http://auris.pl/oferta-auris-3.html

Małżoraczki- jak się ich pozbyć ???

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Małżoraczki- jak się ich pozbyć ???

Post autor: OTTO » 2013-06-05, 18:18

W krewetkarium (w którym nie ma od miesiąca krewetek) pojawiły się małżoraczki, nie ma na to chemii- tak twierdzi porządny sklep zoologiczny.
OD miesiąca nie dokarmiam tam nikogo, są tylko rośliny filtr i światło, no i nawozy, niebawem jak fajnie zarośnie chcę tam dać bojownika, nie wiem czy on je pozjada skoro nie można ich wytruć.
Chyba że macie jakiś sposób na te paskudztwo, na chwilę obecną zrobiłem podmianę tak z 50% odsysając ich ile się da.
Ktoś już walczył z tym stworzeniem ? :wow:

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: Małżoraczki- jak się ich pozbyć ???

Post autor: OTTO » 2013-06-12, 21:27

No to ja odpowiem, może komuś się przyda :)
Małżoraczki to bardzo wybredne bestie i nie żyją byle gdzie, tak więc jeśli pojawiają się w naszym zbiorniku należy się cieszyć , gdyż oznacza to że mamy nienaganne parametry wody.
Co do usilnego pozbycia się ich, to ja ograniczam ich populację po przez odsysanie ich podczas podmian wody, już po pierwszym odessaniu jest ich o 50 % jak nie więcej mniej.
Do owego zbiornika trafił piękny bojownik i też nimi nie gardzi, widać najada się bo, suchej karmy się nie rusza :killer:

xXSoobekXx

Re: Małżoraczki- jak się ich pozbyć ???

Post autor: xXSoobekXx » 2013-06-13, 10:58

Jest pulapka na te stworzenia od frimy quash, lub cos takiego nowa firma co robi tanie czesci ze szkla i akcesoria do akwarium : )

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Małżoraczki- jak się ich pozbyć ???

Post autor: Kaef » 2013-06-13, 19:32

Hmm.. Z moich obserwacji to małżoraczki występują w beczkach na deszczówkę i tym podobnych zbiornikach. A zalegająca w nich woda pozostawia wiele do życzenia. Także co do tych nienagannych parametrów bym polemizował :P

heema
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-30, 07:21
Pojemność akwarium: 0
Imię: reeta
Lokalizacja: USA

Re: Małżoraczki- jak się ich pozbyć ???

Post autor: heema » 2014-08-30, 08:03

Może się zamknęły w sobie obrażone za przeprowadzkę :D Spróbuj może wyłowić więcej do kubka, dorzuć im jakąś roślinkę i wpuść po kilku dniach jak ożyją??
We are the pioneers in providing 640-864 - braindumps and SAP exams with 100% exam pass guarantee. Download our latest Columbia University and examsheets ccna or pass real exam of wikipedia .

Awatar użytkownika
psiolub
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2022-08-17, 09:30
Pojemność akwarium: 150
Imię: Anna
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Małżoraczki- jak się ich pozbyć ???

Post autor: psiolub » 2022-08-17, 09:43

hahha dobrze wiedzieć, że wyróżnieniam jest mieć te dziadygi :D
Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, zacznij się walić deską po nodze. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę gdy przestaniesz.

ODPOWIEDZ