paletki

Forum dotyczace rożnego rodzaju pokarmów dla ryb i zwierząt wodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
mariusz2404
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-12-16, 21:00
Pojemność akwarium: 450
Imię: mariusz
Lokalizacja: małopolska

paletki

Post autor: mariusz2404 » 2013-01-11, 00:18

Witam ;szukam dobrego pokarmu dla dyskowcow moze ktos z Was bedzie mogl mi doradzic.Rybki maja okolo 5-10 cm chetnie jedza solowiec i lane ciasto.Serca wolowe odziwo im nie podchodza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

multi
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2012-08-16, 18:56
Pojemność akwarium: 500
Imię: s³awek
Nazwisko: zawadzki
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

pokarm dla Palet

Post autor: multi » 2013-01-19, 12:32

tetra discus energy,d alioplus tropicala,jbl spirulina ,i praktycznie wszystkie pokarmy dostępne dla Palet nie zapominając o pokarmach roślinnych i nie podawaj rybom lanego ciasta ryby tego nie trawią mają bardzo krótki przewód pokarmowy ,z solowca mrożonego też bym zrezygnował jeśli mrożony ze sklepu ,i zrób sobie mix z serca wołowego przepisy znajdziesz w necie,dieta jak najbardziej zróżnicowana
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
multi

Awatar użytkownika
mariusz2404
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-12-16, 21:00
Pojemność akwarium: 450
Imię: mariusz
Lokalizacja: małopolska

Re: paletki

Post autor: mariusz2404 » 2013-01-28, 19:20

Dzięki za porady;z lanego ciasta i solowca zrezygnuję.Ostatnio udało mi się kupić serce indycze i zrobiłem mixa z marchewka,groszkiem,bananem,vibiwitem,szpinakiem,a drugi mix serce wołowe,krewetki,czosnek,pół banana.Wcinają jak wściekłe.A ze suchych pokarmów discus D-50 plus i ichtio vit.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariusz2404
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-12-16, 21:00
Pojemność akwarium: 450
Imię: mariusz
Lokalizacja: małopolska

Re: paletki

Post autor: mariusz2404 » 2013-01-28, 22:07

Mam jeszcze pytanie; czy ktos wie co to za paletka bo zeszukałem sie i nie znalazłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariusz2404
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-12-16, 21:00
Pojemność akwarium: 450
Imię: mariusz
Lokalizacja: małopolska

Re: paletki

Post autor: mariusz2404 » 2013-01-28, 22:16

A wiecie może gdzie i jakie roslinki można dać na dno żeby nie gniły w temp.28-29 stopni,a mogły też tworzyć miejsca zacienione dla bocji
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

multi
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2012-08-16, 18:56
Pojemność akwarium: 500
Imię: s³awek
Nazwisko: zawadzki
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Paletka?????????

Post autor: multi » 2013-01-29, 20:23

Co do paletki ze zdjęcia zobaczysz jak dorosnie wtedy się wybarwi do końca, na razie na dwoje babka wróżyła ,co do roslin to mogę ci polecić takie odm,ludwigia repens,bacopa caroliniana,lotos zielony,nużaniec ,heterantera zesterifolia,te rośliny rosną bez przeszkód z paletkami ale musisz zapewnić przynajmniej 0,5 wata na litr i widmo czyli barwę światła które stymuluje fotosyntezę u roślin dobre efekty dają świetlówki sylvania -aquastar i grollux sprawdziłem u siebie i tak mam do dzis i wszystko rośnie jak trzeba oczywiście dobrze było by gdybyś zasilał je nawozem lub solami jeśli jesteś zainteresowany to ci moge to opisać co i jak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
multi

Awatar użytkownika
mariusz2404
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-12-16, 21:00
Pojemność akwarium: 450
Imię: mariusz
Lokalizacja: małopolska

Re: paletki

Post autor: mariusz2404 » 2013-01-29, 21:44

CZeść;ja dopiero zaczym przygodę z paletkami i u mnie w miejscowości w jednym zoologu mówi, że bez roślinek ,a drugi z.Tak,że ostatnio kupiłem pare roślinek i cześć mi zgniła .Sam niewiem co czasami myśle o dużym korzeniu i może jakiejś żabienicce.Teraz czekam aż też małe szkraby urosna u Ciebie to już fajne ale pewnie TY dłużej zajmujesz się tym.Noi i ja mam akwa w ścianie tak ,że też nie mogę zaduzo szalec z zielenią bo nic nie będzie widać,dzięki za podpowieć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ