Propozycje zmian

info od administracji.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Propozycje zmian

Post autor: kbtor » 2015-10-29, 22:27

Założyłem ten temat, gdyż pewne rzeczy mnie troszkę denerwują.

Po pierwsze, reklamy. Wiem, że forum musi być w jakiś sposób opłacane. Miejsce na serwerze za darmo się nie znajdzie. Na forach, na których jest całkowity brak reklam, organizowane są zbiórki pieniędzy, lub w inny sposób użytkownicy finansują forum. Na e-akwarystyka nigdy opłat nie było i kiedyś Michał wyraźnie stwierdził, że żadnych składek nie będzie i będzie radził sobie sam z tym problemem. Dlatego rozumiem, że obecność reklam jest konieczna.
Pytanie, czy tych reklam musi być tak wiele? I czy te reklamy muszą być takie mulące? Obecnie większość użytkowników korzysta z wi-fi i takie reklamy mogą denerwować i zniechęcać potencjalnych forumowiczów. Wielu internautów ograniczonych jest limitami transferu. Im więcej reklam, tym bardziej użytkownik liczy ilość transferu, potrzebnego do przeglądania forum.

Po drugie, funkcjonalność forum. Mamy obecnie dostępne dwa style forum. Prosilver i Subsilver2. Ja sam używam Subsilver2, gdyż ten Pro. Jest beznadziejny.
Tu pytanie, jaki styl jest ustawiony w chwili rejestracji nowego użytkownika? Kiedy oglądam forum bez logowania, to jest Subsilver2.
Chcę skupić się na subsilver2.

Kiedyś można było zwijać drzewo tematów kliknięciem w linie, np. „O forum” „Ogólne” itd. Dzięki temu można było forum przeglądać bez ciągłego macania skrola, aby zobaczyć czat. Czy można to przywrócić?

Oznacznik „ Nieprzeczytane posty” „ Nowe posty” Nie pokazują żadnej liczby. Aby dowiedzieć się czy jest jakiś nowy wpis, musimy klikać i czekać na przejście na kolejną stronę. Oczywiście trzeba wówczas obejrzeć te przeklęte reklamy. Czy ten styl ma to zrobione celowo? Czy można ustawić pokazywanie tych liczb?

Okno czat. Z pozycji moderatora nie można kontrolować treści wpisów. Uważam, że powinna być możliwość moderacji. Obecnie to nie problem, ale kiedy rozruszamy forum i pojawi się więcej aktywnych użytkowników, powinna być funkcja moderacji czatu.

Funkcja aktywności użytkowników. Obecnie mamy w awatarze jedynie ilość postów. Uważam, że powinno być coś na kształt „nagradzania” użytkowników za aktywność na forum. Np. 50 postów – przedszkolak, 100 postów – gimnazjalista itd. Oczywiście zaraz podniesie się larum, że będzie nabijanie postów. Otóż będzie, oczywiście, ale od tego są moderatorzy, będzie spam, będzie moderowanie. Jestem pewien, że wielu użytkowników lubi takie „nagradzanie” aktywnych.

System punktowania za pomoc w tematach. Kiedyś było to używane i jestem pewien, że to powinno wrócić. Użytkownicy chętnie pisali i byli radośniejsi za docenianie ich wkładu w forum.


Jeśli chodzi o pomysły na ściąganie nowych użytkowników, to jakieś pomysły są, ale najpierw omówmy moje pytania.

Proszę o szczere wypowiedzi i proszę nie obawiać się przykrych słów pod adresem administracji forum. Obecnie sytuacja jest bardzo zła. Na forum zawarta jest ogromna wiedza i szkoda to zaprzepaścić.

Pozdrawiam, Krzysztof
Obrazek

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Michał » 2015-10-30, 00:56

A więc tak ;)
Po pierwsze, reklamy. Wiem, że forum musi być w jakiś sposób opłacane. Miejsce na serwerze za darmo się nie znajdzie. Na forach, na których jest całkowity brak reklam, organizowane są zbiórki pieniędzy, lub w inny sposób użytkownicy finansują forum. Na e-akwarystyka nigdy opłat nie było i kiedyś Michał wyraźnie stwierdził, że żadnych składek nie będzie i będzie radził sobie sam z tym problemem. Dlatego rozumiem, że obecność reklam jest konieczna.
I nadal się tego trzymam ;) Forum tak jak do tej pory będzie utrzymywało się wyłącznie z reklam, ew może coś innego się wymyśli ;)

Pytanie, czy tych reklam musi być tak wiele? I czy te reklamy muszą być takie mulące? Obecnie większość użytkowników korzysta z wi-fi i takie reklamy mogą denerwować i zniechęcać potencjalnych forumowiczów. Wielu internautów ograniczonych jest limitami transferu. Im więcej reklam, tym bardziej użytkownik liczy ilość transferu, potrzebnego do przeglądania forum.
Zmniejszyłem ilość reklam do minimum, czyli na obecną chwilę zostaną tylko te w silderze.
Po drugie, funkcjonalność forum. Mamy obecnie dostępne dwa style forum. Prosilver i Subsilver2. Ja sam używam Subsilver2, gdyż ten Pro. Jest beznadziejny.
Tu pytanie, jaki styl jest ustawiony w chwili rejestracji nowego użytkownika? Kiedy oglądam forum bez logowania, to jest Subsilver2.
Chcę skupić się na subsilver2.
Subsilver2 jest stylem głównym (ten ciemny) i taki styl widzi każdy nowy użytkownik domyślnie. Natomiast prosilver to taki ukłon w stronę tych osób które nie lubią ciemnych stylów.
Kiedyś można było zwijać drzewo tematów kliknięciem w linie, np. „O forum” „Ogólne” itd. Dzięki temu można było forum przeglądać bez ciągłego macania skrola, aby zobaczyć czat. Czy można to przywrócić?
To jest niestety konsekwencja przejścia na phpBB3. Ideą było wprowadzenie wersji mobilnej forum i tapatalka, jednak na phpBB by Przemo takiej możliwości nie było. Teraz w perspektywie czasu widzę że był to mały błąd, ponieważ z wersji mobilnej nie korzysta zbyt wiele osób, a funkcjonalność skryptu niestety spadła.

Jeżeli chodzi o samą opcję zwijania forów to zobaczę co da się zrobić.
Oznacznik „ Nieprzeczytane posty” „ Nowe posty” Nie pokazują żadnej liczby. Aby dowiedzieć się czy jest jakiś nowy wpis, musimy klikać i czekać na przejście na kolejną stronę. Oczywiście trzeba wówczas obejrzeć te przeklęte reklamy. Czy ten styl ma to zrobione celowo? Czy można ustawić pokazywanie tych liczb?
Jak wyżej. Celowe to nie jest ;)
Okno czat. Z pozycji moderatora nie można kontrolować treści wpisów. Uważam, że powinna być możliwość moderacji. Obecnie to nie problem, ale kiedy rozruszamy forum i pojawi się więcej aktywnych użytkowników, powinna być funkcja moderacji czatu.
A to jest pewnie tylko kwestia zezwoleń więc pewnie wystarczy je zmienić ;)
Funkcja aktywności użytkowników. Obecnie mamy w awatarze jedynie ilość postów. Uważam, że powinno być coś na kształt „nagradzania” użytkowników za aktywność na forum. Np. 50 postów – przedszkolak, 100 postów – gimnazjalista itd. Oczywiście zaraz podniesie się larum, że będzie nabijanie postów. Otóż będzie, oczywiście, ale od tego są moderatorzy, będzie spam, będzie moderowanie. Jestem pewien, że wielu użytkowników lubi takie „nagradzanie” aktywnych.
Z tym nie ma problemu, kwestia tylko wymyślenia nazw rang i poszukania jakiś obrazków.
System punktowania za pomoc w tematach. Kiedyś było to używane i jestem pewien, że to powinno wrócić. Użytkownicy chętnie pisali i byli radośniejsi za docenianie ich wkładu w forum.
Tak jak wyżej, konsekwencja zmiany skryptu. No ale myślę że jakaś modyfikacja się znajdzie.
Michał

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Akwarybka » 2015-10-30, 01:23

Krzyśku, myślałam dzisiaj dokładnie o czymś takim. Brak liczby przy Nieprzeczytanych Postach i niemożność edycji czatu... Zwykle używam TapaTalk, ale nie w przypadku naszego forum, lubię widzieć czat i bardzo lubię czarny styl :)

Osobiście nie mam nic przeciwko wspomożeniu Michała w opłacaniu serwera. :)

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Michał » 2015-10-30, 13:18

Ok, pierwsze zmiany już są ;)
Nieprzeczytane posty (32) | Nowe posty (1) | Zobacz swoje posty (698)
oraz moduł pochwał i tutaj jak możecie sprawdźcie czy wam działa bo w phpBB3 jest o tyle słabo że do wszystkiego trzeba ustawiać zezwolenia dla grup :/

Punkty "pomógł" mogą przyznawać jedynie autorzy tematów.


A no i zwijania tych kategorii na głównej niestety nie będzie z uwagi na to że mod nie jest dostosowany do subsilver2 :(
Michał

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Propozycje zmian

Post autor: kbtor » 2015-10-30, 14:47

Michał pisze:
oraz moduł pochwał i tutaj jak możecie sprawdźcie czy wam działa bo w phpBB3 jest o tyle słabo że do wszystkiego trzeba ustawiać zezwolenia dla grup :/(
Działa :) Fajne jest też okno komentarza, zawsze można sprecyzować za co przyznaje się punkcik
Michał pisze:Punkty "pomógł" mogą przyznawać jedynie autorzy tematów.
Tak było zawsze
Michał pisze:A no i zwijania tych kategorii na głównej niestety nie będzie z uwagi na to że mod nie jest dostosowany do subsilver2 :(
Trudno, nie można mieć wszystkiego :cwaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Akwarybka » 2015-10-30, 16:47

A czy była by możliwość edycji wiadomości czatu? :)

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Michał » 2015-10-30, 17:07

Niestety nie ;) Autor SB nie przewidział takiej opcji.
Michał

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Propozycje zmian

Post autor: kbtor » 2015-10-30, 17:28

Szkoda. Czasami bywalo chamsko na sb i trzeba bylo moderowac. Pozostaje zaklikanie sb w razie koniecznosci. A administrator ma opcje edycji wszystkich wpisow na sb?

Sorki za brak polskich znakow, pisze z telefonu
Obrazek

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Michał » 2015-10-30, 17:56

Też nie ma (w zezwoleniach jest tylko usuwanie), co więcej u mnie nie wyświetla się nawet możliwość ich usuwania ;) Musze pogrzebać w zezwoleniach ;)
Michał

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Michał » 2015-11-01, 03:48

Ok, a może macie jakieś propozycję rang ;)? Myślę że można by było na początku stworzyć około 12 szczebli.

0-25
26-50
52-100
101-200
201-300
301-400
401-500
501-600
601-700
701-800
801-900
901-9999

Zawsze można dać takie standardowe typu nowicjusz, stały bywalec itd ale może warto by było zaszaleć i dać coś unikalnego ;)
Michał

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Propozycje zmian

Post autor: kbtor » 2015-11-02, 22:56

0-25 Nowicjusz
26-50 Zainteresowany
51-150 Forumowicz
151-400 Stały bywalec
401-750 Akwarysta
751-1200 Przyjaciel forum
1201-1700 Zakręcony forumowicz
1701-2800 Rekin forum
2801-9999 Obłąkany forumowicz

Ciężko coś wymyślić :niewiem: jak coś nowego wpadnie do głowy to napiszę :cwaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Akwarybka » 2015-11-04, 01:04

kbtor pisze:0-25 Nowicjusz
26-50 Zainteresowany
51-150 Forumowicz
151-400 Stały bywalec
401-750 Akwarysta
751-1200 Przyjaciel forum
1201-1700 Zakręcony forumowicz
1701-2800 Rekin forum
2801-9999 Obłąkany forumowicz

Ciężko coś wymyślić :niewiem: jak coś nowego wpadnie do głowy to napiszę :cwaniak:
Jestem za :ok:

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Jarus » 2015-11-04, 23:43

Ja również jestem za nazwami rang jakie zaproponował kbtor.
Natomiast nie rozumiem:
Michał pisze: /ciach/
To jest niestety konsekwencja przejścia na phpBB3. Ideą było wprowadzenie wersji mobilnej forum i tapatalka, jednak na phpBB by Przemo takiej możliwości nie było. Teraz w perspektywie czasu widzę że był to mały błąd, ponieważ z wersji mobilnej nie korzysta zbyt wiele osób, a funkcjonalność skryptu niestety spadła.
/ciach/

Co znaczy "z wersji mobilnej nie korzysta zbyt wiele osób" ??
Przecież to obecnie podstawa! 80% ludzi ma w smatrfonie neta i z chęcią by poczytało Forum w tramwaju czy w pracy (jak szef nie widzi). Sam w robocie kiedy mam chwilę wolnego to siedzę na jakimś forum.
A nasze na Windows Phone się nie uruchamia. Przeglądarka wyświetla: "Apache is functioning normally" I tyle. :(

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Propozycje zmian

Post autor: kbtor » 2015-11-04, 23:56

U mojej kobity w telefonie jest windows. Moze przegladac forum, ale nie wysyla jej zadnego posta.
Tez jestem zdania, ze wielu ludzi korzysta z mobilnych urzadzen.
Obrazek

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Michał » 2015-11-05, 01:35

Niestety nie mam tel z windows mobile więc ciężko mi się odnieść do tych problemów. Mi na androidzie forum działa poprawnie.

Ogólnie pisząc o tym że mało osób korzysta z wersji mobilnej to miałem na myśli głownie tapatalka ;)

Swoją drogą na urządzeniach mobilnych polecam używać właśnie tej aplikacji.

W przypadku komunikatu
Apache is functioning normally
spróbuj wyczyścić cache przeglądarki ew ten problem powinien sam minąć.

kbtor, a jaki styl jest ustawiony na forum w wersji mobilnej? Widać normalny ciemny czy jest styl taki biało niebieski? Na dole strony jest link do zmiany:
Switch to mobile style


No ale coś jeszcze pokombinuje, ale dopiero w poniedziałek bo od jutra jestem w trybie mobilnym (tylko tablet) i nie będę w stanie zmieniać żadnych plików.

Ok, nowe rangi pojawią się w weekend jak będę miał wieczorkiem chwilkę czasu to poustawiam i ew poszukam jakiś obrazków.
Michał

ODPOWIEDZ