Grzałka bez termostatu

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Garownik
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 2010-10-24, 17:04
Pojemność akwarium: 112
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Kraśnik Fabr.
Kontakt:

Grzałka bez termostatu

Post autor: Garownik » 2012-12-20, 14:49

Witam.
Kupiłem nie chcący grzałkę bez termostatu i teraz mam problem.Otóż jak miałem z termostatem to luz ,bo się włączała i wyłączała,a ta nie.Zapamniałem :akwa 25l-mieszkańcy krewetki rc,grzałka 25w.PYTANIE:Czy trzeba wyłączać tą grzałkę a jak tak to na jak długo i czy można grzać ciągle(czy się rc nie ugotują i nie zeżre to mase prądu)?Jak korzystacie z takich grzałek?
Proszę o odpowiedzi i dziękuję.
Ubezpieczony przez mafię.Ty pukniesz mnie,my pukniemy ciebie.
=> moje 112l
=> 25l rozmnażarka
Obrazek

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Grzałka bez termostatu

Post autor: matrix82 » 2012-12-20, 16:26

Jeżeli dobrze zrozumiałem to zbiornik ma 25l a grzałka 25w. Na opakowaniu grzałki powinieneś mieć tabelkę, która obrazuje o ile stopni jak mocna grzałka podniesie Ci temperaturę w danym litrażu. Wszystko jest zależne od temperatury otoczenia.

Jakiego producenta masz grzałkę? Bo jak nie będziesz miał tej tabelki na opakowaniu to można poszukać na necie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrek929292
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 2012-10-11, 12:36
Pojemność akwarium: 300
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Grzałka bez termostatu

Post autor: piotrek929292 » 2012-12-20, 18:17

Możesz dokupić sam termostat. Podłączasz do niego grzałkę a termostat do kontaktu. Od niego odchodzi kabel z czujnikiem który umieszczasz w akwarium. Takie rozwiązanie było powszechnie stosowane gdy zaczynałem zabawę z akwarystyką teraz to mniej popularne
Tsza być gupim, ale sprytnym!!!

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Grzałka bez termostatu

Post autor: kbtor » 2012-12-24, 21:55

Garownik pisze:Kupiłem nie chcący grzałkę bez termostatu i teraz mam problem.
Wybacz to pytanie, ale jak to zrobiłeś?
Takie grzałki trochę się różnią wyglądem, a zwłaszcza ceną.

Ja bym nie ryzykował. Ta zwykła grzałka pewnie kosztowała kilka złotych, więc bym dokupił grzałkę z termostatem.
Te tabelki to są dobre w warunkach laboratoryjnych. Weź pod uwagę że w mieszkaniu dobowa temperatura może się wahać, samo światło może mieć wpływ na temperaturę.
Nie martwiłbym się o ugotowanie wody, martwiłbym się możliwymi wahaniami temperatury i ewentualnymi skutkami dla krewetek.
Obrazek

ODPOWIEDZ