obsada do 48l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

karaska
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2017-07-31, 08:10
Pojemność akwarium: 48
Imię: Ewa
Nazwisko: Koczyk

obsada do 48l

Post autor: karaska » 2017-08-02, 15:42

bardzo dzieki

ale ja mam jeszcze inny problem akwarium 48l.

mam akwarium od 3 lipca byly rybki mieczyki gupiki i molinezje w sumie 15 szt

rybki wszystkie wyzdychały została jedna podejrzewałam ospę leki podałam uratowała sie samiczka miecznika i o dziwo mam 4 szt młodych mieczników koloru czarnego i jeden maleńki gupik
maja juz trzeci tydzień Dokupiłam 4 kiryski .Trzy dni temu .
Moje pytanie czy mogę juz dokupić nowe mieczniki ale ile myślałam ze 3 samiczki bo chyba młody narybek jest samiec . Mogę tez dokupić molinezje i gupiki .Gupiki to chciałam samych samców . Jeśli mogę dokupić to po ile sztuk . Myślę o kupnie większego akwarium tak ze 120l. ale najpier muszę sie nauczyć na tym Dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: obsada do 48l

Post autor: Akwarybka » 2017-08-05, 09:59

Witaj :)

Przeniosłam Twój post do osobnego wątku aby nie spamować Monique ;)

Jeżeli ryby zdychają i chorują to znaczy, że coś w akwarium jest nie tak. W takim wypadku kupowanie większej ilości ryb to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo problem z akwarium nie zniknął i może nadal wybić nową obsadę.

Polecam przeczytać ten post: http://www.e-akwarystyka.pl/topic4037.html

Pomoże zrozumieć dużo problemów w środowisku wodnym, jak ich unikać i jak rozwiązywać. :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

karaska
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2017-07-31, 08:10
Pojemność akwarium: 48
Imię: Ewa
Nazwisko: Koczyk

Re: obsada do 48l

Post autor: karaska » 2017-08-07, 20:42

Tak wiem ale to według mnie było związane z tym że rybki były wpuszczone po dwóch dniach od nalania wody Teraz są młody narybek zobaczę co z tego będzie Artykuł bardzo się przydał dzięki

ODPOWIEDZ