Pęknięta grzałka 100W czy można zamienić na mniejszą?

Moderator: ModTeam

djtiramissu
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-27, 13:41
Pojemność akwarium: 100
Imię: Niko
Lokalizacja: Gdz

Pęknięta grzałka 100W czy można zamienić na mniejszą?

Post autor: djtiramissu » 2013-02-18, 20:14

Witam serdecznie akwa-forumowiczów.
Dziś samoistnie pękła w moim zbiorniku grzałka Elite 100w z termostatem. Całe szczęście po powrocie z pracy od razu to zauważyłem i niezwłocznie usunąłem ją z akwarium, zapobiegając terapii szokowej której moje rybki mogłyby nie przeżyć. Grzałka jest objęta (jak wynika z napisu na opakowaniu) 2 letnią gwarancją i dołączona była do niej karta gwarancyjna. Posiadam paragon zakupu ze sklepu, oraz ową kartę. Zastanawiam się jednak czy gwarancję powinien uwzględnić sklep, jako sprzedawca (grzałka była częścią zestawu, nie osobno zakupionym produktem i nie objęta promocją), czy producent. Drugie rozwiązanie moim zdaniem byłoby czasochłonne i mogłoby nie odnieść skutku, dlatego sądzę, że takie sprawy powinien załatwiać sklep z producentem, lecz mogę się mylić, jak sądzicie? Mieliście taki przypadek?

Druga kwestia.W pokoju temperatura utrzymuje się w granicach 21-19 stopni. Mam na zapasie niestety tylko grzałkę Aquael 25W z termostatem. Czy na okres około tygodnia mogę ją w zastępstwie umieścić w 60 l zbiorniku? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie! :papa:

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pęknięta grzałka 100W czy można zamienić na mniejszą?

Post autor: Jarus » 2013-02-18, 21:46

Jeżeli temperatura dotychczas utrzymywana w zbiorniku jest wyższa o kilka stopni niż ta otoczenia to wsadź tą 25W, ustaw i niech grzeje. Prawdopodobnie będzie dość długo chodzić, ale wydaje mi się powinna dać radę.

ps. zakładam, że grzałka była prawidłowo zanurzona?
ps2. dlatego zawsze mam w zapasie jedną grzałkę o odpowiedniej mocy. Nie taki duży wydatek a może się przydać.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

djtiramissu
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-27, 13:41
Pojemność akwarium: 100
Imię: Niko
Lokalizacja: Gdz

Re: Pęknięta grzałka 100W czy można zamienić na mniejszą?

Post autor: djtiramissu » 2013-02-19, 14:03

Dzięki za poradę ;) Grzałka była prawidłowo zanurzona i użytkowana zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami od sierpnia 2012r.

ODPOWIEDZ