Rośliny z Afryki Zachodniej do małego akwarium

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Vexatus
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2016-01-31, 14:10
Imię: Patryk
Kontakt:

Rośliny z Afryki Zachodniej do małego akwarium

Post autor: Vexatus » 2016-02-14, 02:10

Witam. Właśnie składam do kupy 30-litrowy i dość specyficzny baniaczek, w którym mają zamieszkać między innymi karliki szponiaste. Akwa w założeniu ma odwzorować/przypominać bagna Afryki Zachodniej i jest to mój pierwszy kontakt z "biotopem" tego kontynentu i tego regionu. :)

Baniaczek jest zagospodarowany dość niestandardowo, bo większą część jego objętości zajmują dość spore korzenie i gałęzie ułożone mniej więcej poziomo (pod różnymi kątami), dzięki czemu żaby będą mogły przebywać i żerować nie tylko na dnie.

Mam mały problem z doborem roślinności do tego baniaczka, ponieważ raczej nie będzie w nim zbyt wiele miejsca dla roślin. Akwa jest niewielkie (standardowe 30 litrów) i dodatkowo zawalone korzeniami. W baniaczku z całą pewnością znajdzie się najas, który powinien się świetnie sprawdzić w takich warunkach.

Jakie jeszcze rośliny z Afryki Zachodniej będą pasować do takiego zbiorniczka? Oczywistym wyborem powinny być anubiasy (ze względu na dużą ilość korzeni i rozproszone światło), ale glony i duża ilość syfku pływającego w toni wodnej (akwa nie będzie odmulane) raczej im nie służą... Pozdrawiam.
Moje baniaczki na forum: 96 litrów dla Pangio oblonga.
Mój skromny blog akwarystyczny i mój katalog stron - zapraszam!

ODPOWIEDZ