Sktuteczne i bezpieczne treningi personalne we Wrocławiu - www.egobody.pl

Co się dzieje z moją rybką?!:-((

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

novika
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-05, 21:44
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Mogielnica

Co się dzieje z moją rybką?!:-((

Post autor: novika » 2007-05-05, 21:47

Witam ,chciałabym zapytać o chorobę ,nie mogę zdiagnozować jej i boję się ,że moje rybki się wykończą. Do 60 litrowego akwarium w którym miałam juz tęczankę ,gurami i kilka innych rybek dokupiłam w sklepie zoologicznym welonki. Niestety nie zauważyłam ,że miały małe plamki na płetwach,po mniej więcej tygodniu tęczanka dostała również białych plamek ,wlałam do akwarium odpowiednią ilość zieleni malachitowej,ale plamy ustapiły po jakimś czasie tylko u tęczanki. Wszystkie rybki po 12 dniach przeniosłam do akwarium 15 l zastępczego ,tam powtórzyłam kurację ,po 5 dniach znów nalałam połowę zalecanej dawki,obiawy u welonków troszkę ustapiły jeszcze tylko gdzie niegdzie mają kilka plamek,jednak tęczanka zaczęła pływać go góry brzuchem zanurza i obija się o szyby akwarium ,nie mam pojęcia co jej jest i czy czasem nie przeniesie się to na inne rybki.Proszę o pomoc,Pozdrawiam Agata.

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Co się dzieje z moją rybką?!:-((

Post autor: PaVeloo » 2007-05-05, 22:02

Pierwsza sprawa. Welony to ryby dal których Twoje akwa jest zdecydowanie zbyt małe. Po drugie, choroba twoich ryb to zwykła rybia ospa. Poczytaj o tym w tym temacie: http://e-akwarystyka.pl/topics4/1423.htm#8558
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

novika
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-05, 21:44
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Co się dzieje z moją rybką?!:-((

Post autor: novika » 2007-05-06, 08:36

Na rybią ospę cały czas je lecze jak już napisałam.Problem w tym ,że plamki zniknęły a dzis jedna rybka zdechła, a kolejna zaczyna pływać brzuchem do góry.Nie wiem czy kuracja pomaga...może to jednak inna choroba?

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Co się dzieje z moją rybką?!:-((

Post autor: PaVeloo » 2007-05-06, 09:46

Jeżeli pływa brzuchem do góry to może to być choroba przewodu pokarmowego lub pęcherza pławnego. Na forum znajdziesz dużo informacji jak to wyleczyć.
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

novika
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-05, 21:44
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Co się dzieje z moją rybką?!:-((

Post autor: novika » 2007-05-06, 10:27

Dzięki za pomoc. :-) Mam nadzieję ,że znajdę jakiś sposób na to,bo dziś już zdechły trzy rybki, a następna zaczyna pływać brzuchem do góry.Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ