Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

kain666
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-01, 21:20
Pojemność akwarium: 120
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Żory

Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: kain666 » 2013-10-01, 21:44

Witam. Próbuje znaleźć odpowiedzi. Dlaczego złoty samiec atakuje i zmusza samicę ( tył czarny przód złoty ) do ucieczki i siedzenia w koncie. Mam wrażenie że rybka długo nie pożyje jak reszta poprzedniczek. A po dzisiejszej akcji miałem ochotę go zabić.


Akwarium 120 litrów. Kiedyś miałem
2 welonki glonojad i samca złotego i samice czarną.
Objaw walki między molinezjami już był po 3 dniach. Pierw samica goniła samca.

Potem akwarium się powiększyło oto skład

glonojada 2 welonki 2 kryśki 3 żałobniczki czarne i 4 molinezje w tym samiec i samica złota i samiec z samicą czarną.

Przepraszam jak nazwy nie są odpowiednie.
Nagle okazuje się tak znika mi po jednej żałobnicy. W całości je coś zjadło. Potem na dnie leży czarny samiec 2 dni później czarna samica. Potem długo nic i zdarza się welonka zachorowała no i było trzeba zabić. A i przed jedna Kryśka nie żyje oczywiście ciemna bo albinos do teraz pływa.


2 dni temu odkryłem iż mam jedną mała molinezje ^^ ;) przeoczyłem. Więc dzisiaj dokupiłem roślinek i więcej samic żeby tej jednej nie zajechał na śmierć.

Obecnie mam glonka kryśke welonke. I 6 molinezji. w tym jeden samiec oraz niemowlak 2 tygodniowy i 1 samica powyżej miesiąca.

Czyli na samca przypada 3 rodne samice. W tym jedna stara cała złota i 2 nowe. Jedna jest lekko w ciapki i z nią już są igraszki oraz ta pół mulatka co się przed debilem rasistą ukrywa pod wszystkim.


Jak to wygląda. Goni ją po całym akwarium gryzie za ogon i goni w kozi róg. Jak ja zapędzi stoi w miejscu a samica widzę jak się podwija i powoli cofa, jakby potrafiła to by pod ziemię weszła. Podobne zachowanie widziałem wcześniej na czarnych 2 dni przed ich odejściem na tamten czas. Aaaa i co najważniejsze są z sobą gdzieś od 13:00 nawet nie 8 godzin. Wszystkie razem pływają z welonką a ta pół złota pół czarna samica jest odganiana przez samca.

Samiec dorodny około 5 cm z ogonem samica nowa do 2-3 cm.

I teraz moje pytanie. Czym to jest spowodowane czy mam rasistę ^^ czy jakaś inna wina.
Oraz co z tym faktem zrobić. Bo mam ochotę belfra młotkiem walnąć a z 2 strony szkoda takiego okazu się pozbyć kupić nowego który może być schorowany lub co najgorsze może być jeszcze bardziej po pinkolony od tego
Ostatnio zmieniony 2013-10-01, 21:52 przez kain666, łącznie zmieniany 2 razy.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: blue_betta » 2013-10-01, 21:55

Po kolei:
* masz złą obsadę - koniecznie do korekty
* molinezje są temperamentne i jeśli chcesz je mieć w akwarium to zdecyduj się tylko na kilka tych ryb
* samiec ustala hierarchię - musi pokazać, że on tu rządzi

*pisz poprawną polszczyzną

kain666
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-01, 21:20
Pojemność akwarium: 120
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Żory

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: kain666 » 2013-10-01, 22:01

Więc tak. Zacznijmy od ostatniego punku ^^ Masz rację nic mnie nie usprawiedliwia do takiej pisowni lecz czasem mi się tak zdarza.

W takim razie nie muszę ich separować oraz moge spać spokojnie bez obaw iż ją zabije.
Następnie bym musial zmiejszyć ilość molinezji. Inni trzymają po 2 samce + samice, a ja mam problem przy jednym samcu. Obsada wiem xD zaczeło sie od 2 welonek i kuli ^^ a wylądowalem na tym i teraz szykuję się do akwarium 120x45x50 prawie 300 litrowe.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: blue_betta » 2013-10-01, 22:08

2 samce to moim zdaniem nie jest dobre wyjście.

kain666
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-01, 21:20
Pojemność akwarium: 120
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Żory

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: kain666 » 2013-10-01, 22:15

Jeden samiec + 3 samice to dużo ?? nie mówię o tych małych co muszą podrosnąc.
A nawet 6 molinezji + welonka glonojad i kryśka na akwarium ponad 120 litrowe bo nie liczyłem dokładnie ile ma. Załużmy że do miesiąca będe miał 300 litrowe to chyba nie przesada z ilośćia molinezji.

Inaczej samiec złoty jest wstanie zabić samicę czarną ?? Zdarzyło się komuś to kiedyś.

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: Kaef » 2013-10-01, 22:21

W takim akwarium to dużo. To są ryby osiągające spore rozmiary i powinno się je trzymać w zbiornikach przynajmniej 200 litrowych. O welonach to już w ogóle nie będę wspominał bo absolutnie tu nie pasują. Zrób zdjęcia tych molinezji.

kain666
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-01, 21:20
Pojemność akwarium: 120
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Żory

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: kain666 » 2013-10-01, 22:42

Podajcie jakąś stronę na którą można zdjęcie bez problemu wrzucić.

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: Timur » 2013-10-01, 22:45

tutaj
Pozdrawiam Krzysiek

marekpro2
Stały bywalec
Posty: 225
Rejestracja: 2011-08-03, 20:36
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: marekpro2 » 2013-10-02, 18:13

co do twojego pytania czy żółty samiec może zabić czarną to moim zdaniem nie miałem przez pewien czas molinezje w swoim zbiorniku 2 rodzaje odmian i czarnej i żółtej zauważyłem że czarne trzymają sie osobno niż żółte a w moim przypadku było tak że żółte zbyt uporczywie zaczepiały prętniki i musiały wylecieć ze zbiornika...
Czarnych miałem aby parke samca i samice były w moim zbiorniku ponad dwa lata nie miały w prawdzie potomstwa ale nie odstępowały sie na krok...
są w przyrodzie ryby które nie tolerują niektórych kolorów i działają na nie jak płachta na byka ale zazwyczaj są to kolory wyraziste typu czerwony...
Trudno rozwiązać ten problem ale jest jeden znany sposób taki iż jeżeli rybki dość mocno sie zaczepiają dokupuje sie towarzyszy tego samego gatunku. Miałem tak z prętnikami jeżeli były 2 samce to jeden drugiego zamęczył ale jak już były 4 to było ok bo rozłożyły swoją agresje na wszystkie podobnie robią w zoologu tam nie trzymają osobną rybek tylko w stadzie nawet rybki które nie są stadne

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Molinezja samiec rasista pomocy!!!!!

Post autor: maol » 2013-10-03, 09:04

Zapraszam do lektury dla początkujących http://e-akwarystyka.pl/topics29/4037.htm

To pomoże Ci zrozumieć co jest nie tak z tymi welonkami. I dlaczego molinezje bywają agresywne.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ