Znów PROSZĘ o pomoc :(

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

akwaanna
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2015-12-03, 04:20
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ładne

Znów PROSZĘ o pomoc :(

Post autor: akwaanna » 2016-03-25, 14:58

Witam , od jakiegoś czasu na szybie w krewetkarium zaczęły "wychodzić" jakieś plamy. Na początku były brązowe, usuwam je na bieżąco, ale nie stety efekt długo nie trwa. Teraz "plamy" dodatkowo miejscowo robią się zielone i już tak łatwo nie chcą schodzić. Proszę o pomoc co to jest i jak się tego pozbyć, szukałam info, ale sama nie umiem tego do czego kol wiek porównać. Ostatnio zdechła mi krewetka, najpierw zrobiła się biała a później zdechła. Podejrzewam, że może przez to co robi się na szybach, zdjęcie wiadomo nie przedstawia całości problemu bo " to " jest na każdej szybie, zwłaszcza z tyłu,bo tam jest już prawie na całości, boki i przód są od dołu już właśnie takie jak na zdj.
Dziękuję i pozdrawiam.
Dodam, że pod żwirkiem mam ziemię, ponieważ miały być rośliny - Za dużo pisania - i ostatecznie znajduje się mech i mini mini limnofili. Chciałabym poprawić stan krewetkarium. Dlatego zwracam się o pomoc.

Pomoże ktoś ? Czy już jest za późno ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Honder
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-30, 20:16
Pojemność akwarium: 170
Imię: Dyzio
Nazwisko: Mamowski

Re: Znów PROSZĘ o pomoc :(

Post autor: Honder » 2016-03-31, 22:38

Na szybach mojm zdaniem są glony

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Znów PROSZĘ o pomoc :(

Post autor: maol » 2016-04-01, 07:25

To zwykłe zielenice. Po prostu maja za dużo jedzenia w akwarium - masz żyzne, niewykorzystane podłoże i mało roślin. Spróbuj zmniejszyć ilość światła. Mchom to nie zaszkodzi, a glonom tak.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

akwaanna
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2015-12-03, 04:20
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ładne

Re: Znów PROSZĘ o pomoc :(

Post autor: akwaanna » 2016-04-01, 13:04

Dziękuje za odpowiedzi.
W takim razie nie bedę tak długo świecić jak do tej pory.
Zorientuje się co mogę dołozyć z roślinek i to zmienię.

ODPOWIEDZ