Aksolotl meksykańaski ???

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

karawxxx
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2013-03-10, 00:49
Pojemność akwarium: 30
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań

Aksolotl meksykańaski ???

Post autor: karawxxx » 2013-06-16, 00:00

Ostatnio w sklepie zoologicznym widziałam aksolotle (nie wiem czy to do końca poprawnie pisze) i bardzo mi się spodobały. Niedawno dosłam akwarium 80l i się zastanawiałam co by w nim umieścić. Czy wiecie co potrzeba do ich hodowli? Jaki zbiornik, wyposażenie, liczba, karma itd.?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

endrias_g
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 2013-05-03, 19:58
Pojemność akwarium: 408
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechocinek

Re: Aksolotl meksykańaski ???

Post autor: endrias_g » 2013-06-16, 12:36

Poszukaj w necie jaki litraż na nie jest potrzebny, bo tego nie wiem, nie interesowałem się tymi żyjątkami aż tak dokładnie. Z tego co się orientuję nie są bardzo wybredne co do warunków, nie potrzebują wysokich temperatur (ale raczej grzałka mimo to się przyda, zwłaszcza zimą). Jakiś filtr pewnie też, bo raczej mają lepszą przeminaę niż małe rybki.
Co do karmy, głównie pokarm żywy, np. ochotka. Kiedyś oglądałem na youtube filmik przez kogoś wrzucony, kto je chodował. W akwarium były chyba 3 lub 4 sztuki (litrażu nie pamiętam). W opisie właściciel podał że karmił je żywymi rybami, bodajze wieczorem wrzucił im z 40 szt. miałych mieczyków.... rano wiekszości już nie było, czyli żarłoki :D

Awatar użytkownika
kachnanachna
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2013-03-03, 12:07
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gdynia

Re: Aksolotl meksykańaski ???

Post autor: kachnanachna » 2013-06-16, 20:48

Aksolotle dorastają do 30cm, miałam. Zmarł z przyczyn niewyjaśnionych, być może ze starości. Mój dziadek go kiedyś ze stawu wyłowił jak na rybach był, więc nie wiem ile tak naprawdę żył. Karmiony był kurzymi serduszkami, robalami i robił ogromne wrażenie na moich znajomych :D Tylko że oczywiście jak aksolotl to już zero rybek krewetek itp, chyba, że miałyby służyć za pokarm, roślinność może być, tylko jakaś "solidna" i dobrze ukorzeniona, żeby nie zrobił w akwarium burdelu, bo to przydenne stworzenie które łazi po dnie więc musi mieć gdzie łazić, może być na pewno trawniczek, no i jakaś grota, tylko trzeba liczyć że jak dorośnie będzie miał 30 cm. Wniosek? 80l to dużo za mało. Potrzeba min 200l żeby miał się gdzie poruszać - mam tu na myśli wymiary dna, bo wysokość nie gra tak istotnej roli, ale pokrywa koniecznie, bo może wyleźć :P Natomiast jeśli chodzi o trzymanie więcej niż 1 osobnika, to się nie wypowiem, bo ja trzymałam tylko 1.

pajak
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2013-05-12, 13:57
Pojemność akwarium: 60
Imię: pajak
Lokalizacja: Polska

Re: Aksolotl meksykańaski ???

Post autor: pajak » 2013-06-22, 23:17

sa piekne i lubia jesc :) jak ja hihi a tak serio to duzo im nie trzeba zwir zimna woda i pare ryb na obiad

anula19887
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-07, 16:25
Pojemność akwarium: 0
Imię: Anna
Lokalizacja: polkowice

Re: Aksolotl meksykańaski ???

Post autor: anula19887 » 2014-02-07, 16:33

a wiecie w ktorym sklepie we wrocku moge go kupic?
ania

Naturefreak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2015-02-23, 20:16
Pojemność akwarium: 20
Imię: Paweł

Re: Aksolotl meksykańaski ???

Post autor: Naturefreak » 2015-02-24, 15:42

pajak pisze:sa piekne i lubia jesc :) jak ja hihi a tak serio to duzo im nie trzeba zwir zimna woda i pare ryb na obiad
Tylko nie żwir - drobny piasek, albo tak duże kamienie jak głowa aksolotla i większe. ten zwierz przy pobieraniu pokarmu może zassać wszytko, co jest mniejsze od jego łba - kończy się to zaczopowaniem przewodu pokarmowego i śmiercią w męczarniach. Piasek przechodzi bez problemu.

ODPOWIEDZ