blaty łazienkowe warszawa

zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Dział poświęcony ogólnie akwarystyce morskiej.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: lolek » 2007-11-05, 17:32

kuper136 pisze:PS:a jeśli ktoś mieszkanie o powierzchni 900m3 to chyba ma miejsce na takie akwarium
Zdziwił byś się.
I jaka firma ubezpieczeniowa pozwoli trzymać mu to w mieszkaniu.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: maol » 2007-11-06, 09:50

Mieszkanie odpada. To trzeba urządzić w osobnym budynku. Chyba że chce się w tym mieszkaniu czuć jak w saunie i małej fabryce. Taki budynek musi mieć specjalnie wzmacniane fundamety i przemysłową klimatyzację!!! Zapytaj kolegę, czy wyłoży na to milion złotych lub nawet znacznie więcej - jak sie zgodzi, szukaj dalej, bo po prostu tracisz czas. Twój znajomy po prostu nie zdaje sobie sprawy z kosztów i problemów posiadania takiego zbiornika, i jak tego mu nie uświadomisz, ... tracisz czas.

BTW, zatrudnienie ludzi do takiego przedsięwzięcia nie jest proste. To zwykle kwestia wieloletnich kontraktów i naprawdę skomplikowanych umów prawnych - sądzisz, że ktoś podejmie sie takiej roboty "na gębę"? Za milion??? Zadaj pytanie w http://www.aquamedic.pl , to firma która profesjonalnie buduje takie zbiorniki i pewnie Ci pomoże. I wyprowadzi ze strefy marzeń. Jak zobaczysz, rzeczy o których tu mówimy są stosowane już dla zbiorników ok. 2000l , a Ty piszesz o 6x większym... Wg mnie się nie podejmą...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: Morter » 2007-11-06, 11:50

kuper136 pisze:tylko te akwarium nie jest dla mnie tylko dla znajomego i to on się już zajmie kasa mi tylko podał wymiary i kazał zatrudnić ludzi bo wie że ja bardzo lubię takie rzeczy
PS:a jeśli ktoś mieszkanie o powierzchni 900m3 to chyba ma miejsce na takie akwarium więc jeśli ktoś ma adres do tej firmy zagranicą to proszę o podanie
nie możesz zatrudnić ludzi, bo nie masz zdolności prawnych a nikt bez umowy nie podejmie się żadnej roboty... Powiedz szczerze, tak rzuciłeś na forum o akwarium morskim, wymiary poszły z głowy bo nie wiedziałeś do końca o czym mówisz?
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Daltar
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 2007-11-08, 20:39
Pojemność akwarium: 1500
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: Daltar » 2007-11-08, 22:03

Maol, demonizujesz ;-) Miliony oraz setki kilowatów energii, to naprawdę gruba przesada. Mam znajomego, który zakładał akwarium morskie o pojemności 5000 l, czyli tylko dwukrotnie mniejsze, niż to, o którym jest mowa, i naprawdę nie pochłania ono więcej niż 3 kw energii. Koszt takiego woła to na moje oko nie więcej niż 250 000 - 300 000, przy naprawdę wybajerowanej obsadzie. Zapominasz, że przy tak dużym przedsięwzięciu ceny są liczone inaczej. Cena jednej tony żywej skały to nie jest cena 1 kg pomnożona przez 1000 ;-) Tu mowa o hurtowych zakupach. Poza tym oczywiście kwestia miejsca, gdzie zbiornik ma stać. Nie może to być oczywiście mieszkanie w bloku, ale jeśli ktoś ma dom, lub apartament z salonem na parterze to takie akwarium jest realne. Warunkiem będzie stworzenie za takim zbiornikiem małego pomieszczenia pomocniczego, do obsługi tego kolosa. Dodatkowo jedna osoba stale musi sie tym wszystkim zajmować. Wbrew pozorom im większy zbiornik, tym łatwiejszy w utrzymaniu ( chodzi o przeliczenie ilość pracy na 1 l wody ;-) ). Problemem może być wymiar 400 cm. Tego typu szyby są produkowane np. w Belgii na zamówienie. Sam kleiłem u siebie zbiorniczek z przednia szybą 300 cm x 100 cm i były z tym duże jaja. Szyba podanych tutaj rozmiarach będzie kolosalnie ciężka i prawdopodobnie jej waga przekroczy tonę. Zatem powstanie tego zbiornika to nie mniej niż okrągły rok mozolnych prac i oczywiście spore wydatki.
Bioenergoterapia i medycyna naturalna - Kraków www.angita.pl

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: maol » 2007-11-09, 09:53

To też prawda. Ale mimo wszystko, nie jest to zabawa dla 15-latka, a koszt rzędu 0,5 miliona też do niskich nie należy. Że jest realne - no pewnie że jest, tyle że nie oznacza, że jest to proste i tanie. Dałem chłopakowi namiary na firmę, która się zajmuje takimi zbiornikami, na 100% podadzą najbardziej przybliżoną cenę :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: croc » 2007-11-09, 10:20

Maol; daj mu ten namiar ale jest to zapewne zwykłe nieporozumienie. Znam wielu ludzi z bardzo drogimi hobby i wiem jak oni postępują. Jak ktoś chce wydać 0.5mio na gadżet to nie idzie na forum elektroniczne poprzez 15-to latka. Choć w 100% tego wykluczyć nie można.

Poza tym, pieniądze na samo akwarium to pikuś. Jak już dojdzie do konkretów i architekci oraz konstruktorzy przedstawią działania obejmujące znaczną przebudowę domu, od fundamentu do kanalizacji i elektryki, to nawet ci majętni zmieniają zdani i po prostu na ścianie wieszają 20x30 cm Rembranta lub Picasso.

SZaleństwo ma swoje granice.

ps
tak na marginesie Anna Zoo w Galerii Mokotów (W-wa) promuje akwarystykę morską, poprzez sprzedaz zestawów startowych. Stoją tam gotowe, na oko 60-80l akwaria. Kaskada, odpieniacz, kawałek martwej skały, mały kawałek żywej, dwie ryby. Cena - 2000,- Nie ukrywają, że to startup i że reszta należy do przyszłego właściciela. Z tego co mówili, to 3-4 szt miesięcznie się sprzedają. Tak sobie pomyślałem, że dla tych którzy chcą spróbować jest to jakiś odnośnik. Samemu robiąc taki zestaw pewnie zejdzie się do 1200-1500. A potem to już można dokładać skał i korali jak środków w portfelu wystarczy.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: maol » 2007-11-09, 10:45

Te zbiorniki to chwyt marketingowy. Większość z nich po miesiącu albo i szybciej obumiera. A zwrotów żywego towaru ( w takiej chwili już martwego) nie ma - no przecież to nabywca się źle opiekował, w sklepie wszystko było OK. Po prostu drogi gadżet, i to krótkotrwały.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: croc » 2007-11-09, 10:56

nie mam wiedzy, żeby to zweryfikować, ale chyba jednak nie do końca tak musi być. Jestem w tym sklepie regularnie i niektóre "wystawowe" akwaria stoją ponad miesiąc i wyglądają tak samo. No chyba, że chłopcy "jadą po bandzie" i w nocy uzupełniają zbiornik żywym towarem, a wszystkim (w tym również mi) mówią, że nic się nie dzieje.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: maol » 2007-11-09, 13:57

Aż tak to może nie. Ale człowiek w sklepie mającym morszczyznę na wystawie zna sie trochę na tym. Człowiek który kupuje "coś takiego" nie ma o tym bladego pojęcia. To po prostu bardzo droga wersja bojownika w kuli, znacznie bardziej skomplikowana w obsłudze. I tu widzę problem - kupując takiego "nemo" dla 7-latki, nie ma praktycznie szans, aby tak delikatne organizmy utrzymać dłużej przy życiu. Bo ci, którzy mają jakiekolwiek pojęcie, w życiu takiego badziewia nie kupią :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: croc » 2007-11-09, 14:58

pewnie masz rację, że to odpowiednik bojownika w kuli.
A tak na marginesie, to faktycznie w tym zbiornikach pływa "nemo" :->

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: lolek » 2007-11-09, 16:45

croc pisze:tak na marginesie Anna Zoo w Galerii Mokotów (W-wa) promuje akwarystykę morską, poprzez sprzedaz zestawów startowych. Stoją tam gotowe, na oko 60-80l akwaria. Kaskada, odpieniacz, kawałek martwej skały, mały kawałek żywej, dwie ryby. Cena - 2000,- Nie ukrywają, że to startup i że reszta należy do przyszłego właściciela. Z tego co mówili, to 3-4 szt miesięcznie się sprzedają. Tak sobie pomyślałem, że dla tych którzy chcą spróbować jest to jakiś odnośnik. Samemu robiąc taki zestaw pewnie zejdzie się do 1200-1500. A potem to już można dokładać skał i korali jak środków w portfelu wystarczy.
Za 2000zł :shock:

Za takie pieniądze to można takie słodkowodne akwarium zrobić że kopara opada :lol:
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

Daltar
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 2007-11-08, 20:39
Pojemność akwarium: 1500
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: Daltar » 2007-11-09, 23:06

croc pisze:Maol; daj mu ten namiar ale jest to zapewne zwykłe nieporozumienie. Znam wielu ludzi z bardzo drogimi hobby i wiem jak oni postępują. Jak ktoś chce wydać 0.5mio na gadżet to nie idzie na forum elektroniczne poprzez 15-to latka. Choć w 100% tego wykluczyć nie można.

Poza tym, pieniądze na samo akwarium to pikuś. Jak już dojdzie do konkretów i architekci oraz konstruktorzy przedstawią działania obejmujące znaczną przebudowę domu, od fundamentu do kanalizacji i elektryki, to nawet ci majętni zmieniają zdani i po prostu na ścianie wieszają 20x30 cm Rembranta lub Picasso.

SZaleństwo ma swoje granice.
I to zapewne druga strona medalu. Ktoś majętny rzuca hasło nie zdając sobie sprawy jak droga to może być zabawa. Teraz zapewne dobrze się zastanowi, czy kupić sobie nowe porshe, czy jednak pójdzie w coś, o czym nie ma bladego pojęcia ;-)
Bioenergoterapia i medycyna naturalna - Kraków www.angita.pl

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: maol » 2007-11-12, 09:48

Nawet pewnie ze 2 porsche :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
MamFajnyNick
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2007-11-11, 23:15
Pojemność akwarium: 112
Imię: Micha³
Lokalizacja: Grudziądz

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: MamFajnyNick » 2007-11-21, 23:04

Widziałem takie akwarium panowie w Hamburgu u francuza, co ma dom w Hamburgu, bo tam wina jego lądują na statek. Mój kumpel, co w Niemiaszkach mieszka wstawiał u niego okna. Ja te okna mu przywoziłem z Polski i dokładnie miało 5 długosci wysokości 2m. ale dalej to niewiem, bo raz na nie tylko luknołem zajmuje sie tym u niego jakis helmut co zajmuje sie tez domem, ale ten to na porsche sra, chyba że z jakiejs limitowanej wersji. Ogólnie ładnie to wygląda, ale tak jak Daltar powiedział trzeba miec za tym pomieszczenie i to wcale nie małe i do tego wyciszone, bo jak facet drzwi otworzył by nam płótno podac to cicho tam wcale nie było, ale dom ma niewiem nawet ile metrow bo nie odrózniam w takich gmachach. Facet co mu okna montował, bo wymieniał 3/4 okien w tym zamówił okien za 2mln. w Polsce, a dlatego u nas bo tam to by mu wyszło ze 4 mln. Ogólnie coś pieknego wielki hol wejsciowy ze sto metrów po dwóch stronach schody a w środku te akwarium.

[ Dodano: 2007-11-21, 22:09 ]
I o tamtej pory myślałem o akwarium, lecz z braku czasu moich służących stwierdziłem, że sam sie tym zajme i wziołem sobie 112l. :mrgreen:

[ Dodano: 2007-11-21, 22:13 ]
A może ma ktoś roślinki zbędne w akwie, bo jakoś lokaj się zbulwersował i powiedział, że zieleniny nie bedzie nosił
Boże dobrze że za marzenia nie karają

Archie Dyrda
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2008-06-29, 00:33
Pojemność akwarium: 200
Imię: Archie-Arkadiusz
Lokalizacja: Newbridge/IRL
Kontakt:

Re: zakładam akwarium morskie i proszę o pomoc

Post autor: Archie Dyrda » 2008-07-03, 23:47

Miło było poczytać :P Myślę tez że z tym wielkim zbiornikiem to totalna kiła , nikt poważny nie kaze załatwiać takich spraw łebasowi który żyły se wyprówa by załatwić fachowców. Myslę ze kolege wyobrażnia poniosła a bogaty kumpel który ma metraż haty w kubikach :) niech lepiej wydzierżawi 5m3 morza w rewalu . taniej wyjdzie i od czasu do czasu butelka okocimia podpłynie lub puszka pomorskiego :D

ODPOWIEDZ