Pomocy

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

Rutundifol

Pomocy

Post autor: Rutundifol » 2018-12-11, 22:58

Witam.
Całkiem niedawno zakładałem temat o bojowniku z problemem z pęcherzem pławnym. Niestety tamten bojownik zdechł. Podejrzewałem iż "przeziebił" się gdyż sprzedawczyni nieodpowiednio go zapakowała, a podróż trwała jakieś 20min.

Poszedłem i zakupiłem kolejnego bojownika. Tym razem z innego źródła. Dokładnie zadbałem o jego ciepło i szybkie dojście do akwarium. Już po 4 godzinach od wpuszczenia ma leciutko (może mi się zdaje) powiększony pęcherz pławny i bywa, że pływa głową w dół. Często chcąc pozostać w dolnej części akwarium "blokuje" się o korzenie i rośliny , aby nie płynąć do góry.

Akwa 21l
Temp. - 24-25°C
Ph-7,4
Gh-22
Jest to jedyna ryba w akwarium
Filtr- pat mini
Akwarium ma półtora tygodnia

Parametry nie są idealne, natomiast w akwarium jest duża ilosc korzeni więc stopnio zakwaszają wodę.
Jedyne do czego doszedłem to jakiś tydzień po założeniu akwarium wlałem trochę bakteri tropicala, dopiero dzisiaj zauważyłem, że ich data ważnosci skończyła się we wrześniu.


Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
K

Awatar użytkownika
StroWn0
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2013-10-15, 20:47
Pojemność akwarium: 200
Imię: Jacek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pomocy

Post autor: StroWn0 » 2018-12-16, 10:38

Zapodaj jakieś zdjęcie zbiornika , bo objawy wskazują na zatrucie azotem albo amoniakiem. Jakie podłoże ? Jeśli jakiś activ to jak wyżej , a do pata od razu wymieniaj gąbke na większa i bardziej porowatą niż ta seryjna bo to tylko szpeci.

ODPOWIEDZ