Optymalna filtracja w 240L

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

Zbynek
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-15, 03:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Sieradz

Optymalna filtracja w 240L

Post autor: Zbynek » 2014-01-03, 15:32

Zastanawiam się nad odpowiednią/optymalną filtracją w 240L.
Myślałem o U250 jako biologicznym + circulator 1000 jako mechaniczny. Ewentualnie tylko U500 jako mechaniczno biologiczny. Za zestawem przemawia to, że będzie tańszy ok 350 zł.
Mam rozdzieloną filtrację. Minus taki, że mechaniczny będzie na widoku i zajmę trochę miejsca wewnątrz. Ogólnie sądzę, że ten zestaw będzie wystarczający do tej pojemności.
Na plus U500 to, że będzie jeden filtr bez zajmowania miejsca w środku, z tym, że chyba musiałbym go częściej czyścić, i bez prefiltrów na wejściach by się nie obeszło.
Byłby droższy o ok 200zł (550zł) od zestawu + 6 zł/mc
I najważniejsza chyba sprawa czy U500 nie byłby jednak troszkę za silny do 240 i nie zrobiłby mi pralki. Tak więc jestem ciekaw które rozwiązanie według was było by bardziej optymalne w tej sytuacji ?
Co do obsady to nie planuję jakichś bardziej wymagających czy większych ryb. Raczej standardowo.

Awatar użytkownika
StroWn0
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2013-10-15, 20:47
Pojemność akwarium: 200
Imię: Jacek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Optymalna filtracja w 240L

Post autor: StroWn0 » 2014-01-04, 12:09

Ja w swojej 200-setce używam JBL e900 spięty razem z Fluvalem 205. Fluval jest tylko przepływowy z ceramiką a JBL ( zasilany ) napchany gąbkami itp i nie ma problemu żadnego z filtracją mechaniczną a biologia śmiga aż miło. Za to koszta eksploatacji to tylko jeden filtr i bezgłośna cisza w sypialni.

No i poza dwoma rurkami nic mi nie szpeci akwarium. Ja na Twoim miejscu poszukałbym na allegro jakiś drugi kubeł za psie pieniążki i spiął to podobnie.

ODPOWIEDZ