kurtyna napowietrzająca ...Dwa problemy proszę o pomoc :)

Moderator: ModTeam

probiker
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-12-12, 02:30
Pojemność akwarium: 100
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

kurtyna napowietrzająca ...Dwa problemy proszę o pomoc :)

Post autor: probiker » 2013-12-12, 02:37

Witam dziś kupiłem sobie kurtyne wodną taką o :

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kurtyn ... 10543.html

Problem mam w tym ze ona cały czas wydmuchuje mi sie z pod piasku ... podłoże w moim akwarium to Piasek kwarcowy

A problem nr 2 to zamiast dawać taką ścianę małych bąbelków to podaje mi takie większe bąble jak zaradzić temu żeby ona nie wypychała się do góry z pod tego piasku i żeby dawała drobne pęcherzyki powietrza ??


Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: kurtyna napowietrzająca ...Dwa problemy proszę o pomoc :)

Post autor: maol » 2013-12-12, 12:08

Przyciśnij ją czymś cięższym - np. kilkoma kamieniami - nie będzie wypływać.A mniejsze bąbelki to kwestia eksperymentu z ciśnieniem i/lub ilością powietrza tłoczonego do węża.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

probiker
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-12-12, 02:30
Pojemność akwarium: 100
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: kurtyna napowietrzająca ...Dwa problemy proszę o pomoc :)

Post autor: probiker » 2013-12-12, 13:03

maol pisze:Przyciśnij ją czymś cięższym - np. kilkoma kamieniami - nie będzie wypływać.A mniejsze bąbelki to kwestia eksperymentu z ciśnieniem i/lub ilością powietrza tłoczonego do węża.

Hmm jak przycisne kamieniami to czy będzie dalej efektownie wyglądało ??

Druga sprawa jest taka ze posiadam brzęczyk pompkę firmy Hanza Aquanatic HP-200 i on nie ma czegoś takiego jak regulacja tłoczone powietrza i tak sie zastanawiam teraz czy jest jakis zaworek który można założyć na wężyku gumowym aby można było regulowac przepływ powietrza?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: kurtyna napowietrzająca ...Dwa problemy proszę o pomoc :)

Post autor: maol » 2013-12-12, 13:24

Możesz po prostu przykryć ją warstwą grubego żwiru. A co do zaworka - najprostszy zaworek akwarystyczny, albo zaciskanie rurki.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
zak19
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2013-05-12, 21:23
Pojemność akwarium: 112
Imię: Adrian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: kurtyna napowietrzająca ...Dwa problemy proszę o pomoc :)

Post autor: zak19 » 2013-12-15, 01:43

Jeśli lecą Ci za duże bąble to masz po prostu za dużo puszczone powietrza. Z tego samego powodu owa kurtyna nie trzyma się przy dnie. problem rozwiążesz za pomocą najzwyklejszego zaworka akwarystycznego za 2zł. Zduszenie wężyka za pomocą takiego zaworka nie powinno mieć wpływu na samą pompkę ale jeśli to są też różnego rodzaju trójniki, czwórniki i pewnie jeszcze jakieś inne też. Takim trójnikiem możesz upuścić nadmiar produkowanego powietrza zostawiając jeden wylot powietrza nie podłączony ale lekko lub mocniej otwarty.

ODPOWIEDZ