Młode

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

Cwirek1987
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2016-04-01, 20:29
Pojemność akwarium: 60
Imię: Irek

Młode

Post autor: Cwirek1987 » 2016-05-20, 08:51

Witam kupiłem jakieś 2 miesiące samice mieczyka okazało się że jest kotna. Po jakiś dwóch tygodniach miałem już małe w kotniku około 30szt. W kotniku nic im się nie działo ale one roły i chiałem im zrobić wiecej miejsca. Przygotowałem drugie akwarium 25l i po 2 tygodniach do niego wpuściłem te rybki zaczęły mi stopniowo padać dzienie po rybce aż zostało ich 5 i miały około 0,5 cm było wszytko z nimi ok. Okociła mi się samica gupika też około 30 szt miała, wyłapałem je i wpuściłem do tego samego akwarium co były te mieczyki. Mieczyki znowu zaczęły mi zdychać aż zdechły wszystkie odstęp czasowy był różny co 2, 3 dni co ciekawe gupiki małe maja się dobrze i im nic nie jest. ph w porządku temperatura 26 stopni.

izia
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2016-04-29, 20:30
Imię: Iza

Re: Młode

Post autor: izia » 2016-05-20, 20:04

To mogły być pierwsze młode tego mieczyka. Gdy są słabsze po prostu zdychają (według mnie to nie fair). U gupika jest tak samo: jeżeli samica koci się pierwszy raz młode mogą zdechnąć nawet wszystkie. Na pewno to nie przez gupiki. Mieczyki i gupiki świetnie się dogadują. Mogły zdechnąć też przez to że samica odbyła tarło z samcem z tego samego kocenia.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Młode

Post autor: maol » 2016-05-23, 08:11

Albo po prostu zostaną zjedzone.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ