za wysokie sio3 w kanowie i tuszcz z RO

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

tazo211
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 2010-05-13, 19:36
Pojemność akwarium: 240
Imię: tad
Lokalizacja: taka

za wysokie sio3 w kanowie i tuszcz z RO

Post autor: tazo211 » 2015-03-26, 20:27

Mam za wysokie parametry w kronowce. Test sera na sio3 mam na 2mg/l mam filtr RO ale nie usuwa go calkowicie dochodzi do 0,5mg/l. Czy jest moze jakis wklad do RO? Wiem ze sa wklady do filtrow zew. Czy to ma duzy wplyw na rozwoj glonow w akwa? Mam jeszcze takie cos jak przefitrowana woda z filtra RO stoi ze 3 dni robi sie na fali powieszchnia tluszczu. Co to takiego? czy to jest normalne? ;/

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: za wysokie sio3 w kanowie i tuszcz z RO

Post autor: maol » 2015-03-27, 14:39

Jeżeli za RO masz tak wysokie krzemiany, to znaczy że coś jest nie tak z tym RO. Źle złożone, uszkodzona membrana... Tu bym szukał. TDS prawdę Ci powie, ale raczej nie masz morskiego akwarium :) W akwarium słodkowodnym krzemiany nie mają większego znaczenia, a na rozwój glonów inne czynniki mają o wiele bardziej istotny wpływ. To co widzisz na powierzchni wod po 3 dniach, to raczej nie tłuszcz, ale film bakteryjny i kurz. To normalne, ale na pewno pomoże przykrycie pojemnika oraz... skrócenie czasu odstania. Woda ze sprawnego RO nie zawiera nic, co może zbiornikowi zaszkodzić, a więc żadne odstanie nie jest jej już potrzebne.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

tazo211
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 2010-05-13, 19:36
Pojemność akwarium: 240
Imię: tad
Lokalizacja: taka

Re: za wysokie sio3 w kanowie i tuszcz z RO

Post autor: tazo211 » 2015-03-27, 21:44

Juz myslalem, ze krzemiany maja duze znaczenie i mnie to troche zmartilo. Co do filtra RO moze musze wymienic wklad wstepny, bo karbonowy wymienilem tydzien temu. Jak to nie pomoze, to wymienie membrane. Odstanie wody z RO mam tak, bo napelniam ziorniki na podmiane na pare godzin w tyg. wlasnie mam teraz pojemniki z pokrywami. Kurzu nie bedzie, ale film bakteryjny raczej bedzie sie zbieral. Jutro restart. Wiec zobacze jak sie bedzie baniak rozwijal.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: za wysokie sio3 w kanowie i tuszcz z RO

Post autor: maol » 2015-03-31, 08:46

Wysokie krzemiany to nie problem filtra węglowego - to zdecydowanie problem membrany. Albo pomylonego wylotu - do ścieku idzie RO, a Ty wykorzystujesz wodę odpadową.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

tazo211
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 2010-05-13, 19:36
Pojemność akwarium: 240
Imię: tad
Lokalizacja: taka

Re: za wysokie sio3 w kanowie i tuszcz z RO

Post autor: tazo211 » 2015-04-03, 14:36

To raczej membrany. Jak nic nie powinno wykazywac sio3, to tylko membrany. Wyloty sa prawidlowo zamontowane. Mam jeszcze zawor ktory przy otwarzeniu czysci caly filtr.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: za wysokie sio3 w kanowie i tuszcz z RO

Post autor: maol » 2015-04-07, 08:46

Problem pomylonych wylotów jest prosty do namierzenia. Ilość wody z RO to mniej więcej 10-15% wody odpadowej. Znaczy dobra jest ta która leci powoli :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ