Agresja wew. gatunkowa Blyszczykow Paranskich

Moderator: ModTeam

dasafo
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2008-05-05, 11:52
Pojemność akwarium: 112
Imię: Damian
Lokalizacja: Warszawa

Agresja wew. gatunkowa Blyszczykow Paranskich

Post autor: dasafo » 2008-05-23, 15:26

Witam
W moim nowym akwarium mam stadko 5 sztuk Moenkhausia sanctaefilomenae w 112 litrach (na razie jedyni mieszkańcy oprócz krewetek - akwarium dojrzewało 5 tygodni). Zauważyłem, ze jak minęła aklimatyzacja, zaczęły sie walki, nie wiem same samce mi sie trafiły czy co może być przyczyna - rybki cały czas miedzy sobą walczą. Moze to "zły nawyk" z akwarium sklepowego, gdzie musiały sie lać, bo maja trochę poobgryzane pletwy. Nie jest to przyjemny widok, zamiast trzymać sie razem, wszystkie sie nawzajem przeganiają albo toczą walki. Mial ktoś podobne doświadczenia z tym gatunkiem ?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Agresja wew. gatunkowa Blyszczykow Paranskich

Post autor: maol » 2008-05-23, 15:35

Nie sądzę. Widzisz po prostu walke o dominację w stadzie. Za kilka dni hierarchia powinna się ustalić, i walki same ustaną. Być może również ryby mają za mało miejsca, gdzie mogą się schować - zadbałeś o odpowiednią ilość kryjówek i roślin?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

dasafo
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2008-05-05, 11:52
Pojemność akwarium: 112
Imię: Damian
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agresja wew. gatunkowa Blyszczykow Paranskich

Post autor: dasafo » 2008-05-23, 15:41

akwarium wciąż jeszcze nie zarosło tak, jak ma być docelowo - wiadomo, ale jest sie gdzie schować, jest naprawdę duży korzeń mangrowca z rożnymi zakamarkami, poza tym Alternanthera i Hygrophila już sie całkiem rozrosły, rybki już korzystają z kryjówek, bo dwa małe cwaniaki wszystkich przeganiają. Mam nadzieje, ze jest jak mówisz i sytuacja sie unormuje.

Awatar użytkownika
PIO
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2007-10-24, 15:08
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Piaseczno city
Kontakt:

Re: Agresja wew. gatunkowa Blyszczykow Paranskich

Post autor: PIO » 2008-05-25, 18:34

Mi się wydaje że to zupełnie naturalne zachowanie
Piotr Krasucki

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Agresja wew. gatunkowa Blyszczykow Paranskich

Post autor: dzidek1983 » 2008-05-27, 09:11

Stada kąsaczowatych zawsze posiadają pewną hierarchię i walka o przywództwo nie jest niczym niezwykłym, zaobserwować to można nawet u neonów

Ja bym się nie przejmował

ODPOWIEDZ