Co zrobić bezsennością https://sekrety-snu.pl jak się dobrze wyspać

Padające krewetki red cherry.

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

hipahipa
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2013-06-06, 21:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Łódź

Padające krewetki red cherry.

Post autor: hipahipa » 2013-07-15, 13:47

Witam,
Od jakiegoś czasu znikają/padają mi krewetki red cherry. W pewnym momencie miałam ich ponad 50 (nawet kilka nosiło jajka ale żadna nigdy ich nie donosiła) a dzisiaj jest już tylko 6. Prawdopodobnie padają a obsada akwarium dokańcza dzieła (tak mi się przynajmniej wydaje bo innego wytłumaczenia nie znajduje). Przez ten czas wyłowiłam kilka padniętych krewetek i widziałam jak padają. Te padnięte wyglądają zupełnie normalnie tzn. mają normalny kolor itp. Krewetka tak jakby dostawała paraliżu bo np siedzi sobie na roślinie normalnie je po czym nagle się przewraca i spada na podłoże. Czasem jeszcze kilka razy odbije się od dna ale za każdym razem spada i ląduje do góry nogami. Przez jakiś czas rusza jeszcze odnóżami później widać, że jeszcze przez jakiś czas oddycha ale już się nie rusza po jakimś czasie zdycha. Cała taka akcja trwa około godziny. Obserwowałam to przy dwóch krewetkach i schemat był identyczny (kolejne jak już widziałam, że się przewracają to im skracałam cierpień). Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi, czemu one mi padają. Przepraszam, że się tak rozpisałam ale bardzo podobają mi się te stworzonka ale jakoś nie mogę ich utrzymać.

Nie wiem czy to może być powiązane ale nadal mam problem z neonami tamte z tamtego wątku już nie żyją ale kolejne mają takie objawy.
http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=14458
Może coś z parametrami wody.

Parametry wody:
NO3 - 50 mg/l
NO2 - 0
GH - 7
KH - 5
ph - 6,8
Akwarium 60 l (60x30x30), świetlówka 18W (włączone po 12-14 godzin), grzałka 75W, filtr aquael fan -1 z założoną dodatkowo włókniną. Temperatura 23-24 stopnie. Podłoże bazalt z odrobiną krzemionki. Roślinność: średnia ilość (sporo kryptokoryny, anubias i gałęzatka oraz inne ale nie znam nazw).
Obsada: 3x kirysek pstry, 2x otosek, 7xneon inessa, 6x krewetka red cherry, 5x raczek cambarellus puer i 1x kardynałek (ostatnie to niedobitek z poprzedniej obsady). Ślimaki świderki (duża ilość), 3xampularia, 2x helenka.
Podmiany raz w tygodniu ok 12 litrów, woda z uzdatniaczem, nawożę węglem w płynie, ferro-activ i Aquaflorin potassium.
Karmienie raz dziennie.
Akwarium u mnie funkcjonuje od czterech miesięcy a ogólnie półtora roku, było przywiezione od znajomych z zachowaną wodą, filtrami itp. U mnie przeszło już dwa częściowe restarty (niestety człowiek najlepiej uczy się na błędach - bardzo przekarmiałam ryby)

Pozdrawiam
Agnieszka

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Padające krewetki red cherry.

Post autor: maol » 2013-07-15, 14:51

Anubias - przy uszkodzonych liściach lub łodygach potrafi wydzielać substancje trujące dla krewetek. Sprawdź czy nie ma widocznych uszkodzeń - a najlepiej przenieś roślinkę na jakiś czas do innego zbiornika - a w akwarium przefiltruj wodę przez węgiel aktywny.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

hipahipa
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2013-06-06, 21:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Łódź

Re: Padające krewetki red cherry.

Post autor: hipahipa » 2013-07-15, 15:08

O chole..... na to bym nie wpadła rośliny były moczone bo musiałam się ślimaków pozbyć i faktycznie są trochę podniszczone w tej chwili to już ładnie odbijają. Kupię węgiel i je zabiore stamtąd. Ale to co te uszkodzone liście pourywać czy poczekać aż sama odbije?

ReevengeR
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 2013-04-01, 20:04
Pojemność akwarium: 0
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Gdynia

Re: Padające krewetki red cherry.

Post autor: ReevengeR » 2013-07-15, 21:31

lepiej urwij , i tak odrosna szybko a tak trzeba czekać i czekać

hipahipa
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2013-06-06, 21:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Łódź

Re: Padające krewetki red cherry.

Post autor: hipahipa » 2013-07-16, 22:24

Dzisiaj kupiłam testy kropelkowe ponoć dokładniejsze i oto wyniki:

NO3 - 50
Ph - 7,6
Fe - 0,0-0,1 (kolor jest tak pomiędzy)
PO4 - 2,0
GH - 10
KH - 6

Może to komuś coś podsunie.

sandramokotow
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-11, 10:33
Imię: raza

Re: Padające krewetki red cherry.

Post autor: sandramokotow » 2015-08-11, 10:54

zauważyłam że sporo osób ma z tym problem;/ już chciałam zacząć hodować ateraz musze się poważnie nad tym zastanowic...

ODPOWIEDZ