gablota reklamowa

Neony Innesa, Bojowniki,Otoski.

Forum dotyczace rożnego rodzaju pokarmów dla ryb i zwierząt wodnych.

Moderator: ModTeam

GreQu
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 2012-11-10, 21:44
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: NS

Neony Innesa, Bojowniki,Otoski.

Post autor: GreQu » 2012-12-27, 22:04

Witam.
Otóż zastanawia mnie to czy te ryby ww. mogę karmić jednym pokarmem, tzn czy neony muszą mieć odpowiednią karmę, bojowniki i otoski to samo. Karmę jaką posiadam to : Tropical, KRILL FLAKE " i " Ichito-vit " I chodzi oto czy bojowniki/neony/otoski muszą mieć osobne pokarmy.

Pomyłka w dziale.

Awatar użytkownika
Tissien
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: 2012-05-27, 16:26
Pojemność akwarium: 98
Imię: Marta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Neony Innesa, Bojowniki,Otoski.

Post autor: Tissien » 2012-12-27, 22:19

Moje pierwsze pytanie jest takie, czy wszystkie te ryby trzymasz razem w jednym akwarium i jeśli tak to jaką masz temperaturę?
Pytanie bierze się stąd że bojowniki i neony innesa mają odmienne wymagania co do temperatur. Bojowniki wolą cieplejszą wodę (26-27 stopni C), a neony chłodniejszą (22-23). Jest to ogromna różnica i jeśli ryby pływają razem powinieneś albo oddać bojownika, albo wymienić neony innesa na neony czerwone (mają taki sam zakres wymaganej temperatury co bojowniki, a wyglądają niemal identycznie co innesa).

Odpowiadając na pytanie, pokarm może być ten sam dla tych ryb, aczkolwiek otoski powinno się dokarmiać specjalną karmą dla rybek przydennych zawierającą spirulinę (otoski nie powinny jeść "mięsnych" pokarmów).
Do tego 3 karmy to za mało, dieta ryb powinna być bardziej urozmaicona, między innymi w pokarm żywy.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Neony Innesa, Bojowniki,Otoski.

Post autor: blue_betta » 2012-12-28, 00:26

Otoskom możesz dodatkowo podawać warzywa i owoce.

PS: inneski spokojnie mogą żyć razem z bojownikami w temaperaturze 25-26*C z żadnym ubytkiem na zdrowiu, nie warto się trzymać tego co podaje teoria.

ODPOWIEDZ