Jak działa tzki odkurzacz

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: marthinez » 2009-11-06, 21:05

RAMZES pisze:croc to nie żadne wynalazki a porostu zamiast spuszczać wodę wciągasz tylko sam syf do woreczka
Tym sposobem uwalniasz sporo trucizny (nh4, no2) do toni wodnej.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: RAMZES » 2009-11-07, 02:20

zbierając zanieczyszczenia z 2 dni <mysli> dziwne, rozumiem z tygodnia bo zaszły już tam pewne procesy fermentacyjne ale nie z 2 dni

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: croc » 2009-11-07, 13:13

pomijając wszystkie inne efekty uboczne, po prostu nie rozumiem po co w ogóle tego używać? Odmulanie jest świetną okazją do podmiany wody (i vice versa). Jeśli po jednym czy kilku dniach trzeba coś tam odessać z dna, co za problem zrobić to zwykłym odmulaczem, a potem dolać tę szklankę, czy dwie nowej wody.

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: RAMZES » 2009-11-07, 15:21

croc pisze:pomijając wszystkie inne efekty uboczne, po prostu nie rozumiem po co w ogóle tego używać? Odmulanie jest świetną okazją do podmiany wody (i vice versa). Jeśli po jednym czy kilku dniach trzeba coś tam odessać z dna, co za problem zrobić to zwykłym odmulaczem, a potem dolać tę szklankę, czy dwie nowej wody.
a próbowałeś kiedyś standardowym wężem do podmian wody posprzątać dokładne 50l ja wole tam sprzątać odmulaczem (co2-3dni) a wodę standardowo raz na tydzień podmienić przynajmniej mam porządek :D

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: marthinez » 2009-11-07, 17:05

RAMZES pisze:zbierając zanieczyszczenia z 2 dni <mysli> dziwne, rozumiem z tygodnia bo zaszły już tam pewne procesy fermentacyjne ale nie z 2 dni
Podłoze to najbardziej aktywny biologicznie fragment całego ekosystemu akwarium.
To w nim zachodzi większośc filtracji biologicznej, to podłoze jest zazwyczaj najbogatszą "stołówką" dla naszych roślin.
Jest takze najwiekszym siedliskiem zanieczyszczeń, nie tylko tych widzianych gołym okiem.
Jak myslisz dlaczego zaleca się jak najmniej ingerować w podłoze, nie grzebać w nim bez potrzeby itp.
Amon i azotyn uwolnione do kolumny wody są najczęstszą przyczyna glonów w dojrzałym zbiorniku oraz przypadkowego śniecia jakieś co wrażliwszej ryby.

Rozumiem, ze nie zawsze dzieją sie te złe rzeczy i byc moze nigdy ich nie doświaczyłeś, niemniej są mozliwe.

Jeżeli posiadasz test na no2 lub amoniak, zrób pomiar przed i po takim sprzątaniu.
Porównaj wyniki.
RAMZES pisze:a próbowałeś kiedyś standardowym wężem do podmian wody posprzątać dokładne 50l
Samym wężem pewnie nie, ale odmulaczem z szerszą końcówką pewnie próbował.

Warto też dodać, ze w normalnym (bez przerybienia i problemów) zbiorniku częste, dokładne odmulanie jest zupełnie zbędne.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: RAMZES » 2009-11-07, 17:40

marthinez pisze: Warto też dodać, ze w normalnym (bez przerybienia i problemów) zbiorniku częste, dokładne odmulanie jest zupełnie zbędne.
w akwarium dobrze zaplanowanym i urządzonym i owszem :) spokojnie wystarcza raz na tydzień podmienić wodę, ja natomiast w 50L mam przeważnie nadmiar krewetek czekających na sprzedasz wiec z konieczności jestem zmuszony często sprzątać ;)

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: croc » 2009-11-07, 17:55

Ramzes, nie bardzo potrafię się wczuć w sytuację. Mam 25l i mam 72l i oba zbiorniki odmulam małym odmulaczem raz w tygodniu podmieniając wodę. Nie widzę jakoś konieczności sprzątania dna co kilka dni. Ale może inni mają taką potrzebę.

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: RAMZES » 2009-11-09, 19:21

croc, bo masz dobrze dobraną obsadę a jak zaznaczyłem wcześniej mam tak przegęszczenie zbiornika :P

Awatar użytkownika
Mario_Wawa
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 2009-10-17, 12:48
Pojemność akwarium: 70
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: Mario_Wawa » 2009-11-10, 19:56

Taa wielkie dzięki że mi pomogliście ... sam już zgłupiałem co do tego odkurzacza :zdziwko: :przestraszony:

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: kbtor » 2009-11-10, 20:34

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odkurzacz nie jest taki zły, fajna rzecz ;)

Jak masz osypujące się korzenie to pomoże, jak wsypiesz 1,5 kg pokarmu przez przypadek to do szybkiego sprzątania się przyda.

A tak niech sobie w spokoju w szafce leży i odpoczywa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mario_Wawa
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 2009-10-17, 12:48
Pojemność akwarium: 70
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: Mario_Wawa » 2009-11-11, 15:22

Bardziej chciałem gówienka posprzątać, po tych zasrańcach :P

Olcia
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-17, 10:36
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ola
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak działa tzki odkurzacz

Post autor: Olcia » 2013-02-17, 10:39

Ja zastanawiam się nad kupnem takiego odkurzacza przy pielęgnicach pawiookich które są okropnymi brudasami i ilość i wielkość odchodów jaka zbiera się w ciągu tygodnia powoduje że akwarium wygląda okropnie.

ODPOWIEDZ