Kupiłem 50l akwarium morskie - co jeszcze bedzie potrzebne?

Moderator: ModTeam

Milston
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-15, 23:13
Pojemność akwarium: 0
Imię: milosz
Lokalizacja: goleniow

Kupiłem 50l akwarium morskie - co jeszcze bedzie potrzebne?

Post autor: Milston » 2012-08-15, 23:34

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy w sprawie ryb oraz ukwialow. kupilem male bo 50 litrowe akwarium firmy aquarel ktora w zestawie daje teraz pompke oraz lampe, dokupilem do tego grzalke czy to wystarczy??akwarium zalozylem dwa dni temu dla mojego 6 miesiecznego syna, poniewaz zalezy mi na tym by oderwac jego wzrok od tv, ja zajme sie wszystkim tylko po to by patrzyl w ten swiat :))) prosze o pomoc poniewaz kupilem blazenka oraz ukwial w ktorym zyl w sklepie i kiedy wraz z woda ze sklepu trafil do mojego akwarium ukwial nie otwiera sie tak jak na wystawie a blazenek bardzo sie w niego wciska!! do tego na koralowcu pojawily sie jakies male tego samego czerwonego koloru ukwialy.....??? planuje w piatek jechac po krewetki oraz 2 ryby i jakies ukwialy czy to dobre rozwiazanie?? oczywiscie do tego jeszcze koralowiec...
Ostatnio zmieniony 2012-08-16, 08:48 przez Milston, łącznie zmieniany 1 raz.
Milosz

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupiłem 50l akwarium morskie - co jeszcze bedzie potrzebne?

Post autor: maol » 2012-08-16, 08:48

Po kolei - masz świeże akwarium już z rybą i ukwiałem? Przecież ono musi z samą skałą ze 2 miesiące dojrzewać!!! Jeżeli po prostu wpuściłeś tam błazenka i włożyłeś ukwiał, długo nie pożyją. Akwaria morskie zakłada się miesiącami - a te "gotowe" zestawy nadają się tylko do... wyłudzania pieniędzy.

Co do schowanego ukwiału - to normalne przy zmianie warunków. Przez kilka dni może być schowany i zamknięty, a błazenek spokojnie sobie z tym poradzi.

Wyposażenie - będziesz koniecznie potrzebował:

- filtra RO wraz z filtrem DI
- odpowiedniego do morszczaka oświetlenia
- miernika zasolenia
- miernika TDS
- układu automatycznej dolewki
- soli akwarystycznej
- odpowiednich suplementów
- całego zestawu testów
- cyfrowego termostatu (ten przy grzałce jest absolutnie nie do przyjęcia)
- w sumie ze 20 kg żywej skały
- dobrej pompy cyrkulacyjnej, ok. 1000-1200 l/h. Ta w zestawie zwykle jest wielokrotnie za słaba...

... na moje oko - musisz wydać jeszcze ze 2 tys. co najmniej. Przy tak małym zbiorniku zacznij też od razu myśleć o sumpie.

No i na koniec przykra niespodzianka - w 50 l ukwiał + błazenek to maks. Może jeszcze ze dwie małe krewetki (np wundermani) możesz włożyć - i to już wszystko.

P.S. Daj zdjęcie tych "małych ukwiałów" - bo to mogą być pasożytnicze aiptasie...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Kupiłem 50l akwarium morskie - co jeszcze bedzie potrzebne?

Post autor: Plewek01 » 2012-08-31, 09:35

Oj oj...jak to ludzie teraz niecierpliwi...ledwie kupione już zasiedlone...a żywą skałę jakąś tam masz?
Milston pisze:planuje w piatek jechac po krewetki oraz 2 ryby i jakies ukwialy czy to dobre rozwiazanie?? oczywiscie do tego jeszcze koralowiec...
Niestety nie dobre...dokup "koralowca" jeśli tak nazywasz żywą skałę, resztę sprzętów o których wspomniał Marcin i poczekaj z 2-3 miesiące z następnymi zakupami...

ODPOWIEDZ