280L Bez pokrywy i wzmocnienia

Moderator: ModTeam

Komarek93
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-01-23, 23:54
Pojemność akwarium: 280
Imię: Patryk
Nazwisko: Wienke
Lokalizacja: Poznań

280L Bez pokrywy i wzmocnienia

Post autor: Komarek93 » 2013-01-24, 00:40

Dostałem spore oryginalne akwarium, zauważyłem ze przy łączeniach mogę delikatnie ruszać szybami. Wypełnienie wodą grozi zerwaniem silikonu? / Nie wiem też czy to akwarium miało wcześniej pokrywę PCV, nasuwa mi się kolejne pytanie czy taka pokrywa wzmacnia konstrukcję akwarium?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

xXSoobekXx

Re: 280L Bez pokrywy i wzmocnienia

Post autor: xXSoobekXx » 2013-01-24, 01:06

Pokrywa to pokrywa...

Zapobiega wyskakiwaniu ryb z wody, tworzy mikroklimat w pomieszczeniu.

Zapobiega nalotu kurzu i wyparowywaniu wody.

Ale do takiego 'wynalazku' chyba nie tak latwo bd znalezc pokrywe.

Hmmm jesli to z tego sklepu to nie powinno sie nic stac, ja tez mam od nich ale 112L proste, zaden tam wynalazek.

barcel
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-13, 19:59
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: 280L Bez pokrywy i wzmocnienia

Post autor: barcel » 2013-01-24, 16:02

Miałem kiedyś tego typu zbiornik, lecz znacznie mniejszy bo ok 50l ale nic złego się nie działo, wszystko ok było. Zdobyć do tego pokrywę jest praktycznie niemożliwe. Sam zrobiłem do tego wzmocnienia z prostej grubej blachy aluminiowej miała 1 cm szerokości i 3 mm grubości, w przekroju miała kształt przypominający literę C (po długości). Wszystko super się sprawdzało. Pokrywę też sam zrobiłem z matowego plexi lakierowanego od strony aqa. Dodatkowo "dołożyłem" sylikonu akwarystycznego na łączeniach i wykończyłem "na palec" a nie na okrągło.
Akwarium daje radę ale troszkę zniekształca efekt kompozycji więc wymieniłem na klasyczny zbiornik.

xXSoobekXx

Re: 280L Bez pokrywy i wzmocnienia

Post autor: xXSoobekXx » 2013-01-24, 16:59

No i dobrze zrobiles, proste akwaria sa najlepsze =)

Komarek93
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-01-23, 23:54
Pojemność akwarium: 280
Imię: Patryk
Nazwisko: Wienke
Lokalizacja: Poznań

Re: 280L Bez pokrywy i wzmocnienia

Post autor: Komarek93 » 2013-02-07, 17:18

Okazało się nieszczelne ( z przodu na łączeniu przodu z skośnym bokiem) kupiłem silikon do 1500l. jutro rozpoczynam uszczelnianie. Przy okazji dotne kawałek szybki, aby wzmocnić tylną szybę z przednią, jak wspomniałem ze się troszkę uginają. Życzcie mi powodzenia :)

ODPOWIEDZ