Świeżak :(

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

KamJaw
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-05, 17:57
Pojemność akwarium: 120
Imię: Kamila

Świeżak :(

Post autor: KamJaw » 2018-03-05, 18:20

Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o temat akwarystyki ale ponieważ lubię rybki i chciałam je mieć to też kupiłam akwarium i powoli się uczę.

Akwarium mam 120l.
Oświetlenie - dwie żarówki Aqua-Glo 20W T8
Filtr- Robi200 - na 1000L
Rybki:
- 8 neonek
- 6 danio
- 1 bojownik
- 3 mieczyki
- 2 molinezje
- 1 kirys
- 1 glonojad
Temp.: 30 stopni

Akwarium kupiłam kompletne z grzałką, filtrem, kamieniami, ozdobami, roślinami i częścią rybek ...
Pan który sprzedawał to prosił aby nie myć filtra żeby pozostała naturalna flora...
Tak najpierw zrobiłam ale... Filtr się zapowietrzył i odpowietrzenie jego spowodowało badno w akwarium. Żywcem... więc woda została wylana i nalana nowa ... a filtr jednak dokładnie umyłam. Cała ceramikę i wszystko co w nim jest. Syf straszny. Woda się odstała .. dolałam preparaty od tej osoby od której kupiłam na metale ciężkie i wpuszczone na drugi dzień zostały ryby. I wszystko było super....

Ryby jedzą tylko Ichtio-vit - karmie 2 razy dziennie
...

Wyjechałam na tydzień i przez tydzień do ryb przyjeżdżała moja mama karmić je .. raz dziennie po trzy małe porcje. Światło świeciło się koło 6h.
Po powrocie okazało się że neonki mają ospę.
Wyleczyłam to preparatem -costaforte...

Po 3 tyg. ospę miał bojownik... znów co 2 dni podawałam to costaforte ...
Przeszło...

Minął tydzień i molinezja zaczęła mi stawać pionem do góry. Generalnie tak wyglądała jakby nie miała płetw. Tylko takie przyklejone do ciała. I tak ją podnosiło do góry.
Dałam do akwarium bakterię i ten costaforte znów...
Pożyła 5 dni i dziś padła.
W międzyczasie komuś urodziły się chyba rybki... jest teraz jedna taka już dość duża czerwona - wygląda jak mieczyk... i kilka małych przecinków czarnych które siedzą w rogu i nie wychodzą nawet bo zaraz te duże ryby chcą je zjeść. Te małe czarne wyglądają jak ta molinezja która zdechła.

Filtr wydaje się być brudny bo jak nim poruszam to leci brudna woda....
Słabiej też leci aczkolwiek po rybach nie widać żeby było za mało tlenu.

Wody jeszcze nie wymieniłam w ogóle, a akwarium mam 2 miesiące.

Nie wiem co mam zrobić z tym filtrem czy mam go umyć i tą ceramikę? Ale znów co z florą?

Czemu padła ta molinezja... czy zaraz znów coś mi nie padnie??

Pomóżcie świeżakowi bo bardzo mi jest źle że padła mi ta ryba chociaż o nią walczyłam...

Aha i mam jeszcze jeden problem... mase ślimaków... w tych kamieniach co dostałam było już ich tysiące ile padło przy myciu wrzątkiem tyle padło ale jakieś chyba przetrwały i teraz jest ich całe mnóstwo... :(

Można się ich jakoś pozbyć?

Kiedy podmienić wodę?

Garbatoryx
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2017-09-16, 20:25
Pojemność akwarium: 270
Imię: Jacek
Nazwisko: Ihma

Re: Świeżak :(

Post autor: Garbatoryx » 2018-03-06, 22:19

Jak filtr zaczyna slabo filtrować wyczyść go. Ceramiki nie ruszaj. Zacznij raz w tygodniu zmieniać okolo 15 litrów wody ma świeżą.
15 odlej 15 wlej świeżej.
Sprawdź czy grzalka dogrzewa. Czyli czy masz stala temperaturę. Bo to bardzo ważne.
Molinezja padla prawdopodobnie na odinoze(zle warunki życiowe).

Garbatoryx
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2017-09-16, 20:25
Pojemność akwarium: 270
Imię: Jacek
Nazwisko: Ihma

Re: Świeżak :(

Post autor: Garbatoryx » 2018-03-06, 22:21

Kup pare bocji. Najlepiej paskowane.
Kup pare ślimaków helenek (one jedzą inne ślimaki)
Dokup pare kirysów bo to ryby stadne.
Jakie masz roślinki?
Wstaw jakies zdjęcia akwarium

ODPOWIEDZ