jak posiadasz to ułóż różne korzenie ewentualnie kamienie lawe itp.

I na koniec zalej akwarium wodą oczywiście jeżeli chcesz mieć w akwarium żywe rośliny to musisz mieć odpowiednie oświetlenie ale ja ci nie poradzę jakie bo sie na tym nie znam...

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-12, 19:21

marekpro no i bardzo dziękuję;)
A mam z poprzedniego akwarium taki kamyk LINK

http://allegro.pl/czarny-grys-bazaltowy ... 57270.html

czy taki grys jest dobry?
A czy Co2 jest konieczne? Do takich fajnych wysokich roślinek? Jak Ludwiga czy amazonka?
A no i jak położę na dnie ten bazalt (5cm) to potem nasypać ile chce innego żwirku(7cm) I czy potem na te 2rodzaję kamyków mogę zasiać mech?
Czyli chcę kupić siatkę do przytrzymywania mchów i czy do tej siatki mogę też przyczepić inne roślinki? No i czy ta siatka jest w 100% potrzebna?

dziękuje.
Ernesto;)

marekpro2
Stały bywalec
Posty: 225
Rejestracja: 2011-08-03, 20:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: marekpro2 » 2012-04-12, 20:21

Nie tym grysem możesz przysypać podłoże do roślin np.http://allegro.pl/filtus-floran-start-3 ... 21310.html to jest specjalne podłoże żadna roślinka nie będzie ci rosła w żwirku potrzebuje specjalnego podłoża które trzeba przysypać żwirkiem.
Co2 nie jest potrzebne dla mało wymagających roślin. Oto link z takimi roślinami http://e-akwarystyka.pl/topics5/12665.htm ale jest potrzebne w miarę dobre oświetlenie

Co do sadzenia roślin to normalnie rośliny wsadzasz w podłoże które masz w akwarium...
Jeżeli chcesz mieć trawnik z mchów to raczej będzie ci potrzebna ta siatka ale ja ci polecam obsadzić kamienie lub korzenie za pomocą żyłki lub nitki mchem ponieważ jak chcesz mieć przydenne rybki typu bocje to morze sie w taką siatkę zaplontać.

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-12, 21:24

a nie ma jakichś tańszych?:D
a ile by tego trzeba było na akwa 360l? ja mam długość chyba 150cm i 50cm szerokości

a takie roślinki
http://allegro.pl/piekne-duze-rosliny-h ... 25434.html

http://allegro.pl/zestaw-roslin-77-szt- ... 35379.html

twoim zdaniem które lepsze? Czy nie ma różnicy?:)
Ernesto;)

Ernest
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-08, 22:23
Pojemność akwarium: 360
Imię: Ernest
Nazwisko: Iwan
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pomoc 360l w aranżacji i wybór rybek

Post autor: Ernest » 2012-04-12, 21:27

Jeżeli chcesz mieć trawnik z mchów to raczej będzie ci potrzebna ta siatka ale ja ci polecam obsadzić kamienie lub korzenie za pomocą żyłki lub nitki mchem ponieważ jak chcesz mieć przydenne rybki typu bocje to morze sie w taką siatkę zaplontać.


a co z glonojadem??
a spotkałeś się z przypadkiem zaplątania ryby? jak tak to z jakimi?
Ernesto;)

ODPOWIEDZ