Krewetki 50l LT

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Mexteren
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-29, 17:51
Pojemność akwarium: 30
Imię: Artur
Nazwisko: Nie podam
Lokalizacja: R-Sko

Krewetki 50l LT

Post autor: Mexteren » 2013-07-05, 21:37

Ile krewetek Red cherry na początek po starcie i odczekaniu aż warunki będą dobre wrzucić do baniaka ?
Bo po zalaniu odczekam dwa tygodnie i wrzucę Razbory klinowe 12-14 szt. Jak Polecił bardzo pomocny użytkownik Jarus. Potem odczekam drugie dwa tygodnie i jeśli razbory przeżyją i nic im nie będzie to wrzucam krewetki.
Oświetlenie 24W 10.000K, rośliny będą, obsadzone ok. 60% dna różnymi roślinami + trawnik.

Mexteren
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-29, 17:51
Pojemność akwarium: 30
Imię: Artur
Nazwisko: Nie podam
Lokalizacja: R-Sko

Re: Krewetki 50l LT

Post autor: Mexteren » 2013-07-06, 17:48

Żyje ktoś jeszcze na tym forum ?
Czemu akwarystyką się aż tak mało osób teraz interesuje ?
przecież to jest piękne.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Krewetki 50l LT

Post autor: maol » 2013-07-08, 10:14

Żyje i ma się dobrze. Red Cherry to mała krewetka, możesz spokojnie wpuścić ze 20 szt. Za to razbory ... tu bym przemyślał sprawę. W 20-30l zostawiłbym same krewetki.

P.S. 10 kK to nie jest dobre światło dla roślin. Poszukaj czegoś na 6,5 kK
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Mexteren
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-29, 17:51
Pojemność akwarium: 30
Imię: Artur
Nazwisko: Nie podam
Lokalizacja: R-Sko

Re: Krewetki 50l LT

Post autor: Mexteren » 2013-07-12, 21:47

Bardzo dobrze że mi powiedziałeś kolego.
To poszukam świetlówki w przyzwoitej cenie 6.5kk.
Właśnie na innym forum też mi mówili coś o tych razborach że to złe połączenie, bo inną wodę preferują.
Tyle że sam sobie nie dam rady wybrać ryb.
Możesz podpowiedzieć co wziąć ?
Mogą być ławicowe lub każde inne, byleby były odpowiednie z krewetkami RC i były stadne.
Oprócz gupików.
A co do tego w opisie proszę się nie kierować :) nie zmieniłem bo nie chcę mi się wbić.
20-30L akwarium to kiedyś miałem, teraz około 50L i chciałbym w nim trzymać te krewetki i jakieś ryby z jednego gatunku, stadne.

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: Krewetki 50l LT

Post autor: bojar » 2013-07-13, 11:27

Jeśli chcesz koniecznie ryby to poszukaj takich ,które gdy dorosną będą niewiele większe od krewetek. Np. rasbory -espei,hengeli,Microrasbora galaxy. A i tak przyrost krewetek będzie ograniczany prze ryby.Młode krewetki to maleństwa i zawsze część ich padnie łupem ryb.Ryby ławicowe muszą mieć miejsce do pływania.Ale w części akwa może być sporo roślin i wtedy krewetki dadzą sobie radę.Korzenie ,kamienie to naturalne schronienia krewetek po wylince i dla młodych.
P.S Idealne były by boraras brigitae lub rasbora maculata.

Mexteren
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-29, 17:51
Pojemność akwarium: 30
Imię: Artur
Nazwisko: Nie podam
Lokalizacja: R-Sko

Re: Krewetki 50l LT

Post autor: Mexteren » 2013-08-27, 14:03

To wziąłbym te rasbora maculata + krewetki RC.
Korzeń - będzie, chcę jakiś rozlazły, coś się znajdzie w sklepach lub lasach. Poradniki do zrobienia korzenia mam, żeby nie wypływał itd.
60% dna zostanie obsadzone różnymi roślinami.
Myślę też nad łupinkami kokosa ? ze dwie wsadzić i przywiązać mech. Ale czy to się sprawdzi ?
Ew. z kamieni płaskich zrobić kryjówkę i przywiązać mech, ale to takie nie zbyt ładne.
Trawnik w środku też będzie. Nie wiem jeszcze z czego go wykonać, ale wybór roślin jest ogromny więc coś się znajdzie + pomoc poradnika o roślinach dla początkujących które pomagają w różnych procesach.

ODPOWIEDZ