Problemy z zestawem CO2

Moderator: ModTeam

Yarojm
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-11-11, 21:57
Pojemność akwarium: 98
Imię: Jaroslaw
Lokalizacja: Kwidzyn/Bristol

Problemy z zestawem CO2

Post autor: Yarojm » 2013-01-01, 15:48

Witam wszystkich. :papa: Jakiś czas temu zakupiłem na allegro zestaw CO2 z elektrozaworem, z reduktorem z dwoma zegarami. Po jakimś czasie skończył się gaz w butli (butla 1.5kg). Moim zdaniem trochę za szybko. Nie wiem, czy gas gdzieś uciekał "bokiem", ale to juz przeszłość.
Teraz mam inny problem. Z tego względu, że mieszkam w UK miałem problem z nabiciem butli. Wreszcie mój kolega jadąc do PL samochodem wziął butlę do nabicia. Niestety przed powrotem nie zdążył jej odebrać z punktu nabijania. W związku z tym pożyczył butlę CO2 od kolegi, który ma pub i używał jej do piwa (wiecie co mam na myśli). Ta butla jest 2 razy większa od mojej. Przy próbie podłączenia jej do mojego zestawu powstał problem. Nie wiem, czy ciśnienie w butli moje,j a tej "od piwa" sie różni. Jak już wszystko podłączyłem, włączyłem elektrozawór, zakręciłem zaworek precyzyjny na maksa i zacząłem odkręcać butlę, to usłyszałem głośny sssyk. Na lewym zegarze reduktora wskazówka sie nie ruszyła jak powinna. Z kolei na drugim, pokazującym ciśnienie wyjściowe prawie się obróciła wokoło. Dodam, że reduktor miałem zakręcony. Przy ponownej próbie zauważyłem, że jak jest ten sssyk, to gas ucieka dołem reduktora. Jest tam jakiś zaworek. Nie wiem do końca co to jest. Jakiś zaworek bezpieczeństwa??? Czy to oznacza, że mam zepsuty reduktor, czy ciśnienie w butli jest za duże? Zestaw mam jeszcze na gwarancji, nie wiem tylko, czy obejmuje ona taką wadę. Dzwoniłem do sprzedawcy, ale dziś nie odbiera. Co robić? :niewiem: Pomóżcie :help:
Z punktu widzenia na punkt patrzenia ta sprawa jest do rozpatrzenia...

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problemy z zestawem CO2

Post autor: Łoren » 2013-01-01, 17:46

Ciśnienie w butli niezależnie od jej wielkości - przynajmniej te butle które są powszechnie stosowane czyli w gastronomii , spawalnictwie itd powinna mieć takie samo ciśnienie czyli ok 50 BAR. Wykręć reduktor , sprawdź cz nie masz uszkodzonego gwintu na butli/reduktorze, sprawdź czy masz uszczelkę czy jest cała w nakrętce która łączy reduktor z butlą , wykręć do zluzowania zawór roboczy reduktora , wkręć reduktor jeszcze raz możesz zastosować taśmę teflonową ,odkręć zawór główny w butli - zegar ciśnienia powinien pokazać ciśnienie w butli - drugi powinien wskazywać "0" jeśli tak nie jest to reduktor jest uszkodzony.
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

krasnal

Re: Problemy z zestawem CO2

Post autor: krasnal » 2013-01-01, 22:17

Yarojm pisze: jak jest ten sssyk, to gas ucieka dołem reduktora. Jest tam jakiś zaworek
Odkręć go ->rozciągnij lekko sprężynkę->zakręć zaworek ->dokręć reduktor
Sprawdź ponownie ciśęnienie na manometrze :papa:
Łoren pisze:akie samo ciśnienie czyli ok 50 BAR.
Czasami (rzadko) na zegarku wyskoczy >100 at (solidnie nabita :bezradny: )

Yarojm
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-11-11, 21:57
Pojemność akwarium: 98
Imię: Jaroslaw
Lokalizacja: Kwidzyn/Bristol

Re: Problemy z zestawem CO2

Post autor: Yarojm » 2013-01-07, 13:01

No niestety :( reduktor jest uszkodzony. Do tego teraz rowniez zaworek precyzyjny "strzelil" :( . Na szczescie mam to na gwarancji. Juz rozmawialem ze sprzedawca i musze tylko wyslac i mi wymieni uszkodzone czesci zestawu na nowe :brawo:
Z punktu widzenia na punkt patrzenia ta sprawa jest do rozpatrzenia...

ODPOWIEDZ