Akwarium morskie od podstaw

Dział poświęcony ogólnie akwarystyce morskiej.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Szymszon
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 2010-04-07, 16:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Akwarium morskie od podstaw

Post autor: Szymszon » 2010-06-25, 10:50

Cześć. Zainteresowała mnie ta tematyka, odkąd zauważyłem na matecznym w mcdonaldzie piękne akwarium morskie. Chciałbym wiedzieć wszystko od podstaw. Mamy taki temat?. Chciałbym zacząć od tego, skąd wziąć słoną wodę?:p.

Oczywiście tak jak napisałem, cała potrzebna wiedza dla początkującego, więc nie tylko to pytanie. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwarium morskie od podstaw

Post autor: maol » 2010-06-25, 12:10

Słona woda nie jest problemem. Robi się ją... z wody po RO i odpowiednich soli. Zanim się zbytnio napalisz na temat pamiętaj, że każde akwarium morskie to koszt liczony w tysiącach złotych - i to raczej bliżej 10, nie 2-3 :) Szczególnie jeżeli akwarium które widziałeś miało więcej niż skromne 100l na jedna rybę.

P.S. Akwarium morskie wymaga również znacznie większej wiedzy i praktyki. W rękach poczatkującego akwarysty... zwykle od startu do śmierci mija kilka dni :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Szymszon
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 2010-04-07, 16:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Akwarium morskie od podstaw

Post autor: Szymszon » 2010-06-25, 13:24

Rozumiem. Tak z ciekawości spytałem. No nic, najpierw przyzwyczaję się do nowego 112, słodkowodnego. Międzyczasie będę czytał i coś tam odkładał, może za 4-5 lat będę już w stanie takowe założyć :D. Dzięki i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ