bufor - problem

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

bufor - problem

Post autor: aidi » 2015-08-19, 22:17

no cóż jak zawsze wracam gdy mam problem

w gwoli przypomnienia bo dawno mnie nie było

zbiornik ma 50 l jest to low tech, roślinność naturalna niestety przez pellie z 80 spadła do 40%, Ryby 1 dorosły gupik 7 młodych 2 kardynałki chińskie (cały czas te same), 2 krewetki

problem buforu:
azotyny na poziomie 0,9 mg/l
azotany 20 mg/l

podejrzenie o buforze wywodzi się z tego że już od tygodnia robię podmiany 30% i nic się nie zmienia, testy tropicala

przyczyny: muszę się przyznać, długi czas nie robiłam podmian brakło czasu na akwa, ostatnio jednak postanowiłam wrócić do ,,dawnego nałogu" nowe ryby, podmiany, zakup testów, zmiana filtra na kaskadę, jak nowy cudowny gupik wyskoczył mi z akwa zrobiłam testy i się przeraziłam...ale po kolei : przed zakupem ryb w pokoju gdzie było akwarium było odrobaczanie... na czas odrobaczania (nie było mnie wtedy w domu) nikt nie wyłączył akwa... spore stado krewetek padło zostały 2 szt., w międzyczasie była zmiana filtra, po czym doszły 3 gupiki, 1 wyskoczył, samica po porodzie umarła, a na dodatek 1 kardynałek padł... została obsada jak widać wyżej, podmiany robię co drugi dzień przed podmianą wykonuje testy, niestety wyniki testów się nie zmieniają


proszę o radę jak zwalczyć bufor... jak poważną podmianę powinnam zrobić?

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: bufor - problem

Post autor: Akwarybka » 2015-10-28, 21:39

Potrzebna będzie około 70% podmiana wody na początek. Spróbuj również kupić preparat zawierający bakterie nitryfikacyjne (lub po prostu wycisnąć brud z gąbki zaprzyjaźnionego akwarysty z dojrzałym zbiornikiem), wrzucić rośliny szybkorosnące.

ODPOWIEDZ