Rośliny NIE-akwariowe, czyli zwracaj uwagę co kupujesz

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
asiara73
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 2012-11-17, 18:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Joanna
Lokalizacja: GDAŃSK-KARTUZY
Kontakt:

Re: Rośliny NIE-akwariowe, czyli zwracaj uwagę co kupujesz

Post autor: asiara73 » 2012-11-19, 10:59

Fittonie dostałam w przezencie na poczatki akwa i jeszcze sie nie znałam -padła po 2 tygodniach.
A sama kupiła skrzydłokwiata SPATHIPHYLLUM z niewiedzy w sklepie gdzie firma platis dostarzcza im towar (nie ma info jaka to roslina na metce).Cos mnie tkneło bo w doniczce mam podobny i wsadziłam zamiast do akwa to do doniczki.Pieknie rosnie i koty moje mi podjadaja liscie(no zjadaja mi kwiaty bo lubia ) :).
Powinna byc informacja na kazdej roslinie.Ja akurat mieszkam w mniejszej miejscowosci gdzie mam dwa zoologi na krzyz z marna wiedza sprzedawcy.

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Rośliny NIE-akwariowe, czyli zwracaj uwagę co kupujesz

Post autor: northerka » 2014-02-17, 15:29

Houttuynia cordata mam na dzialce ;p mozna jeść jej listki, babcia ozdabią nią sałatke :) Na balkonie również mam to latem są mocno różowo-żółte listki :) Zielone jak mało słońca do niej dochodzi.
Fajnie ze jest tu podpowiedz ze to nie wodne, jak jestem w zoologiku to patrze jak dane roslinki wygladaja w wodzie, czy sa ladne, zielone itp. :)

klotho
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-24, 22:18
Pojemność akwarium: 0
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rośliny NIE-akwariowe, czyli zwracaj uwagę co kupujesz

Post autor: klotho » 2014-02-24, 22:24

Wczoraj widziałem w zoologicznym Skrzydłolist Wallisa (Spathiphyllum wallisii Regel) jako roślinę akwariową i kilka z tej listy. Dobrze, że się nie kupiłem tego.

Pozdrawiam.
:)

ODPOWIEDZ