Ryby bez filtra

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Gepart
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-17, 20:16
Pojemność akwarium: 20
Imię: Przemek
Lokalizacja: Z Polski

Ryby bez filtra

Post autor: Gepart » 2012-03-17, 20:31

Kiedyś miałem akwarium było bez niczego tylko żywe roślinki i rybki około 20-30l. Wydaje mi się że były to gubili tylko nie jestem pewny. Chciałbym od nowa założyć hodowle tylko nie jestem pewny czy gupiki bez filtra i tp by przeżyły. Przetem były zdrowe jak rydze.
Kakao
W dzień jestem jak zwierze...
A w nocy jestem dusicielem...
Gepard
Prawa autorskie Zastrzeżone.

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ryby bez filtra

Post autor: TetriZ » 2012-03-17, 21:19

filtr musi być i koniec
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Gepart
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-17, 20:16
Pojemność akwarium: 20
Imię: Przemek
Lokalizacja: Z Polski

Re: Ryby bez filtra

Post autor: Gepart » 2012-03-17, 21:35

Nie musi jak przetem miałem i nie było i było wszystko ok.
Kakao
W dzień jestem jak zwierze...
A w nocy jestem dusicielem...
Gepard
Prawa autorskie Zastrzeżone.

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ryby bez filtra

Post autor: aidi » 2012-03-17, 22:25

Gepart, filtr nie służy do napowietrzania tylko do oczyszczania wody ze składników toksycznych:azotanów, fosforanów, amoniaku czyli tego co ryby wydalają... jest koniecznym sprzętem i najtańszy kosztuje 20zł z przesyłką (fakt nie polecam ale lepsze to niż nic, to że te ryby przeżyły to tylko efekt ich wytrzymałości i możliwe że krótkiego stażu w akwarystyce, podstawą w akwarystyce jest zbiornik, obsada dostosowana do litrażu, żywe rośliny i filtr... oraz grzałka jeżeli ryby są ciepłolubne

krasnal

Re: Ryby bez filtra

Post autor: krasnal » 2012-03-18, 01:48

TetriZ pisze:filtr musi być i koniec
http://strony.aster.pl/faolan/bez_filtra01.htm

Gepart
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-17, 20:16
Pojemność akwarium: 20
Imię: Przemek
Lokalizacja: Z Polski

Re: Ryby bez filtra

Post autor: Gepart » 2012-03-18, 10:14

No nie wiem jestem jednak przekonany iż roślinny za-stopi sprzęt i będą dawać wystarczającą ilość tlenu. Podkreślam jednak że te ryby powinny być proste tzn. Nie wymagające czyli tylko gupiki jestem takiego zdania.
Kakao
W dzień jestem jak zwierze...
A w nocy jestem dusicielem...
Gepard
Prawa autorskie Zastrzeżone.

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ryby bez filtra

Post autor: TetriZ » 2012-03-18, 12:12

w takim razie zapraszam za jakiś czas do działów lecznica, i glony
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ryby bez filtra

Post autor: Kaef » 2012-03-18, 16:50

Gepart pisze: Podkreślam jednak że te ryby powinny być proste tzn. Nie wymagające czyli tylko gupiki jestem takiego zdania.
Skoro uważasz, że gupiki nie są wymagające to powodzenia życzę i hodowli kundli.

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ryby bez filtra

Post autor: aidi » 2012-03-19, 08:53

krasnal, baaardzo duży (300-wzwyż), zarośnięty w 90% z czego 60% będą stanowić rośliny duże i szybko rosnące, i z niewielką obsadą przeżyje bez filtra, i będzie to holender w typie LT, ale ty w swej łasce mówisz o 25l salaterce gdzie po prostu nie przejdzie bo tworzone przez ryby a zwłaszcza mnożące się gupiki azotany i amoniak doprowadzą prędzej czy później do śmierci i chorób ryb..., taki holender wymaga wiedzy i doświadczenia... a Ci ich na razie brak

krasnal

Re: Ryby bez filtra

Post autor: krasnal » 2012-03-19, 10:59

aidi, nie ja ten temat zakładałem = podałem przykład że to jest możliwe
aidi pisze:krasnal, , taki holender wymaga wiedzy i doświadczenia... a Ci ich na razie brak
Choć nie mam holendrów ale 4 aqwa+kilka słoików jakoś egzystują przy mojej wiedzy :papa:
Ostatnio zmieniony 2012-03-21, 02:29 przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lol2000k
Akwarysta
Posty: 422
Rejestracja: 2011-01-03, 18:46
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Ryby bez filtra

Post autor: lol2000k » 2012-03-20, 17:56

Wiesz... akwarium bez wydajnego oczyszczania ze związków toksycznych to jak toaleta bez sedesu. Wszystko zostaje na miejscu i w końcu by cię zabiła ilość toksyn w twoim środowisku. Przepraszam za trochę obrzydliwe porównanie ale tak niestety jest.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby bez filtra

Post autor: maol » 2015-04-14, 13:19

To może tak - da sie zrobić zbiornik bez filtra, ale trzeba pamiętać, że musi być on strasznie zarośnięty, a i nie wszystkie gatunki ryb będzie można w nim trzymać. Gupiki są akurat dość wytrzymałe i wiele zniosą, ale na dłuższą metę na pewno im to służyć nie będzie. Kolejna sprawa to kwestia roślin w takim zbiorniku - nie będą to piękne rośliny, a raczej mało wymagające i szybko rosnące gatunki takie jak rogatek - w końcu mają pochłaniać produkty azotowe - a co za tym idzie, ich szybki rozrost jest niezbędny. Czyli konieczne będą też pewnie dodatkowe nawozy i dużo światła. Albo... można tu rozważać zbiornik LT, choć w 20l to raczej porażka. Tak czy inaczej, najprostsze rozwiązanie to najmniejszy możliwy filtr.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

krasnal

Re: Ryby bez filtra

Post autor: krasnal » 2015-06-28, 00:56

Wracam do jaskini :papa:
Ostatnio zmieniony 2017-01-09, 00:18 przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinq
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-20, 10:13
Imię: Marcin

Re: Ryby bez filtra

Post autor: marcinq » 2015-07-20, 12:23

Nie rozumiem trochę tej batalii. Filtr naprawdę nie jest drogi, bo to wydatek rzędu parudziesięciu złotych. Oczywiście, wszystko jest możliwe i "hodowla" bez filtra również, ale trzeba zwrócić uwagę na warunki: wielkość akwarium, stopień zarośnięcia i tak dalej. Niemniej jednak uważam, że lepiej kupić filtr i pocieszyć się rybkami niż kupować nowe rybki po jakimś czasie, a starym urządzić pogrzeb... Przezorny zawsze ubezpieczony!

Koder_
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2013-02-10, 15:33
Pojemność akwarium: 140
Imię: Jan
Lokalizacja: Połaniec

Re: Ryby bez filtra

Post autor: Koder_ » 2015-07-25, 08:22

Dawno temu ludzie żyli w jaskiniach, bez wygód, toalet, higieny osobistej itd. Żyli... tyle, że bardzo krótko i nękani byli chorobami i epidemiami.
Na szczęście jest coś w człowieku takiego, że wciąż dąży on do tego, aby jemu i jego podopiecznym żyło się lepiej. Stąd te wszystkie zdobycze techniki z coraz lepszymi filtrami do akwariów włącznie.
Są jednak ludzie twierdzący, że skoro kiedyś "tak" miałem to i teraz...
No cóż, jeśli ktoś chce ciągle tkwić w epoce "kamienia łupanego" - jego sprawa.
Wypowiedź mogła zawierać lokowanie produktu... <- idiotyczne, ale niestety ustawowo wymagane. "Ave Cezar"!

ODPOWIEDZ