Czy się rozszczelni?

Moderator: ModTeam

ies
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2013-03-31, 11:57
Pojemność akwarium: 240
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Czy się rozszczelni?

Post autor: ies » 2013-04-17, 19:39

Nie wiem czy w dobry dział się wbijam, ale spróbuję tu. Mój 240litrowy baniaczek przez okres mniej więcej 4-5 lat stał pusty. Teraz chcę ruszyć z restartem, słyszałam jednak, że większe akwaria jeśli pare lat stoją puste po ponownym nalaniu wody mogę się porozszczelniać. Co Wy o tym myślicie? Nie chciałabym mieć 240l wody na podłodze i u sąsiadów niżej ;) Napiszcie czy ktoś z Was miał tego typu problem albo wręcz przeciwnie - po latach nic się nie stało.

Koder_
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2013-02-10, 15:33
Pojemność akwarium: 140
Imię: Jan
Lokalizacja: Połaniec

Re: Czy się rozszczelni?

Post autor: Koder_ » 2013-04-22, 16:57

Witam.
Moim zdaniem nadal panuje mit akwariów ramowych, w których szyby "klejone" były do ramy kitem.
W tym przypadku oczywiście tak, po dłuższym czasie stania takiego akwa na sucho kit się zsychał, kruszał i pękał, przez co powstawały nieszczelności.
W akwariach klejonych silikonem nie ma takiego problemu. Silikon się nie rozsycha, nie twardnieje, nie kruszeje i nie pęka.
Osobiście lałbym do tego wodę bez obaw.
Wypowiedź mogła zawierać lokowanie produktu... <- idiotyczne, ale niestety ustawowo wymagane. "Ave Cezar"!

Awatar użytkownika
marfra
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 2013-01-30, 08:11
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy się rozszczelni?

Post autor: marfra » 2013-04-22, 17:25

Popieram kolegę Koder_, Jeśli nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych tj : ubytki w sylikonie albo bąble powietrza na łączeniach, wyszczerby szkła lub grube i głębokie rysy na tafli szkła to można śmiało lać wodę.
Obrazek

ies
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2013-03-31, 11:57
Pojemność akwarium: 240
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy się rozszczelni?

Post autor: ies » 2013-04-26, 20:28

ok, dzięki za odpowiedzi. A zatem korzenie już znalezione, wyczyszczone, zaraz kupno żwiru i ruszamy :)

ODPOWIEDZ