Puste akwarium

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Zabaaa
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-29, 12:23
Pojemność akwarium: 160
Imię: Franek
Nazwisko: Kijuć

Puste akwarium

Post autor: Zabaaa » 2017-07-29, 12:38

Witam wszystkich forumowiczów, jako iż jestem tu nowy to jeszcze raz chciałbym się przywitać a więc cześć ;)
Jako iż jestem perfekcjonistą uważam moje akwarium 160 litrów za puste i ohydne, więc chciałbym się zapytać co mógłbym zmienić. Opis akwarium:
Rozmiary: 100x40x40
Parametry:
PH:7,3
No2-0/l
No3- 0,2
Kh 9n
GH 13n

Podłoże: Żwirek Rzeczny 3mm a na górę piasek
Filtr: Sunsun HW-302
Grzałka 75w
Rośliny: Cryptocoryne Wendtii
Żabki
Rotala Rotundifolia
Limphonia Sessiflora
Bacopa Austaris
Althernanthera Reineckii
Ludwigia Repens
Nurzaniec
I pewna roślina trawniczkowa
Oświetlenie 2x16w+LED 24w
Substrat Pod podłoże od JBL
Korzeń
Łupina Kokosa
2x kamień

Mówiąc szczerze, uważam siebie za tragedie życiową i chcę "coś" zmienić w tym zbiorniku. Najbardziej podobają mi się zbiorniki roślinne w stylu Ryoboku zwykły holender i coś w rodzaju wyspy, chciałem zrobić ryoboku ale mi nie wyszlo i wyszło takie coś:
https://imgur.com/gallery/WKpNK
Nie chcę robić restartu ale też nie chcę aby zbironik tak wyglądał. Zbiornik ma miesiac, nie wiem czy powinienem dać mu jeszcze czas czy zacząć zmieniać. Podobają mi się takie zbiorniczki bardzo zarośnięte ale też z miejscem do pływania. Nie wiem jak to określić.
Oczywiście nie mówie, że chce od razu takie akwarium i nic więcej bo jestem pewien że nie zrobię takiego piękna, ale chcę wiedzieć jak cokolwiek zrobić wyglądającego ładniej. Od razu mówię że jestem początkującym i wiem że pisząc ten post nie zdziałacie cudów, bo ja nie zdziałam cudów.

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Puste akwarium

Post autor: Monique » 2017-07-30, 17:56

A czemu od razu takie negatywne podejście? Akwarium prezentuje się bardzo przyzwoicie i uwierz że jak na osobę początkującą to naprawdę dobry początek :) Widać że chciałeś zrobić coś na kształt ryoboku właśnie.

Wydaje mi się, że z tym co masz, można zdziałać bardzo fajny layout. Mógłbyś spróbować poprzesuwać korzeń i rośliny, jeśli jeszcze się dobrze nie ukorzeniły to nie powinno być z tym problemu. Moim zdaniem lepiej zrobić to teraz niż jak zwartki i żabienice się już rozrosną. Wtedy po wyrwaniu będziesz miał zupę z piasku i substratu.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Puste akwarium

Post autor: Akwarybka » 2017-07-30, 19:15

Popieram Monique. Akwarium już teraz ma potencjał i prezentuje się bardzo przyzwoicie. Wystarczy może dokupić kilka korzeni o podobnym wyglądzie jak np. Red Moor Wood :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

PeHa68
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2016-06-27, 13:34
Pojemność akwarium: 120
Imię: Adam

Re: Puste akwarium

Post autor: PeHa68 » 2018-06-06, 13:01

Zgadzam się z Przedmówcami i tutaj musisz pamiętać, że to dopiero początek Twojego akwarium więc nie ma się co załamywać ani poddawać, większość z nas także przez to przechodziła. Roślinki możesz jeszcze ustawić inaczej, to samo jeżeli chodzi o korzeń, sam sprawdzisz które ustawienie najbardziej Ci odpowiada.

ODPOWIEDZ