Stary-nowy korzeń i glony

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

Koder_
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2013-02-10, 15:33
Pojemność akwarium: 140
Imię: Jan
Lokalizacja: Połaniec

Stary-nowy korzeń i glony

Post autor: Koder_ » 2013-03-26, 20:03

Witam.
Było OK do chwili, kiedy podczas ostatniej podmiany wody (miniona sobota) włożyłem do akwa korzeń kupiony ad jednego z użytkowników forum.
Dzisiaj jest wtorek, więc tylko 3 dni po podmianie - woda zrobiła się żółtobrunatna (to zauważyłem już w poniedziałek) i i pojawiły się "kępki" glonów na szybach.
Ale mam dodatkową informację, otóż podczas tej feralnej podmiany wody, wymieniłem również jedną ze świetlówek na GRO-LUX, jak wiadomo, dają one super światło dla roślin,ale glony, to też rośliny.
No i tu problem. Czy nagłe pojawienie się glonów (do ostatniej podmiany wody, akwarium było czyściutkie) jest wynikiem włożenia do akwa korzenia, czy zmiany rodzaju oświetlenia.
Z góry dziękuję za rady i sugestie.
Pozdrawiam.

Edit:
Właśnie wyjąłem korzeń, po czym przetarłem szyby (od wewnątrz oczywiście) pływa teraz w akwarium mnóstwo zielonkawo szarych drobinek, filtr je pewnie powoli wyłapie.
Planuję jutro zrobić 50% podmiany wody i tak ze 3 razy co 2 dni - co wy na to?
Płukanie filtra... czy przy takiej ilości tego szajsu ma sens? Z drugiej jednak strony, wymiana wkładu, to restart akwarium, a tego bym nie chciał, więc najpierw zastosuję wszelkie możliwe środki "zwalczające".
Wypowiedź mogła zawierać lokowanie produktu... <- idiotyczne, ale niestety ustawowo wymagane. "Ave Cezar"!

ODPOWIEDZ