Tanganika czy malawi???

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Baca
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-09, 16:39
Imię: Adam

Tanganika czy malawi???

Post autor: Baca » 2017-01-09, 16:59

Witam serdecznie!
Na wstępie coś o sobie. Mam akwa 112 l. z pyszczakami od 2 lat, oczywiście malutkie akwarium już mi się znudziło więc postanowiłem się rozbudować. Kupiłem akwa 200x60x40 (dł. szer.wys.), mam do niego sumpa z wkładami, stół oraz hydraulika w trakcie prac wykończeniowych.
Planowo zakładałem, że w nowym zbiorniku podobnie jak dotychczas będą pyszczaki z malawi (mbuna), jednak pomiędzy kolejnymi zakupami i oczekiwaniem na ich dostawę czytam sobie o Malawi i Tanganice i tu narodziły się u mnie wątpliwości.
Zanim dokończę akwa, woda dojrzeje minie jeszcze sporo czasu jednak już teraz chce podjąć decyzję czym obsadzić zbiornik czy malawi czy tanganika.
Chciałbym (jak chyba każdy) mieć kolorowe akwarium. Zależy mi na sporej liczbie różnych odmian (więc tu wchodzi w rachubę jak na początku mbuna). Nie mam doświadczenia z Tanganiką i tu pytanie czy ryby te są trudne w hodowli, ile gatunków można by przetrzymywać w takim zbiorniku? Czy jest trudność z zakupem obsady? Oraz podstawowe pytanie dla osób doświadczonych w obydwu biotopach- co by wybrali- znając ich zalety i wady.

ODPOWIEDZ