Kilka pytan co do malawi

Moderator: ModTeam

wiildi
Zainteresowany
Posty: 33
Rejestracja: 2013-05-13, 10:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: Waldemar
Lokalizacja: Garwolin

Kilka pytan co do malawi

Post autor: wiildi » 2013-05-16, 21:24

Jako że mam powrócić do akwarystyki po wielu wielu latach i namowach żony co do akwarium ( ona chce morskie ale kasy takiej nie ma i doświadczenia :) ) to zgodziła się na Paletki i tym sposobem będzie zbiorniczek 240L ale przeglądając dział o Malawi widzę że i tu są piękne rybki (przede wszystkich kolorowe - żona).
1. Czy w malawi poza skałkami mogę wsadzić jakieś roślinki?
2. Co z korzeniami?? - zakupiłem już kilak dość fikuśnych
3. Wyczytałem że mało światła potrzeba - i zakupiłem już oświetlenie i mam 4X28W T5 ale wraze co zawsze można tylko dwie odpalać
4. A oświetlenie nocne jest potrzebne i jakie ono musi być?
5. Paletki są dość ciężkie do hodowli a pyszczaki co z nimi?

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Kilka pytan co do malawi

Post autor: bercia289 » 2013-05-16, 23:35

Palety nie sa ciężkie w hodowli:) banialuki tylko po to by cenę utrzymać:P Każda ryba jest tak samo ciężka w hodowli jak nie utrzymuje się odpowiednich warunków w akwarium dla danej ryby:)

Malawi możesz dać rośliny ale zostaną wykopane przez pyski:) więc coś pływającego:)
Nie musi być oświetlenia nocnego a jak coś możesz dać niebieskie dody:)

Korzenie w Malawi odpadają, zakwaszają wodę i zmiękczają ja(garbniki) Malawi to twarda woda, skorupki muszli, piaskowce, łupki i piach.

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Kilka pytan co do malawi

Post autor: Kazio » 2014-06-10, 00:14

1. Oczywiście że możesz, pyski będą bardzo zadowolone jej niszczeniem poprzez wykopywanie/obgryzanie/rwanie
2.Raczej nie choć jak nie wielki a masz dużo wapieni w akwa to nie zmieni ci twardości znacznie
3.Mocne oświetlenie potrzebne jest przeważnie dla roślin tu roślin za wiele niema więc szaleć nie musisz.
4. Nie potrzeba nocnego światła ale możesz
5. Pyski są specyficznymi rybkami. Silnie terytorialne i z ciekawym charakterem. Zła obsada i późna reakcja może spowodować ze jeden samiec na przykład zabije drugiego. W Polsce uchodzą za łatwe w hodowli z powodu że nasza twarda woda im odpowiada. Należy pamiętać o częstych podmianach i odpowiedniej obsadzie.
Obydwa gatunki wymagają innego kształtu akwarium. Dla paletek musi być odpowiednio wysokie i szerokie. Natomiast dla pysków jak najdłuższe.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

ODPOWIEDZ