beautysystem.pl

Problem z samiczka bojownika

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

Delusionz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-05, 15:10
Pojemność akwarium: 57
Imię: Robert
Nazwisko: Zydziak

Problem z samiczka bojownika

Post autor: Delusionz » 2018-06-08, 14:42

Witam wszystkich. Zapewne za chwile dostanę bury od wielu z was za obsadę ale o tym później. Problem polega na tym ze jedna z samiczek bojownika ma opuchnięty brzuch i raczej unika kontaktu z innymi rybami i chowa się wśród roślin z tylu akwarium. Szukałem u niej innych objawow jak sterczące łuski które by wskazywały na posacznice ale ich nie ma. Co do ogólnej aktywności to po obserwacji dłuższej jest w większości czasu dość ruchliwa i problem dotyczy wyłącznie tej jednej samiczki. Jeżeli chodzi o apetyt to tylko gdy otwieram klapkę przeznaczona do karmienia to odrazu podpływa i nie wyglada na pozbawiona apetytu. Karmienie to granulki, płatki oraz mrożone robaki czerwone ( blood worms). Co do akwarium to same żywe rośliny dość mocno zarośnięte, obsada to 1 bojownik samiec i 3 samiczki, 2 molinezje samiec i samiczka oraz 3 krewetki Amano, akwarium 47 litrów wody, filter, grzałka ( temperatura wody 27 stopni) ci do molinezja wiem ze powinno być niby większe ale podczas ich zakupu zapewniali mnie ze ta odmiana nadaje się do zbiorników małych i średnich, podczas zakupu dwóch molinezji inne gatunki zostały mi odrodzone z podwodu zbyt małego akwarium j braku pompki. Pozatym w sklepie w którym kupowałem rybki dość szczegółowy wywiad robią na temat akwarium, obsady k tego co mam już w nim przed sprzedażą i czy oby napewno warunki mam odpowiednie dla danej odmiany co później i tak musiałem podpisac zakup. Dodaje zdjęcie akwarium. Jak uda mi się zrobić zdjęcie tej samiczki później to dodam bo narazie cały czas jest schowana z tylu i unika światła i ciężko jej zrobić zdjęcie Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ