Airmax.pl gwarantuje szybki internet w Dolnośląskiem, zwłaszcza we Wrocławiu. Szczegóły na airmax.pl

[170L] - Moje podwodzie

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Omenmasza
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2010-06-16, 16:05
Pojemność akwarium: 170
Imię: Sebastian
Lokalizacja: woj.lubelskie

[170L] - Moje podwodzie

Post autor: Omenmasza » 2017-09-06, 20:04

Hej!
Minęło około cztery lata, a może nawet ponad cztery, kiedy to opisywałem swój zbiorniczek. Później moja obecność na forum się stopniowo zmniejszała, aż przestałem tu praktycznie zaglądać.Działo się dużo, kupno nowego mieszkania, zmiana pracy, wychowywanie drugiej córeczki, ogólny brak czasu. Z akwarium co prawda nie zrezygnowałem, ale przestałem się przejmować tym, że mi coś nie wychodzi, było jak było. Raz lepiej raz gorzej, ale zawsze mi czegoś brakowało albo coś przeszkadzało. A to rośliny nie rosną, a to glonów nie mogłem się pozbyć, to krasnorosty zagościły i zawsze było COŚ... Było np tak:
Obrazek
Obrazek
no i oczywiście tak:
http://www.e-akwarystyka.pl/topic19034.html

Kombinowałem na różne sposoby żeby było pięknie, ale zawsze coś nie wychodziło.
Więc zacząłem powoli zbierać środki i stopniowo coś dokupować do mojego baniaczka, aby coś stworzyć. Kupiłem nawet szafkę z prawdziwego zdarzenia pod akwa żeby pochować filtr, kable i inne duperele. W ostatnich dniach moim łupem padło kilka drobiazgów m.in. Unimax 250, oświetlenie led ( część wykonałem sam a część gotowa aquael ) oraz... nareszcie mam butlę CO2!!!! :D Przeglądałem kanały różnych użytkowników na youtube, czytałem różne materiały w internecie, fora, posty na grupie na facebooku i postanowiłem 1.09.2017r, że nadszedł czas na restart!

No to się trochę rozpisałem, ale po 4 latach to możecie mi wybaczyć :D

Start zbiornika: 2.09.2017r

Zbiornik:
dł/szer/wys
100/40/50

Oświetlenie:
1x Moduł Aquael Retrofit Plant 16W
2x listwa led 8520 SMD 22W 6500K
2x listwa led 8520 SMD 22W 8500K
Podłoże:
Aqua Substrate II plus -( 4x 5,4kg)

Filtracja:
Aquael Unimax 250
( docelowo jeszcze Unimax 150 jak tylko ogarnę reaktor do CO2 z filtra )
Grzałka - 200W
CO2:
Kompletny zestaw CO2 z butlą 1,5kg firmy RATAJ

Dekoracje:
Red Moor Wood
Kamienie ( nie pamiętam nazwy )

Rośliny:
Hemianthus callitrichoides CUBA
Staurogyne Repens
Cryptocoryne NANA
Pogostemon Helferi
Bacopa monnieri
Bacopa caroliniana
Hydrocotyle leucocephala - tej nie jestem pewien na 100%

Obsada jest w trakcie głębokich przemyśleń, z racji, że zaryzykowałem po raz pierwszy z aktywnym podłożem to odpadają mi rybki kopiące i chyba zdecyduje się na jakąś jedną większą ławicę może razbory galaxy albo borneańskie do tego pierwszy raz chciałbym mieć krewetki i przydało by się pewnie stadko otosków. Biorę jeszcze pod uwagę zamiast razbor neony, chodź powiem że troszkę mi się znudziły. Mam jeszcze czas bo zbiorniczek dopiero wystartował to jeszcze ze dwa tygodnie zanim pojawią się pierwsi mieszkańcy. A tak to wygląda w dniu zalania oraz 1 dzień po.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3 doby od zalania i Henio bąbelkuje :-)
Obrazek

Mam nadzieję, że będzie coś z tego, bo restart baniaka zajął mi ok 14 godzin.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: [170L] - Moje podwodzie

Post autor: Akwarybka » 2017-09-06, 23:40

Witaj spowrotem :) zbiornik prezentuje się interesująco! Osobiście posadziłabym nieco więcej roślin na trzecim planie ;) Zaczekaj nieco z krewetkami inaczej wydłubują Ci Henia z podłoża zanim ten zdąży się zakorzenić :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ODPOWIEDZ