Podloze wlokno kokosowe, ziemia ogradowa

Moderator: ModTeam

tazo211
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 2010-05-13, 19:36
Pojemność akwarium: 240
Imię: tad
Lokalizacja: taka

Podloze wlokno kokosowe, ziemia ogradowa

Post autor: tazo211 » 2015-01-08, 17:46

Witam mam pytanie co do wlokna kokosowego. Czy sie stosuje w akwarystyce? Jakie ma to plusy jej zastosowanie. Wlokna kokosowe sa presowane na kosteczki i po wlania wody do wiaderka z wloknem kokosowym pecznieje. Planuje zrobic podloze na spod kabel grzewczy, ziemia do kaktusow moze zmieszac to z wlasnie wloknem kokosowym i na to piekny czarny bazalcik. Pomiedzy to dam firane, bo strasznie sie pozniej wyplukuje to z kamyczkami. Pare godzin na to poswiecilem. A z firana dobry pomysl mam nadzieje jest. Widzialem tez pieczona glinke od 3mm do 6mm to raczej nic nie da do tego? moze sie myle, nie wiem. Wczesniej juz stosowalem ziemie ogrodowa z dobrym rezultatem.

tazo211
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 2010-05-13, 19:36
Pojemność akwarium: 240
Imię: tad
Lokalizacja: taka

Re: Podloze wlokno kokosowe, ziemia ogradowa

Post autor: tazo211 » 2015-01-13, 11:44

Witam, znalazlem juz wszystko. Ziemia do kaktusow i wlokno kokosowe jak najbadzdiej mozna smialo dodawac. Zmieszalem to wszystko razem. Wlokno jest dostepne w kostkach. Widzialem tez maty, ktore sa splecione tylko wloknina z kokosa o gr.10mm. Wlokna w kostkach nalezy dodac wczesniej do wody i pecznieje. Poten to mozna zmieszac z ziemia do kaktusow i gotowe. koszta okolo 35zl mozna dodac kolki gliniano torfowe. Ja zobacze bez niczego jestem ciekaw.

ODPOWIEDZ