Amazonka

Moderator: ModTeam

justynatita
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2010-08-17, 13:56
Pojemność akwarium: 250
Imię: Justyna
Lokalizacja: Kalwaria Zeb.
Kontakt:

Amazonka

Post autor: justynatita » 2011-02-08, 18:03

Witajcie :)
Marzy mi się mini biotopik. Mianowicie amazonka. Myślałam o parce ramirezek, lub małym haremie kakadu w 60l. Czy mogłabym jeszcze coś "do nich wpuścić"? Bardziej skłaniam się ku ramirezom. Pomyślałam, że gdyby kiedyś miało do czegoś dojść między rybkami, to nie będę się bawić w przekładanie ich do akwa tarliskowego, tylko ich kwaterę dostosuję jako "kotnik", Ale czy w takiej sytuacji inne rybki mogą tam przebywać? Samiec będzie bronił młodych, więc chyba nie będzie tam miejsca ani dla samicy, ani dla innych rybek...
Co sądzicie? Trzymać ramirezki np. z kilkoma tetrami czarnymi, albo miedziankami i urządzić 2 akwa tarliskowe, czy dostosować to, trzymać tam tylko 1 parkę i później przenosić samiczkę na jakiś czas gdzie indziej?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
justynatita ;)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Amazonka

Post autor: kbtor » 2011-02-09, 08:30

justynatita pisze:Samiec będzie bronił młodych, więc chyba nie będzie tam miejsca ani dla samicy, ani dla innych rybek...
A czemu ma zabraknąć miejsca dla samicy? Ona również opiekuje się młodymi.

Jako towarzystwo najlepiej dać jakieś małe stadko do pływania w toni. Myślę że miedziki i tetry są trochę za żywe jak na taki zbiornik, zwłaszcza że ramirezy mogą podejść do tarła.

Unikaj ryb dennych, czyli kirysków i podobnych, bo możesz mieć konflikty.
Obrazek

ODPOWIEDZ