Co sądzicie o tych filtrach?

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

pawelek232
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2013-06-23, 19:57
Pojemność akwarium: 210
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ełk

Re: Co sądzicie o tych filtrach?

Post autor: pawelek232 » 2013-10-16, 22:30

No super.
To kontynuuje mój temat, teraz tak, filterek pochodził dzień, 2 było ok ale teraz zauważyłem że woda w akwarium jest coraz bardziej siwa, wygląda jak by w nim była mgła, nowy filtr chodził 24/24 traz wyłączyłem i włączyłe stary filtr wewnętrzny by zobaczyć zmiany, jaki może być powód takiej wody, czy mam się czym martwić czy normalnie włącyć ten ex770 i niech chodzi cały czas?
http://e-akwarystyka.pl/topics37/21019.htm
Czyż by to była odpowiedź na moje pytanie? choć woda jeszcze nie aż tak mętna jak na tamtej fotce ale coraz bardzie taka szara.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sądzicie o tych filtrach?

Post autor: maol » 2013-10-17, 07:46

Oczywiście że włącz na stałe nowy filtr. Przecież bakterie muszą dopiero się w nim osiedlić!
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
StroWn0
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2013-10-15, 20:47
Pojemność akwarium: 200
Imię: Jacek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co sądzicie o tych filtrach?

Post autor: StroWn0 » 2013-10-17, 10:41

Warto przy zakupie nowego filtru też kupić żywe kulturki bakterii nitryfikacyjnych, przyspieszy to czas dojrzewania filtra. Ja zawsze do kubełka bezpośrednio wstrzykuję.

pawelek232
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2013-06-23, 19:57
Pojemność akwarium: 210
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ełk

Re: Co sądzicie o tych filtrach?

Post autor: pawelek232 » 2013-10-18, 22:31

Więc dalej, po podłączeniu tego filtra we wtorek, zbielała strasznie woda, filtr chodzi dalej, teraz troszkę te zbielenie się zmniejszyło ale padło mi około 10 ryb w 1 dzień przeważnie gupiki. Wlałem trochę esklarin-u ale wątpię by coś to dało, co robić by dalej mi ryby nie padały? stary filtr teraz też włączyłem, napowietrzanie chodzi 24/24.

W summie padło 13 gupików, neony bokiem pływają to nie wiem czy do jutra nie padną, do rana może tylko kirysy zostaną.

Te akwarium zamienia się powoli w cmentarz.

Awatar użytkownika
StroWn0
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2013-10-15, 20:47
Pojemność akwarium: 200
Imię: Jacek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co sądzicie o tych filtrach?

Post autor: StroWn0 » 2013-10-19, 01:24

Dziwne rzeczy Ci sie dzieją z akwarium, ja bym zrobił tak.

Rozebrał filtr wypłukał wszystko pod bieżąco wodą, wywalił fabryczne gąbki - wsadził włokninę i dał bakterie z butelki. Wkłady do filtracji chemicznej i mechanicznej po wypłukaniu bym zostawił. Ewentualnie zostawił tylko porcelanę czy co tam masz do biologicznej.

Dodatkowo podmienił 1/2 wody w akwarium pół na pół kranowit z deminaralizowaną + jakiś preparat do uzdatniania wody.

pawelek232
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2013-06-23, 19:57
Pojemność akwarium: 210
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ełk

Re: Co sądzicie o tych filtrach?

Post autor: pawelek232 » 2013-10-19, 09:03

Oto i rozwiązanie z innego forum:
"Sytuacja raczej bardzo typowa. Po wyjęciu starego filtra i włożeniu nowego jałowego w akwarium padła filtracja biologiczna. Dlatego po podmianie 30% wody sytuacja ulega chwilowej poprawie gdyż szkodliwe nieprzetworzone przez bakterie związki azotowe są częściowo usuwane. W chwili obecnej to możesz dodać jakiś preparat bakteryjny a tak ogólnie to przemyśl obsadę akwarium. "
"Dokładnie. Trzeba było wycisnąć gąbkę ze starego filtra prosto do mediów filtracyjnych w nowym kuble. A tak, zabrałaś cały zestaw bakterii nitryfikacyjnych które pracowały nad azotanami. Skoro ich nie ma trucizna kumuluje się w akwarium i uśmierca ci zwierzęta. "
Od wieczora chodzą dwa filtry i woda jest z powrotem czysta i widać że ryby są żywsze, wczoraj jak pisałem że neony pływały już bokiem to dzisiaj już jest normalnie, nowy filtr dalej się trawi a stary przerabia wszystkie trucizny z wody.
No niestety zrobiłem jak mały zielony dzieciak, nie doświadczony, trzeba się ciągle uczyć, tylko szkoda że na własnych błędach. Zanim coś zrobię w akwarium najpierw spytam na forum i przewalę dziesiątki stron wszystkich forów po kolei.

Przyjdą do mnie dzisiaj bakterie do kubełka, czy ktoś mógł by opisać w jaki sposób szczepić kubełek lub czy może jest to gdzieś opisane (proszę o link), i czy od razu mogę go po zaszczepieniu podłączyć do akwarium?

ODPOWIEDZ