danio różowe

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
W_Opo
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: 2012-08-20, 10:22
Pojemność akwarium: 160
Imię: Wojciech
Nazwisko: Opoczyñski
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: danio różowe

Post autor: W_Opo » 2013-04-02, 21:40

A ja głupi myślałem, że żyją do 4 lat;) obecnie ma 2 lata, w najbliższym czasie jak znajdę jakąś chwilkę to dodam jakieś foto. Ja osobiście to nawet pozbyłem sie glonków z 160l, aczkolwiek to już była kwestia zastąpienia ich kiryskami - dużo ciekawsze jako stadko

Awatar użytkownika
zak19
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2013-05-12, 21:23
Pojemność akwarium: 112
Imię: Adrian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: danio różowe

Post autor: zak19 » 2013-07-27, 20:57

Twoje Danio nie są w ciąży. Rybki Danio składają ikrę. Ta rybka z dużym brzuchem to ewidentnie samica. Samce są mniejsze i smuklejsze. W Twoim akwarium możesz spokojnie je rozmnożyć gdyż rybki te nie wymagają dużego akwarium tarłowego.
Problem w tym, że rybcia składa ikrę, samiec płynąc za nią od razu ją zapładnia i za kilka sekund ja zjadają. aby temu zapobiec musisz na dno swojego zbiornika założyć tzw. ruszt. Możesz go wykonać z perforowanej blachy (koniecznie z nierdzewki) lub plastikowej siatki ogrodowej. Chodzi o to aby ikra przeleciała i opadła na dno a "rodzice" jej nie zjedli.
Tarło odbywa się bladym świtem a akwarium najlepiej postawić na noc blisko ona. Później możesz je już przestawić w zaciemnione miejsce lub przysłonić czymś od słońca bo ikra i sama woda go nie lubią. Poranne promyki są tylko impulsem do tarła, które odbywa się bardzo szybko. Temp wody 24-26st i filtr z lekkim ciągiem wody. Jak nie odłowisz rodziców to z narybku przeżyją tylko osobniki najtwardsze. Narybek nie najlepiej znosi nie podmienianą wodę. Więc karm tak aby pokarm nie zostawał nie zjedzony.
Możesz też nic nie robić. Samica będzie ikrę wyrzucać i zjadać. proponuję Ci jednak pobawić się w rozmnożenie. Sama zobaczysz jaka to frajda jak się rybki pojawią.


Temat z KWIETNIA - przed dodaniem odpowiedzi bardzo proszę o zwracanie uwagi na datę ostatniej odpowiedzi. blue_betta
Ostatnio zmieniony 2013-07-30, 14:57 przez zak19, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ