kolpaki lodz | https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/kasa-fiskalna-do-gastronomii

Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: aidi » 2013-02-10, 14:37

Na wstępie uprzedzam ze szukałam tematu w tym dziale wyszukiwarką i go nie znalazłam, więc zaczynam, temat będę regularnie uzupełniać o kolejne sklepy, jedne z nich się cieszą moją lepszą inne gorsza opinią, ale w każdym przypadku odpowiem na pytanie dlaczego. Dziś zacznę od 3 sklepów ;)

1)
Dzielnica : Nowy port
Lokalizacja : środek falowca (z uwagi na to że falowiec jest 1 i aktualnie zoologiczny w falowcu jest jeden sądzę, że ten opis wystarczy)

Obsługa: zoologiczny prowadzi bardzo miłe małżeństwo, a sklep prosperuje od lat, czuć dobra atmosferę, ogólnie jest miło, na pewno zwierzęta lubią, zawsze chętnie pomogą, jeśli są w stanie ;)

Warunki: zależne od aktualnego ,,towaru"raczej nie prowadza samców bojownika a samice tradycyjnie trzymane, akwaria ok 20-40l w zależności od półki

Wiedza: tu niestety trochę gorzej, nie polecam ich jako doradców, odnośnie litraży wiedzą niewiele, nazwy roślin też niewiele im mówią, pytani o nazwę polska rośliny którą mi sprzedawali odczytali łacinę z załączonej kartki znamionowej (a to była tylko żabienica)

Ceny: tu można było się dogadać, w razie potrzeby byli w stanie coś za darmo dorzucić,

Opina : ogólnie polecam dla ludzi którzy liznęli akwarystyki i wiedzą co kupują


2)
Dzielnica: Matarnia
Lokalizacja :CH Matarnia ul złota Karczma 26

Obsługa: z uwagi na to że Karina to sieć marketów to pracują zatrudnieni pracownicy, warto wspomnieć że są zdecydowani w tym co i jak robią

warunki: to był drugi zoologiczny w gdańsku który sprzeciwił się trzymaniu bojowników w kuli, należy przyznać że do dnia dzisiejszego bojki pływają w ogólnych zbiornikach z nie najgorzej dobraną obsadą (rzecz jasna gatunkowo , nie ilościowo), akwaria są różne od 20l po 60-tki podajże, ale z reguły ryby łączone poprawnie, nie sprzedają ryb chorych

Wiedza: tu muszę pochwalić, jak na zoologiczny pracownicy coś wiedzą, nie raz na moje pytania odpowiadali wręcz książkowo, i nie raz widziałam jak tłumaczyli klientom dlaczego danych ryb nie można połączyć ( i nawet było to zgodne z prawdą),

Dodatkowe:
jest tu dość duży wybór sprzętu akwarystycznego

Ceny: znalazła bym kilka tańszych miejsc, ale nie można powiedzieć że są znacznie wyższe niż u konkurencji

Opinia: polecam dla początkujących ca rzadko mi się zdarza,

3.
,,Zoolandia"

Dzielnica : Ossowa, pogranicze Gdańska i Gdynii

Obsługa: Kolejna sieciówka,z zatrudnionymi akwarystami, w każdym razie robią to za co im płaca

Warunki: hmm, z tym właściwie bywa tu różnie, w przypadku mojego ukochanego gatunku, od kubeczka na biurku do 1/3 wypełnionego woda, po przez 1l kule, po przez 1,25 prostokątne zbiorniki, do 3 akwariów normalnych, w przypadku reszty ryb wygląda to nie najgorzej

Wiedza:zależy na kogo się trafi, są tam z 2 osoby kompetentne, ale nie zawsze ma się to szczęście,

sprzęt : mały wybór wg mnie

Ceny: czasem występują korzystne promocje ale zdążają się ceny jak z kosmosu

Ocena: osobiście nie polecam (tym razem subiektywna), jednak jeżeli szukasz czegoś konkretnego są w stanie to sprowadzić

Kriksos
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2013-02-21, 12:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: 3CITY

Re: Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: Kriksos » 2013-03-05, 11:24

A co powiesz na temat OKAZ'u ?? Prosperują długo. W kwestii sprzętu to wybór jest nędzny jeśli chodzi o akwa ale wybór ryb jest konkretny. Masz jakieś info co do kondycji rybek posiadanych przez nich??

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: aidi » 2013-03-05, 21:27

Okaz - jeden z moich ulubionych zoologicznych, jedyny mi wiadomy zoologiczny w Gdańsku nie korzystający z ,,Krewetki" ryby mają z dobrych źródeł, właściciel ma ciekawe kontakty, umożliwiające sprowadzenie naprawdę ciekawych gatunków, warto dodać że część ryb pochodzi czasem z prywatnych hodowli, taktyka prowadzenia sklepu zmienia się regularnie, aczkolwiek obsada (pracownicy ) jest stała

Warto tutaj dodać że pracownikami tego sklepu są prawdziwi, praktykujący akwaryści (przynajmniej ci doświadczeni) jednak mam duuuży problem z przeprowadzeniem testu... po prostu mnie znają i do mnie mają inne podejście

kondycja ryb, ryby pochodzą z lepszych warunków i są wrażliwsze niż w innych sklepach... jeżeli masz dojrzałe akwarium polecam ten sklep, nie spotkałam się osobiście z przypadkiem chorej ryby kupionej z Okazu

na zakończenie dodam że przepraszam że nie kontynuowałam tematu, ale po ostatniej kontroli kilku sklepów po prostu się załamałam, recenzje na spokojnie napisze, za parę dni

Kriksos
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2013-02-21, 12:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: 3CITY

Re: Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: Kriksos » 2013-03-06, 11:18

Pozwolisz, że zadam jeszcze jedno pytanie.

Czy miałaś styczność z niejaką hurtownią Aquapet w Gdyni?? Słyszałem bardzo pozytywne opinie ale sam jeszcze tam nie dotarłem a jest to jedno z miejsc jakie zamierzam odwiedzić przy weekendzie.

Co do Okaz'u to byłem tam 02.03.13 tj. w zeszłą sobotę (czyli po 12 latach od ostatniej wizyty tam:P) i byłem miło zaskoczony. Może nie jest to śliczny, pachnący, wymuskany sklep sieciowy ale naprawdę warto tam być częstszym gościem, a Ty dodatkowo uspokoiłaś mnie co do zdrowia pupili ;)

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: aidi » 2013-03-06, 19:58

w sumie niestety z Gdynią jestem na bakier, zaległości kiedyś nadrobię tylko najpierw skończę to opracowanie, a ono w sumie nawet dobrze zaczęte nie jest :D , z okazem mam styczność od 9 roku życia, wtedy jeszcze mieli na terenie kuca, obserwuje ich regularnie, twierdze że mili już parę lepszych pomysłów, ale w sumie w strategi handlowej wszystkiego trzeba spróbować;)

Kriksos
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2013-02-21, 12:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: 3CITY

Re: Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: Kriksos » 2013-03-06, 22:49

Postaram się pojechać w sobotę do tego Aquapet to dam znać.

Byłem ale powiem szczerze, że ciężko coś mi napisać. To co rzuciło się od razu to ogromna ilość różnych gupików oraz gatunki, których nigdy nie widziałem w sklepie zoologicznym. Było by fajnie jakbyś pojechała i oceniła okiem profesjonalisty. Z uwagi na ubogi rynek akwarystyczny w trójmieście myślę, że warto sprawdzić coś poza granicami Gdańska ;)

djmk
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-09, 11:30
Pojemność akwarium: 300
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Aquapet

Post autor: djmk » 2014-06-09, 11:40

Witam,
Byłem na rekonesansie z kolegą w tym sklepie - chociaż właściwsze jest słowo hurtownia.
Szereg pomieszczeń, które zostały dosyć gęsto upakowane akwariami, oferują wybór jakiego nie uświadczyłem jeszcze w żadnym innym sklepie. Od ryb, poprzez krewetki, aksolotle, rośliny a nawet obsadę oczka wodnego. Uzupełnieniem jest oczywiście sprzęt akwarystyczny, chemia i pokarmy oraz ozdobniki w postaci korzeni, skałek oraz innych "gadżetów".
Mimo że byliśmy tam tylko na "rozpoznaniu", pracownik obsługi poświęcił nam sporo czasu na sugestie co do obsady nowo zakładanego zbiornika, oraz przekazał wiele ciekawych informacji, zaznaczając że jeszcze bardziej szczegółowych informacji może udzielić właściciel.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :)
W tym tygodniu "napadnę" ich i zakupię większą ilość zielska do akwarium - dam znać jak z jakością towaru i cenami.

darla
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-17, 11:25
Pojemność akwarium: 0
Imię: darla
Lokalizacja: alabama

Re: Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: darla » 2014-09-17, 11:36

witam mam pytanko w ktorym sklepie kupie aksolotla ? prosze o szybka odpowiedz bardzo mi zalezy

iga95
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-28, 10:25
Imię: Iga

Re: Sklepy zoologiczne w Gdańsku

Post autor: iga95 » 2015-05-28, 10:35

najlepiej w sklepie internetowym bo stacjonarnie bardzo drogo


----------------------
tanie kosmetyki online

ODPOWIEDZ