Opinie o produktach TETRA filtry kanistrowe ex .

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

multi
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2012-08-16, 18:56
Pojemność akwarium: 500
Imię: s³awek
Nazwisko: zawadzki
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Opinie o produktach TETRA filtry kanistrowe ex .

Post autor: multi » 2012-10-14, 14:24

Witam czy miał ktoś styczność z tymi produktami chodzi mi głównie o filtry zewnętrzne typu ex 700? osobiście posiadam 3 sztuki i jestem bardzo niezadowolony z ich pracy woda jest nie do końca krystaliczna czy te parametry które podaje producent są faktycznie takie bo wg moich obserwcji wynika inaczej np ex 700 powinien pompować 700ltr na/h a strumień wody z wypływu nie wygląda na taka ilość jest połowe słabszy tak wnioskuje bo mam filtr innej firmy o deklarowanym przepływie 800ltr/h i tu strumień jest dość mocny.czekam na info
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
multi

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Opinie o produktach TETRA filtry kanistrowe ex .

Post autor: matrix82 » 2012-10-14, 14:42

Używam ex700 od czterech lat i muszę powiedzieć że u mnie filtr jest na wielki plus.
Przepływ jest uzależniony od wielu czynników. Producenci podają go ale myślę że to jest wartość samej pompy.
Filtry tetry z tego co widzę mają stosunkowo duże pojemności więc i wkładów wejdzie więcej, które spowalniają ten przepływ.
Muszę też zaznaczyć, że same głupie ,zabrudzone węże potrafią znacznie ograniczyć przepływ.

Aby się przekonać i porównać te Twoje dwa filtry (ex700 i jakiś ten z przepływem 800l/h) musiał byś je odpalić wyczyszczone na wyczyszczonych wężach w dodatku puste bez wkładów.
Obrazek

endrias_g
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 2013-05-03, 19:58
Pojemność akwarium: 408
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechocinek

Re: Opinie o produktach TETRA filtry kanistrowe ex .

Post autor: endrias_g » 2013-05-15, 21:49

Ja również użytkuję filtry tetry z srii EX.Mam u siebie Ex700 i EX1200,oba kupiłem używane i nie mam z nimi żadnych problemów,przepływ spoko,oczywiście maleje z poziomem zabrudzenia,no ale to raczej normalna kolej rzeczy.Wuiększy trochę hałasuje,ale jest juz dość wiekowy i poprostu niedługo musze wymienić wirnik,ale wszystkie części począwszy od uszczelek,przez wirniki skończywszy na zaworach są bez problemu dostępne.Także ja osobiście akurat bardzo sobie je chwlę.

ODPOWIEDZ