rybki w celach zarobkowych

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Maniek2406
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2012-10-21, 16:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Grabów nad Prosną
Kontakt:

rybki w celach zarobkowych

Post autor: Maniek2406 » 2015-12-06, 13:19

Witam ponownie
Ja akurat nie mam takiego planu żeby hodować rybki w celach zarobkowych tylko dla pasji
Zatem taki mój kolega hoduje sobie krewetki ,gupiki i molinezje i sprzedaje
Ma akwaria mniejsze z kotnikami i rozmnaża
Powiedzcie mi idzie jakoś na tym wyjść czy tylko tak gada
Może ktoś z was też hoduje rybki w celu zarobkowym i sprzedaje to może podzieli sie swoja wiedzą i pokaże na zdjęciach jak to wygląda

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: rybki w celach zarobkowych

Post autor: Akwarybka » 2015-12-11, 02:37

Jasne, że można sprzedawać, ale jeżeli chcesz faktycznie coś tam na tym zarobić to nie mogą być to gatunki jak gupiki. Nakład pieniędzy w takie coś też jest zapewne większy niż faktyczny zarobek. Lepiej to traktować jako hobby niż oczekiwać kokosów ;) Z własnego doświadczenia niewiele mogę Ci powiedzieć, bo nigdy do akwarystyki nie podchodziłam pod względem zarobkowym, zwykle raczej wydaje pieniądze na sprzęt :D

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: rybki w celach zarobkowych

Post autor: kbtor » 2015-12-17, 16:13

Ja nigdy dla zarobku nie rozmnażałem ryb, natomiast mój znajomy się tym zajmuje.
Ma kilka zbiorników hodowlanych. Ze względu na wielkość mieszkania te zbiorniki zajmują niemal całą ścianę w pokoju, ale są wąskie na 15 cm. Rozmnaża kilka gatunków, takich szybko schodzących w zoologach ( czyli takich które się wciska niezorientowanym w temacie, szybko zdechną i są dość tanie )
Zazwyczaj pływają tam gupiki, neony, danio, bojowniki, zbrojniki niebieskie, danio pręgowane.

Jeśli chodzi o zarobek, to starcza to na pokrycie samych kosztów utrzymania tych zbiorników. Chyba że sklep odmówi przyjęcia ryb, to wówczas jest problem.

Takie hodowle nie mają właściwie nic wspólnego z prawdziwą akwarystyką.
Jak to kiedyś już ktoś napisał na tym forum. Jak zamkniesz ludzi w pomieszczeniu 2x2m na odpowiednio długi czas, to mogą mieć potomstwo. Ale czy będą to ludzie szczęśliwi?
Obrazek

Vexatus
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2016-01-31, 14:10
Imię: Patryk
Kontakt:

Re: rybki w celach zarobkowych

Post autor: Vexatus » 2016-02-12, 17:34

Typowe zbiorniki hodowlane, w których przetrzymuje się ryby hodowane i rozmnażane w celach zarobkowych w oczywisty sposób nie mają nic wspólnego z akwarystyką. Ale tak już chyba niestety musi być...
Moje baniaczki na forum: 96 litrów dla Pangio oblonga.
Mój skromny blog akwarystyczny i mój katalog stron - zapraszam!

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: rybki w celach zarobkowych

Post autor: maol » 2016-02-13, 08:20

To nie jest do końca prawda. Przemysłowo, jak najbardziej tak. Ale są tacy, którzy rozmnażają konkretny gatunek, w celu uzyskania pojedynczego, ale cennego przychówku. I muszą się mocno napracować, żeby te kilka młodych mieć. Nie wszystkie ryby mnożą się jak gupiki.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

PeHa68
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2016-06-27, 13:34
Pojemność akwarium: 120
Imię: Adam

Re: rybki w celach zarobkowych

Post autor: PeHa68 » 2016-10-25, 09:31

Temat jak i Twoje założenie jest dosyć ambitne, pamiętaj jednak że jeżeli chcesz hodować i rozmnażać rybki w celach zarobkowych to musisz mieć do tego także odpowiednie zaplecze bez którego ani rusz ( zbiorniki wodne, akcesoria itd). To zawsze wiąże się z pewnymi kosztami na początek.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: rybki w celach zarobkowych

Post autor: maol » 2016-10-26, 09:24

Najpierw to trzeba mieć zbyt.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ