Czas na zmiany?

info od administracji.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czas na zmiany?

Post autor: Michał » 2011-11-26, 23:04

Obecnie forum rozwija się w dość wolnym tempie i raczej nie jest to spowodowane brakiem ruchu (według statystyk odwiedza nas ponad 42 tys użytkowników miesięcznie). A więc myślę że warto poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy :)

Każde forum to przede wszystkim ludzie, dlatego też mam do was kilka pytań :)
1. Czego wam brakuje na forum?
2. Co byście zmienili?
3. Na co zwracacie uwagę rejestrując się na forach?
4. Jakiego typu serwisy waszym zdaniem powinny pojawić się "obok" forum (typu katalog sklepów, encyklopedia itp)?
5. Czy bylibyście zainteresowani platformą blogową przeznaczoną tylko i wyłącznie dla blogów o tematyce akwarystycznej ?


Moim celem jest aby forum ponownie zyskało dawną świetność gdy dziennie przybywało ponad 100 postów, jednak aby tak się stało myślę że warto poszukać przyczyny tak małej aktywności użytkowników.
Michał

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: blue_betta » 2011-11-27, 01:11

No więc może ja zacznę.
1. Regulaminu działu Giełda (chyba, że jest, tylko nie potrafię go znaleźć).
Mogłoby to wyglądać mniej więcej tak:
a) na początek wzór tematu:
[Miasto](sprzedam/kupię/oddam/zamienię/poszukuję)i piszemy co chcemy sprzedać//kupić, itd.
Np. -> [Kraków](sprzedam)Bojowniki samce i samice.
b)treść:
Fajnie by było, gdyby autor napisał następujące informacje:
- Jeszcze raz co ma do zaoferowania
- Ilość
- Cenę
- Sposób odbioru/wysyłki
- Sposób kontaktu
2. Na tę chwilę nie jestem pewny, więc nie piszę ;)
3. Na atmosferę, czy wypowiadające się osoby w większości swoich wiadomości wiedzą co piszą, na przestrzeganie regulaminu (nie chodzi mi tutaj o sztywne przestrzeganie jak w wojsku, ale po prostu bez przesady i na wyrozumiałość Ekipy zarządzającej Forum (przed nadaniem warna ostrzec Użytkownika, czy to edytując jego post, czy to na PW - jeżeli sytuacja się powtórzy to wówczas nadać ostrzeżenie).
4. Katalog sklepów osobiście by mi absolutnie nie przeszkadzał.
5. Ja byłbym za :)

Nie wiem czy ten post się przyda, ale napisałem.

EDIT: Do regulaminu Giełdy można by było dołączyć informację, że tematy, które nie będą aktualizowane, po 2tyg zostają kasowane/przenoszone na wysypisko.
Ostatnio zmieniony 2011-11-27, 01:53 przez blue_betta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: Akwarybka » 2011-11-27, 01:14

I przydałoby się trochę posprzątać w rangach; przypomnieć paru osobom, że Forum nadal istnieje ;)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czas na zmiany?

Post autor: marthinez » 2011-11-27, 11:13

Michał pisze:2. Co byście zmienili?
Styl forum.
Jak dla mnie jest okropny i nie mogę się do niego przyzwyczaić.
Denerwuje mnie ta grafika, jasność oraz niedostosowanie do monitorów 16:9.
Między innymi przez to coraz mniej mam ochotę tu zaglądać, niestety.

Żeby chociaż był wybór.
blue_betta pisze:[Miasto](sprzedam/kupię/oddam/zamienię/poszukuję)i piszemy co chcemy sprzedać//kupić, itd.
Np. -> [Kraków](sprzedam)Bojowniki samce i samice.
Przecież dział giełda jest podzielony na kupie, sprzedam, zamienię, oddam, przyjmę, wiec po co pisać to w temacie?
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: blue_betta » 2011-11-27, 11:49

marthinez pisze:Przecież dział giełda jest podzielony na kupie, sprzedam, zamienię, oddam, przyjmę, wiec po co pisać to w temacie?
Faktycznie, to można pominąć :P

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czas na zmiany?

Post autor: TetriZ » 2011-11-27, 13:15

marthinez pisze:
Michał pisze:2. Co byście zmienili?
Styl forum.
Jak dla mnie jest okropny i nie mogę się do niego przyzwyczaić.
Denerwuje mnie ta grafika, jasność oraz niedostosowanie do monitorów 16:9.
Między innymi przez to coraz mniej mam ochotę tu zaglądać, niestety.

Żeby chociaż był wybór.

Mnie też ten styl jakoś nie przypadł do gustu, poprzedni był o niebo lepszy :chytry:
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: Michał » 2011-11-27, 14:47

marthinez pisze: Denerwuje mnie ta grafika, jasność oraz niedostosowanie do monitorów 16:9.
Mógłbyś mi zrobić screena tego co widzisz i napisać jaką masz rozdzielczość :)? Sam korzystam z "panoramy" na lapku i właśnie dopasowanie jest ok. Co do kolorów to należy pamiętać że wszystko zależy od ustawień monitora/grafiki. Ja pracuje na ustawieniach standardowych i na ekranie mam delikatne kolory.
marthinez pisze: Żeby chociaż był wybór.
Jest wybór ;)

Stary styl jest cały czas dostępny, jak widzę korzysta z niego obecnie 7 osób.
Michał

Awatar użytkownika
kiler520
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2010-11-14, 02:17
Pojemność akwarium: 63
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: kiler520 » 2011-12-01, 16:05

No więc może ja zacznę.
1. Regulaminu działu Giełda (chyba, że jest, tylko nie potrafię go znaleźć).
Mogłoby to wyglądać mniej więcej tak:
a) na początek wzór tematu:
[Miasto](sprzedam/kupię/oddam/zamienię/poszukuję)i piszemy co chcemy sprzedać//kupić, itd.
Np. -> [Kraków](sprzedam)Bojowniki samce i samice.
b)treść:
Fajnie by było, gdyby autor napisał następujące informacje:
- Jeszcze raz co ma do zaoferowania
- Ilość
- Cenę
- Sposób odbioru/wysyłki
- Sposób kontaktu
2. Na tę chwilę nie jestem pewny, więc nie piszę ;)
3. Na atmosferę, czy wypowiadające się osoby w większości swoich wiadomości wiedzą co piszą, na przestrzeganie regulaminu (nie chodzi mi tutaj o sztywne przestrzeganie jak w wojsku, ale po prostu bez przesady i na wyrozumiałość Ekipy zarządzającej Forum (przed nadaniem warna ostrzec Użytkownika, czy to edytując jego post, czy to na PW - jeżeli sytuacja się powtórzy to wówczas nadać ostrzeżenie).
4. Katalog sklepów osobiście by mi absolutnie nie przeszkadzał.
5. Ja byłbym za :)

Nie wiem czy ten post się przyda, ale napisałem.

EDIT: Do regulaminu Giełdy można by było dołączyć informację, że tematy, które nie będą aktualizowane, po 2tyg zostają kasowane/przenoszone na wysypisko.
Ja bym poszedł w tym kierunku ale bym dał właśnie ogólną giełdę tak jak u naszej konkurencji(tej lepszej)

Styl forum też mi sie nie podoba trochę bym to jakoś zmodernizował, jak dla mnie jest tak jakby trochę "kwadratowo"( nie wiem czy dobrze to określiłem)

Ja mam ekran 21.5 cala i naprawdę trochę wąsko jest przydało by się to też zmienić. Kolory też nie pasują wszystkie są takie same tylko odcieniem się różnią. Ja bym proponował coś ciemniejszego jakieś połączenie kolorów np. CZERŃ(i odcienie czerni)-CZERWIEŃ i POMARAŃCZ żeby jak wieczorem ludzie odwiedzali nasze forum nie dostawali oczo-jębnię*ia xd (sorki za to) :rotfl:

Logo też mi nie pasuje do tego forum (złota rybka) tym bym mógł zająć się osobiście w wolnym czasie, ale to jest do ugadania z H@

Co do reklam itp na boku dobry pomyśl przydało by się pare dobrych w rozsądnej cenie źródeł
Jestem także za założeniem działu typu "polecam" tam można by było polecać osoby z allegro czy opisywać firmy z jakimi ma się do czynienia i z ich produktami, a także naszych forumowiczów :hyhy:

Przede wszystkim organizować konkursy! niech ludzie mają więcej pożytku z tego forum niż tylko porady itp ;p Nagrody by były bez szału ale np ranga VIP lub coś też w tym rodzaju lub jakies małe doładowanie na telefon cieszy ;p wiem bo sam kiedyś wygrałem na jednych z for 25pln i range VIP ;p

Przydało się by też opcja gdy ktoś napisze pod swoim postem posta aby w tematach ukazało się jako nieprzeczytany(ktoś już to poruszał ale H@ tłumaczył że bedzie syf a ja myśle ze nie bedzie, ponieważ na własnej skorze sie przekonalem ze to jest bardzo potrzebne. Napisalem posta pod postem w moim temacie w galerii ale juz nikt nie odp bo bylo niby przeczytane :zdziwko: )

Jak coś wymyśle edytuje posta i dodam :)
:)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czas na zmiany?

Post autor: marthinez » 2011-12-01, 18:39

Michał pisze:Mógłbyś mi zrobić screena tego co widzisz i napisać jaką masz rozdzielczość :) ?
Rozdzielczość to 1440x980, czyli 16:10.
Jest wąsko tzn. mogło by być na całej szerokości ekranu zamiast zostawiać puste pasy po bokach. Kiedyś był taki styl, ale go usunąłeś.
Michał pisze:Jest wybór ;)

Stary styl jest cały czas dostępny, jak widzę korzysta z niego obecnie 7 osób.
I właśnie go ustawiłem. Przynajmniej kolory w miarę normalne i nie widzę rozgwiazdy ze złotą rybką (ewidentnie kojarzy mi się to z pseudoakwarystyką i dziecinadą - takie mam skojarzenia).
Jakiś czas temu próbowałem go zmienić, ale nie mogłem. Pomimo ustawienia innego stylu wyświetlał się ten sam. Dlatego myślałem, że stary styl usunąłeś na dobre.

Przykro mi,z ę pisze to z perspektywy moderatora, ale wyrażam własne zdanie, bo zmiana stylu została wprowadzona tylko przez Ciebie bez możliwości zagłosowania "za" lub "przeciw", a uważam, że takie głosowanie w formie ankiety powinno być przeprowadzone pośród wszystkich użytkowników forum. W końcu to oni z niego korzystają.
kiler520 pisze:Ja bym proponował coś ciemniejszego jakieś połączenie kolorów np. CZERŃ(i odcienie czerni)-CZERWIEŃ i POMARAŃCZ żeby jak wieczorem ludzie odwiedzali nasze forum nie dostawali oczo-jębnię*ia xd (sorki za to) :rotfl:
Dokładnie tak. Korzystam często z forum srwia i tam czytanie postów nie męczy tak wzroku.
kiler520 pisze:Przydało się by też opcja gdy ktoś napisze pod swoim postem posta aby w tematach ukazało się jako nieprzeczytany(ktoś już to poruszał ale H@ tłumaczył że bedzie syf a ja myśle ze nie bedzie, ponieważ na własnej skorze sie przekonalem ze to jest bardzo potrzebne. Napisalem posta pod postem w moim temacie w galerii ale juz nikt nie odp bo bylo niby przeczytane :zdziwko: )
Też tak uważam i postuluje jako mod o ustawienie tej opcji.
Na jednym z for moto też dość burzliwie dyskutowano o zasadności wprowadzenia tego. Jednak czas pokazał, że było to bardzo dobre posuniecie.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
kiler520
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2010-11-14, 02:17
Pojemność akwarium: 63
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: kiler520 » 2011-12-01, 19:14

marthinez pisze:Przykro mi,z ę pisze to z perspektywy moderatora, ale wyrażam własne zdanie, bo zmiana stylu została wprowadzona tylko przez Ciebie bez możliwości zagłosowania "za" lub "przeciw", a uważam, że takie głosowanie w formie ankiety powinno być przeprowadzone pośród wszystkich użytkowników forum. W końcu to oni z niego korzystają.
Właśnie jakieś głosowania by się przydały nawet przy najmniejszych zmianach, aby użytkownicy wiedzieli co się zmienia i że "oni" to zmienili. :hyhy:

Wpadło mi do głowy też aby wprowadzić na forum ponad wszystkimi działami takie miejsce na ogłoszenia miedzy innymi takiego typu jak ten temat czy inne jak ważne zjazdy czy konkursy itp. Bardzo pożyteczne takie coś i pomaga użytkownikom. W tym temacie widać że tylko 5 osób się wypowiada a pewnie spowodowane jest tym że mamy taką opcję jak oznacz posty nieprzeczytane jako przeczytane ;) ja np tak robię jak nie ma tematu lub posta w ciekawiącym mnie dziale(np ten temat przypadkiem wszedłem bo nasz H@ podał link na czacie :D)
:)

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: matrix82 » 2011-12-01, 19:34

kiler520 pisze:W tym temacie widać że tylko 5 osób się wypowiada
Od początku obserwuję temat, ja już wypowiadałem się na temat nowego stylu.
Byłem w takim samym przypadku jak marthinez, z początku nie było możliwości wyboru stylu ale wreszcie od kilku dni "siedzę" znowu na starym.
Może ten stary ulepszyć? Układ jest ok ale można pomyśleć nad nowym logo. No i może kolor biały zastąpić jakimś lekko szarym, lub lekki limonkowy?


Co do konkursów, to nie jest takie proste. Aby zrobić porządny konkurs muszą być jakieś nagrody, i to właśnie one chyba najbardziej przyciągają , a co z Tym się wiąże? Trzeba załatwić sponsorów aby ufundowali je. Ale myślę żeby można zrobić jakąś "super rangę", którą można wygrać w jakimś co miesięcznym losowaniu/konkursie lub coś takiego.

Następną rzeczą jest reklama. Można by pogadać z jakimiś innymi forami/portalami np. aby wymienić się banerem, "Nasz" będzie widniał u nich a u nas ich .

Po prostu proponuję pomysły, nie wiem czy są dobre czy złe, komuś mogą wydawać się śmieszne ale to po to aby to forum rozkręciło się tak jak kiedyś.
Obrazek

Awatar użytkownika
kiler520
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2010-11-14, 02:17
Pojemność akwarium: 63
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: kiler520 » 2011-12-01, 19:51

matrix82 pisze:Ale myślę żeby można zrobić jakąś "super rangę", którą można wygrać w jakimś co miesięcznym losowaniu/konkursie lub coś takiego.
No pisałem o tej randze VIP lub coś w tym stylu a raz na jakiś czas można zrobić z jakimś doładowanie @Michał by założył konto w banku czy to na swoje byśmy zbierali pieniążki a gdy by się uzbierały to konkurs z nagrodą pieniężną (doładowanie) czy jakąś rzeczą zakupiona przez H@
matrix82 pisze:Następną rzeczą jest reklama. Można by pogadać z jakimiś innymi forami/portalami np. aby wymienić się banerem, "Nasz" będzie widniał u nich a u nas ich .
Myślałem że takie coś już jest i nie pisałem, ale jak nie ma to się podpinam. To jest podstawa każdego forum eh.

[ Dodano: 2011-12-01, 18:53 ]
a co do loga ja jestem chętny co do wykonania go tylko muszę mieć potwierdzenie od Admina że jest zainteresowany moją propozycją. Mogę także wykonać parę log i przeprowadzić ankietę które najlepsze. Ale zajęło by mi to więcej czasu niestety
:)

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: matrix82 » 2011-12-01, 20:06

Co do loga też mogę wykonać i tak jak pisał kiler520, zebrać propozycje (oraz obecne) i zrobić ankietę .
A co do kolorów-nie wiem, może coś takiego:
Obrazek

A z oprócz tego co wyżej jeszcze:
Akwarybka pisze:I przydałoby się trochę posprzątać w rangach; przypomnieć paru osobom, że Forum nadal istnieje ;)
Akwaryści i Przylaciele (opis grup)
1. Przyjaciele "....Przynależność do grupy jest bezterminowa, choć co jakiś czas osoby całkowicie nieaktywne będą z niej usuwane.... "
2. Akwaryści "...Przynależność do tej grupy jest zależna od aktywności, osoby które nie są aktywne dłużej niż miesiąc będą ten prestiżowy tytuł traciły (choć zawsze mogą go odzyskać, wracając aktywnie na forum). ..."

Tak patrzyłem po niektórych użytkownikach, niektórzy forum to odwiedzili ostatnio ponad rok temu.
Obrazek

Awatar użytkownika
kiler520
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2010-11-14, 02:17
Pojemność akwarium: 63
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: kiler520 » 2011-12-01, 20:46

za jasne jeszcze jak dla mnie. Moje propozycje ze stronki http://twojestyle.pl/demo1125/index.php?s=193

Jeśli chodzi o połączenie kolorów:
-AdInfinitum
-bLock
-Charcoal2
-csarena 2
-m_counterstrike
-PimpMyStyle
-Whitehill

o styl forum:
-AcidTechBlood
-Charcoal2
-Whitehill
:)

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: matrix82 » 2011-12-01, 21:26

kiler520, fajne są nawet niektóre style, tylko nie wiem dlaczego kojarzą mi się z jakimiś forami o tematyce elektronicznej,komputerowej. Ale to jest moje skojarzenie.

Może:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ