Czy ktoś zna te produkty?

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
axiom
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-07, 12:55
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marcel

Czy ktoś zna te produkty?

Post autor: axiom » 2016-01-07, 13:04

Zakładam właśnie towarzyskie akwa 112 l i szukam najlepszego rozwiązania co do świetlenia. Mam do Was pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi produktami? i czy wg Was warte to coś?: Podaję nr aukcji Allegro bo nie mogę wrzucać linków:
5892108337
5428976188

czy to prawda ze w przypadku LEDów przelicza się 0,25W/1l?

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Czy ktoś zna te produkty?

Post autor: kbtor » 2016-01-08, 08:59

Pokrywa zrobiona z materiału który nazywa się dibond. Ma zalety jak i wady, ale ogólnie jest na +
Co do oświetlenia. Pisze tam że cała pokrywa jest radiatorem. Według mnie to bzdury. Żeby pokrywa była radiatorem, to musiałyby być montowane bezpośrednio do płyty, a nie w gumowym kondomie.
Prawda jest taka, mocne diody to i temperatura. Ale bez paniki, wody nie ugotujemy.
Tez przelicznik to z kosmosu chyba. Wszystko zależy od parametrów diody. Są tak różne jak i w przypadku świetlówek.
Obrazek

Awatar użytkownika
axiom
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-07, 12:55
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marcel

Re: Czy ktoś zna te produkty?

Post autor: axiom » 2016-01-08, 09:16

Super, dzięki za odpowiedź. Ale pomijając cenę a skupiając się tylko na jakości/ilości światła oraz estetyce czy wg Ciebie nadaje się to do akwarium czy lepiej od razu brać się za pokrywę albo belkę z T5?
Przyznam szczerze, że dosyć podoba mi się ta ramka alu ale czy to coś warte poza estetyką? Oto jest pytanie :-)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Czy ktoś zna te produkty?

Post autor: kbtor » 2016-01-08, 10:59

Niestety nie wiadomo czym to jest wszystko klejone i uszczelnione. W tej pierwszej aukcji widać kołnierz nakładany na szybę, ale nie wiadomo jak jest uszczelnione i jak zamocowane.
Sam ostatnio robiłem pokrywę z dibondu i trzeba się trochę namęczyć z tym wszystkim. Sam materiał jest bardzo ładny i ...drogi, dlatego taka cena.

Ta druga aukcja to jakieś dziwadło i tego bym nigdy nie kupił.

A światło to inna bajka, są już na rynku diody pod akwarystykę, ale cena jest odpowiednia i to raczej nie są te diody co w pokrywach z aukcji. Jasne światło to tylko jest dla naszego oka, dla roślin to są ważne parametry oświetlenia, których nawet nie widzimy.

Oczywiście możesz sam zrobić sobie pokrywę, a takie aluminiowe obicie lub ramkę zrobią w niemal każdej agencji reklamowej i można sobie samemu to okleić.
Obrazek

Awatar użytkownika
axiom
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-07, 12:55
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marcel

Re: Czy ktoś zna te produkty?

Post autor: axiom » 2016-01-08, 11:28

Oki, o to mi właśnie chodziło. Dzięki. Czyli za te pieniądze takle ledy to lipa (pomijam wykonanie, materiały itd). W takim razie daję sobie spokój i szukam albo pokrywy albo belki na świetlówki T5.
Belka, przykładowy model ( o ile zdecyduję się na akwa otwarte):
4241836686 (ach te linki :-/)
Z tym akwa otwartym to mam taki pomysł, żeby:
- w zbiorniku były jakieś rośliny wyrastające ponad powierzchnię wody z gatunków mało wymagających, o ile takie są (muszę dopiero rozpoznać temat)
- w otoczeniu akwarium były rośliny doniczkowe, na pewno jedna większa stojąca na podłodze, z liśćmi trochę nad akwa (parowanie dobrze jej zrobi), ewentualnie inne rośliny obok lub za akwa (mam taki pomysł żeby akwa było lekko odsunięte od ściany (10-15 cm), za nim zrobić półkę a na tym ustawić rośliny doniczkowe.
To takie wstępne pomysły.
Albo pokrywa i tylko duża roslina obok akwa.

ODPOWIEDZ