Glony i okrzemki? - prośba o weryfikację

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

BartoszM
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-08, 19:19
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartosz
Nazwisko: Musiał

Glony i okrzemki? - prośba o weryfikację

Post autor: BartoszM » 2017-02-08, 19:43

Witam Wszystkich.

Jestem osobą początkującą, jeśli chodzi o akwarystykę. Założyłem swoje pierwsze akwarium - 112L. Wystartowało 21.01.2017r. Przez pierwszy tydzień wszystko było ok, jednak potem zaczął się problem z roślinami. Pojawiły się na nich brązowe plamki, niektóre liście zaczęły całe brązowieć i się zwijać. W sklepie akwarystycznym uzyskałem poradę, że to brak składników mineralnych i należy kupić nawóz. Zakupiłem odpowiedni (Macro Red/ Planta Gainer) i po jego zastosowaniu zaczęły się dalsze kłopoty. Z dnia na dzień pojawiły się glony nitkowate. Myślałem, że to normalne, jednak dosyć mocno się rozprzestrzeniły. Zakupiłem bakterie nitryfikacyjne w sklepie i po kilku dniach rozwój glonów zastopował, ale nie chcą zniknąć. W między czasie zauważyłem, że ponownie na roślinach pojawiły się brązowe plamki oraz jakiś nalot, coś jakby drobny piasek. Nie wiem co to jest i prosiłbym o pomoc w weryfikacji i doborze sposobu walki z tym czymś :help: Zamieszczam zdjęcia do oceny.

Dodam jeszcze, że oświetlenie to świetlówka LED Aquael 16W Sunny, filtr wewnętrzny Aquael Turbofilter (gąbka + ceramika).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ